Росіяни можуть продовжувати наступ на Бахмут, навіть із великими втратами

Семаковська Тетяна 11:44, 29 Грудня 2022

IMG 20221229 113539 362 96adeРосійський наступ на Бахмут, ймовірно, наближається до кульмінації, як і прогнозував ISW 27 грудня. Якщо російські сили в Бахмуті дійсно досягли кульмінації, вони, однак, можуть продовжувати агресивні наступальні дії, зокрема здійснювати неефективні штурми Бахмута невеликими групами, хоча ці штурми навряд чи призведуть до значних успіхів в оперативному плані.

Про це повідомляє  Інститут вивчення війни

Декілька індикаторів підтверджують оцінку, що російські сили навколо Бахмута досягли кульмінації.

ISW повідомляє, що українські високопосадовці безперешкодно відвідують передові позиції в Бахмуті. Відтак, вчора 28 грудня, начальник ГУР України Кирило Буданов відвідав Бахмут. Буданов був в межах щонайменше 600 метрів від раніше зафіксованої передової лінії російських військ.

Візит Буданова підтверджує попередні повідомлення в українських соціальних мережах про те, що українські війська провели тактичну контратаку, яка відкинула російські війська з околиць Бахмута 21 грудня. 

Нещодавні бойові кадри підтверджують попередню оцінку ISW, що російські війська діють штурмовими групами через бойові втрати. Бойові кадри, опубліковані 26 грудня, показують, як український вогонь розгромив штурмові групи з 5-10 російських піхотинців без підтримки, які намагалися безладно штурмувати Новоселівське в Луганській області.

Ці кадри, хоча і не з Бахмута, узгоджуються з повідомленням українського високопосадовця про те, що російські сили в районі Бахмута більше не діють як ротні та батальйонні тактичні групи, а натомість діють меншими групами по 10-15 військовослужбовців.

За повідомленнями, російські повітряно-десантні війська посилюють операції групи Вагнера навколо Бахмута. Російське джерело повідомило, що 27 грудня підрозділи “Вагнера” та ВДВ провели спільні операції в Бахмуті. 

Це повідомлення, якщо воно відповідає дійсності, знаменує собою перелом, враховуючи, що “група Вагнера” проводила інформаційні операції, стверджуючи, що в Бахмуті діють виключно сили “групи Вагнера”.

Звичайні російські військові, які підтримують підрозділи “групи Вагнера” в Бахмуті – після того, як “Вагнер” доклав зусиль, щоб наголосити на тому, що він несе виняткову відповідальність за бахмутський напрямок, – відповідали б індикаторам, що вказують на досягнення “групою Вагнера” свого піку своєї діяльності. 

ISW вже оцінювала, що сили групи Вагнера виконують переважно виснажливу роль навколо Бахмута і тому, ймовірно, деградували до майже виснажливого рівня і потребують підкріплення.

Високий рівень виснаження серед сил, відповідальних за наступ на Бахмут, може прискорити кульмінацію. Цього можна уникнути, якщо тільки значна кількість регулярних російських військових підрозділів не буде направлена для підтримки наступу і затримки або запобігання його кульмінації.

Фото: Володимир Зеленський, Фейсбук

Читайте також: Битва за Бахмут (хроніка подій): оновлюється щодня

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

“Пересуваємося слідкуючи за небом”: Чаус розповів про ситуацію у Часів Ярі

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:00, 16 Червня 2024
БПЛА
Український воїн запускає БПЛА / фото Генштаб

Сергій Чаус, начальник МВА Часів Яру розповів про критичну ситуацію в місті, де люди живуть під щоденними обстрілами російських військ.

Редакція Бахмут IN.UA з’ясувала деталі.

Бої у Часів Ярі тривають

За словами Чауса, ситуація у Часовому Ярі залишається надзвичайно складною через інтенсивні бої, які не вщухають у районі міста. Російські війська безупинно обстрілюють місто та навколишні населені пункти.

“Обстріли більше нікуди, щільність вогню не зменшується, – розповідає Сергій Чаус. – Ми пересуваємося, слідкуючи за небом і прислухаючись до звуків поблизу”.

Люди, які все ще залишаються у Часовому Ярі, стикаються з нестачею всього необхідного для життя через неможливість придбати елементарні речі. 

Волонтери підтримують зв’язок з мешканцями Часового Яру, яким вдалося евакуюватися. Створено кілька хабів, зокрема у Києві, де відстежуються потреби евакуйованих людей та надається необхідна підтримка.

Можливість поховання тимчасово відновилась

Війна забирає життя мирних мешканців Часового Яру. За словами начальника МВА, раніше були випадки, коли людей доводилося ховати просто у дворах, оскільки дістатися цвинтаря було надзвичайно небезпечно.

Іноді трапляються короткі проміжки відносного затишшя, за які вдається організувати традиційні поховання на місцевих кладовищах. Однак все залежить від безпекової ситуації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ФЕЙК: вживання м’яса призводить до раку на рівні з цигарками

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 14:04, 15 Червня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

В Instagram шириться таргетована реклама сторінки під назвою edynaplaneta. Автори стверджують, що нібито за результатами досліджень виявлено високий рівень канцерогенів у м’ясі, що призводить до виникнення  раку. Також адміністратори  звинуватили МОЗ України в тому, що воно не попередило українців про цю небезпеку.

Втім, це не неправда. Адже МОЗ України публікувало інформацію щодо шкоди деяких видів м’яса. ВООЗ також надавало інформацію з приводу “м’ясних” досліджень, а Оксфордський університет в принципі не проводив таких наукових праць. Подробиці розповідає команда “Бахмут IN.UA”.

Чи справді м’ясо може викликати рак?

Автори зазначили, що дослідження проводили ВООЗ (що у таргетованій рекламі підписана по-російськи: “ВОЗ”) та Оксфордський університет. Востаннє Всесвітня організація охорони здоров’я публікувала дослідження щодо м’яса та чи може воно викликати рак у 2015 році.

Скриншот таргетованої реклами / Колаж Бахмут IN.UA

У документі вказано, що науковці досліджували не все м’ясо загалом, а:

  • червоне (яловичина, баранина, свинина, телятина й оленина);
  • оброблене м’ясо (ферментоване, засолене, зав’ялене тощо).

Дослідники ВООЗ у документі зазначають, що оброблене м’ясо дійсно віