Новий склад Молодіжної ради Бахмута оберуть онлайн: реєстрація

Микола Ситник 14:56, 19 Березня 2024
Молодь запрошують долучитися до ради Бахмута
Обрання нового складу Молодіжної ради Бахмута / фото Facebook

Активну молодь із Бахмутської громади запрошують долучитися до участі в молодіжній раді 2024-2026 років. Установчі збори організації відбудуться в онлайн-форматі 2 травня 2024 року. Наразі триває приймання заяв потенційних представників Молодіжної ради Бахмута.

Про це повідомляє Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради.

Хто може стати представником Молодіжної ради Бахмута

Примітка. Молодіжна рада — це консультативно-дорадчий орган, створений при міських, сільських, районних і обласних радах для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики. Це місток між молоддю та владою.

До нового складу молодіжної ради оберуть представників різних громадських організацій та учбових закладів Бахмутської громади. Це мають бути громадяни України віком від 14 до 35 років, які є:

  • представниками громадських об’єднань та / або відокремлених підрозділів громадських об’єднань, підприємств, установ, організацій, що провадять діяльність у сфері молодіжної політики, які зареєстровані в установленому порядку та / або проводять діяльність на території Бахмутської міської територіальної громади (за згодою);
  • представниками закладів освіти, кандидатури яких подаються учнівським або студентським самоврядуванням кожного навчального закладу (за згодою);
  • жителями Бахмутської міської територіальної громади, які делегуються до складу молодіжної ради з урахуванням вимог Типового положення (за згодою);
  • представниками молодіжних центрів із правом дорадчого голосу (за згодою).

До складу Молодіжної ради Бахмутської громади можуть обрати не більше одного представника від кожного інституту громадянського суспільства, що виявив бажання увійти до складу молодіжної ради.

Молодіжна рада Бахмута: як подати документи

Для участі в установчих зборах до ініціативної групи необхідно подати заяву, підписану уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства або від молоді відповідної адміністративно-територіальної одиниці (якщо претендент подає заяву самостійно).

Зразок заяви на участь в установчих зборах доступний за цим посиланням. Документи треба надіслати до 4 квітня 2024 року. Заяви приймають у форматі скан-копій на електронну адресу [email protected] (крім вихідних та святкових днів). У листі треба зазначити тему з позначкою “Молодіжна рада”.

Телефон для довідок: +38 (050) 294 6358 (Тетяна Постоєва). Для отримання додаткової інформації звертайтесь із 8:00 до 17:00.

До слова, установчі збори Молодіжної ради Бахмута 2024-2026 років відбудуться 2 травня. Про точний час зустрічі організатори повідомлять додатково.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Джентльмени, Корона та Емілі в Парижі: підбірка популярних серіалів, які варто подивитися у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 7 Вересня 2024
Похорони голови сім’ї в серіалі “Джентельмени” / скриншот

Нові серіали 2024 року — це ідеальний спосіб провести вечір та відпочити після важкого робочого дня. Вони допомагають глядачеві поринути у нові світи та прожити нове життя з тамтешніми героями.

Редакція Бахмут IN.UA підготувала підбірку цікавих серіалів для перегляду у 2024 році.

Серіали, від яких неможливо відірватися

Зазвичай, серіали пропонують глядачеві захоплюючі історії, котрі розповідають про незвичайні події для буденності. Вони можуть бути як добрими та казковими, так і напруженими. Ми підібрали для читачів Бахмут IN.UA підбірку з 7 серіалів, які варто подивитися увечері. В ній ви знайдете як легкі комедії, так і кримінальні драми та трилери.

Емілі в Парижі

Герої серіалу “Емілі в Парижі” / скриншот

Цікавий та легкий серіал “Емілі в Парижі”, який доступний українською на різних платформах для перегляду, зокрема, на Netflix. Він розповідає історію американки на ім’я Емілі, яка несподівано отримує роботу мрії у французькій маркетинговій фірмі. Вона швидко приймає рішення та збирає валізи, щоб відправляється до Парижу, не знаючи при цьому жодного слова французькою мовою.

Вже на місці проходить знайомство з роботодавцем — чоловіком “старої школи”, який ніколи не користувався соцмережами. Вона допомагає йому від традиційного маркетингу і стати кращими у своїй справі. При цьому, дівчина не забуває й про особисте життя, де фігуруватимуть колеги, нові друзі та навіть коханці.

Джентельмени

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image-15-1100x619.png
Едді Горніман, Сьюзі Гласс та інші герої / фото з відкритих джерел

Проєкт “Джентльмени” — це спін-офф однойменної кінокартини, випущеної талановитим режисером Гаєм Річі.

В центрі сюжету опинився молодий капітан армії Едді Горніман, який був змушений повернутися до родового маєтку, щоб попрощатися з вмираючим батьком-аристократом. На прочитанні заповіту він з подивом дізнається, що обійшов свого старшого брата Фредді у праві на спадщину всього майна.  Ще більшою несподіванкою стає той факт, що незадовго до смерті батько уклав угоду з підприємницею Сьюзі Гласс, яка пов’язана з кримінальним світом. Жінка почала використовувати його маєток та територію в якості прикриття для ферми з вирощування канабісу.

Едді починає розуміти, що ситуація стала критичною для нього та сім’ї. Саме тому він починає вживати рішучих заходів, через що поступово входить у кримінал.

Корона

Королеа Єлизавета в серіалі / скриншот

“Корона” — це історичний серіал від Netflix, який вважається одним з найкращих у своєму жанрі. 

Він розповідає історію юної принцеси Єлизавети, яка в 1947 році виходить заміж за молодого Філіпа Маунтбеттена, що є нащадком королеви Вікторії. Дівчина навіть уявити не могла, що вже через неповні два роки, після трагічної смерті її батька, який помер через тривалу хворобу, їй треба стати повноправною королевою Великої Британії. А далі починається нова ера процвітання.

Каос

Пихатий Зевс / скриншот

Незвичний серіал “Каос”, який вже доступний для перегляду на стримінговій платформі Netflix, вважається переосмисленням міфології Давньої Греції.

Він розповість альтернативну історію світу, де панують грецькі боги, головний з яких Зевс — егоцентричний і подекуди навіть пихатий правитель-мільярдер, що живе в гігантському особняку на горі Олімп. Якось він помітив зморшку у себе на лобі, через що виникла думка: “А чи не вважається це ознакою кінця його правління?”. На фоні цього він стає дратівливим параноїком.

Варто зазначити, що оповідачем історії також став герой міфів — титан Прометей, що покладає великі надії на кількох земних смертних у боротьбі з тиранією Зевса.

Єллоустоун

Джон та Бет Даттони / скриншот

Драматичний вестерн — це незвичайний жанр для сучасного кінематографа, яскравим представником якого вважається серіал “Єллоустоун”.

Він розповідає історію родини Даттон, які володіють великим ранчо на кордоні з національним парком та індіанською резервацією. Вони живуть під тиском, оскільки всі хочуть заволодіти їхньою землею: держава, індіанці та жадібні забудовники. Для цього вони навіть не цураються використовувати вбивства чи масові отруєння води. В таких умовах Джон Даттон — голова родини —  намагається зробити все можливе для захисту сім’ї та спадщини, яку в них хочуть відібрати за всяку ціну.

Академія Амбрелла

Супергерої з “Академії Амбрела” / фото з відкритих джерел

“Академія Амбрелла” — це серіал, який варто подивитися кожному любителю пригодницьких бойовиків.

За сюжетом, наприкінці вісімдесятих років XX сторіччя, жінки в різних країнах починають народжувати дітей з незвичайними здібностями. Сімох таких бере під опіку нобелівський лауреат, мільярдер та філантроп Реджинальд Харгрівз. Він також створив організацію під назвою “Академія “Амбрелла”, вихованці якої мають стати супергероями та захистити людство від несправедливості й злочинності.

Зло

Крістен Бушар та Девід Акоста під час рослідування / скриншот

Трилери — унікальний жанр фільмів та серіалів, який здатний тримати у напрузі до самих титрів. Серіал “Зло”, який можна подивитися українською вже зараз, став ідеальним його представником.

За сюжетом, молоду жінку-психіатра на ім’я Крістен Бушар наймає для консультації Католицька церква в особі спеціального представника Девіда Акоста. В його повноваження входить детальна перевірка повідомлень про чудеса й одержимість демонами. Доктор Бушар в демонів і надприродне не вірить, а ось Акоста — вірить. Саме такому тандему доведеться розслідувати різноманітні феномени та постійно знаходитись на тонкій межі логікою та надприродним.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Супутники ICEYE та Starlink: як космічні технології допомагають Україні під час війни

Микола Ситник 12:00, 7 Вересня 2024
Супутник в космосі / фото ілюстративне

Сучасні війни відрізняються від того, що було раніше. Сьогодні неабияку роль на театрі дій відіграє космічна розвідка та швидкість обміну інформацією. Це зробило великий військовий конфлікт фактично прозорим і відкритим. Війна в Україні вже показала, наскільки важливим є космос.

Редакція Бахмут IN.UA розказують, як за допомогою космічних технологій Україна та її союзники наближають власну перемогу.

Роль супутників у війні в Україні

В Україні сучасні технології внесли величезні зміни в характеристики війни. Використання супутникових знімків для бачення і визначення місцеперебування позицій ворога з космосу зробило війну, по суті, прозорою. Це сталося завдяки даним, отриманим як з дорогих, потужних геостаціонарних військових супутників, так і з дешевих комерційних низькоорбітальних супутників і безпілотників. Поєднання космічного потенціалу і поширених даних з відкритих джерел означає, що більше неможливо непомітно переміщати велику кількість військовослужбовців армії, флоту чи повітряних сил.

Супутниковий знімок після удару ЗСУ по авіабазі рф в Новофедорівці / фото Maxar

Роль супутників вже підмітили в НАТО, країни якої підписали між собою угоду про повний контроль над супутниками на орбіті Землі та постійний обмін розвідданими між собою. Серед підписантів:

  • Велика Британія;
  • Бельгія;
  • Болгарія;
  • Канада;
  • Фінляндія;
  • Франція;
  • Греція;
  • Угорщина;
  • Італія;
  • Люксембург;
  • Нідерланди;
  • Норвегія;
  • Португалія;
  • Румунія;
  • Іспанія;
  • Туреччина;
  • Швеція;
  • США.

Країни постійно обмінюватимуться даними розвідки та спостереженнями зі супутників. Цьому сприяла війна в Україні, який продемонстрував цінність дистанційного зондування з космосу для ведення бойових дій.

“Народний супутник” для ЗСУ

Знімок стратегічного Кримського мосту, зроблений з супутника ICEYE / фото iceye.com

Літом 2022 року Фонд Сергія Притули придбав для ЗСУ супутник компанії ICEYE. Апарат дає змогу Силам оборони України слідкувати цілодобово слідкувати за діями росіян на фронті.

Як відомо, іноземні партнери забезпечували Україну супутниковими знімками та раніше, але із певною затримкою. Власний супутник же дає ширші можливості спостереження, а також вийти за межі території нашої країни. Цьому сприяє й унікальна особливість супутників фінської компанії ICEYE, яка дозволяє їм формувати зображення ділянок Землі з високою роздільною здатністю вдень, вночі та навіть через хмари. Тобто цей супутник може знімати об’єкти на Землі за будь-якої погоди та у будь-який час доби.

Порівняння роздільної здатності російських супутників та супутника ICEYE (внизу) / фото Yigal Levin/Ressentiment

Зйомка ведеться за допомогою синтезованої радіолокаційної апертури (SAR). Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та дані SAR. Це принципово збільшує нашу здатність виявляти та наносити ураження російським окупантам. Супутники з технологією SAR стають особливо актуальними восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг.

За словами колишнього міністра оборони Олексія Резнікова, дані надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко, через що російським військовим буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.

Чи є результати

У березні 2023 року Головне управління розвідки МО України заявило, що за перші п’ять місяців використання ICEYE їхні співробітники провели космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування підрозділів окупантів.

Розвідка 85e4b
Ворожа військова та спеціальна техніка, виявлена народним ICEYE / фото Головне управління розвідки МО України

Це допомогло виявити та знищити тисячі одиниць ворожої техніки. До слова, воєнна розвідка України почала використовувати “народний супутник” з 24 вересня 2022 року. Упродовж цього часу ресурс космічного апарата дозволив виявити 360 наметів у місцях розташування російської окупаційної армії, а також 7 321 об’єктів ворожої військової та спеціальної техніки.

На той момент, мова йде про:

  • 45 літаків;
  • 27 гелікоптерів;
  • шість ОТРК “Іскандер”;
  • 36 зенітно-ракетних комплексів “С300”;
  • 12 зенітно-ракетних комплексів “Панцирь-С1”;
  • 11 радіолокаційних станцій;
  • 10 понтонних переправ.

Зазначається, що завдяки можливостям ICEYE значна частина з цього переліку знищена та відображена у щоденних зведеннях Генерального штабу ЗС України.

Розвідка 1 7bff9
Ворожа військова та спеціальна техніка, виявлена народним ICEYE / фото Головне управління розвідки МО України

Starlink під час війни

Starlink — амбітний проєкт американської компанії SpaceX щодо розробки високопродуктивної платформи для виготовлення супутників зв’язку та запусків їх великої кількості у космос. Система надає доступ до широкосмугового інтернету у будь-якій точці планети.

26 лютого 2022 року, після вторгнення росії, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Twitter закликав Ілона Маска надати Україні термінали та доступ до системи. Вже наступного дня, 27 лютого, Маск відповів, що доступ надано, а термінали вже в дорозі. Незабаром до України прибула перша партія

Федоров f365b
Допис Михайла Федорова. Фото: скріншот
Маск 2ee3d
Допис Ілона Маска. Фото: скріншот

Перші термінали розподілили між Укрзалізницею, військовими, теробороною, територіальними громадами, а також використовували для потреб критичної інфраструктури, медицини, фінансів та енергетики.

Як повідомляє команда професійних IT-журналістів Mezha.Media, Деякі військові аналітики вже зараз називають термінали від Маска одним із головних складників успіху української армії у першій та другій фазі війни. Вони допомогли нашій армії діяти в рамках найбільш вигідної тактики проти сил противника, що переважають — злагоджено атакувати мобільними групами, вчасно відходити та миттєво обмінюватися інформацією про зміни на різних ділянках фронту. Армія без зв’язку — не армія. Тож малогабаритні та стійкі до ворожого РЕБ термінали зараз мають багато підрозділів.

Термінал супутникового зв’язку Starlink у камуфляжі / фото ілюстративне

Супутниковий зв’язок — зброя 

Дуже швидко стало зрозуміло, що мережа комунікацій, яка підтримується супутниковим зв’язком, допомагає не лише координувати дії наших підрозділів та заспокоювати рідних, що залишилися в тилу. Маючи доступ до швидкісного та невразливого до ворожого РЕБ інтернету, українська армія отримала можливість застосовувати для перемоги передові технології XXI століття.

Почалася та сама війна минулого з майбутнім, де агресор воює за стандартами Другої Світової, а українці опановують новітні розробки IT-індустрії. Найяскравіше себе показали безпілотники та софт для розрахунку артилерійських ударів. Менше повідомляється про такі базові для військового речі, як картографування та логістика. Більшість цих функцій поєднує оригінальне програмне забезпечення, розроблене у нашій країні, вважають у Mezha.Media. Наявність великої кількості сплачених українцями, а не подарованих широким жестом Маска терміналів, забезпечує впевненість, що Україна і після війни залишиться у списку країн, підключених до супутникового інтернету.

Starlink Lieferumfang 51227435151 4486a
Користувацький термінал Starlink / фото ілюстративне

Війна в Україні демонструє те, як змінюються характеристики конфлікту. Ймовірно, у майбутньому актуальність використання космосу та супутникових технологій як нової сфери військового протистояння, буде лише зростати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Джентльмени, Корона та Емілі в Парижі: підбірка популярних серіалів, які варто подивитися у 2024 році

Нові серіали 2024 року — це ідеальний спосіб провести вечір та відпочити після важкого робочого дня. Вони допомагають глядачеві поринути у нові світи та прожити […]

13:00, 07.09.2024 Скопіч Дмитро
Космос e0bc3

Супутники ICEYE та Starlink: як космічні технології допомагають Україні під час війни

Сучасні війни відрізняються від того, що було раніше. Сьогодні неабияку роль на театрі дій відіграє космічна розвідка та швидкість обміну інформацією. Це зробило великий військовий […]

12:00, 07.09.2024 Микола Ситник

Куди звертатися у разі виникнення питань щодо пенсій чи субсидій

Щодня в житті багатьох українців можуть виникати проблеми з пенсією та пов’язаними питаннями. Для цього потрібно звернутися до контакт-центру Пенсійного фонду України (ПФУ), що можна […]

13:30, 06.09.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

11 вересня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

День Української мови й писемності

Заборонена буква “ґ” й перша згадка: 15 цікавих фактів про українську мову, які ви не знали

Під час війни для багатьох українська мова стала сакральним символом незламності, важливою частиною життя для тих, хто ідентифікує себе, як громадянина України. Бахмут IN.UA підготував […]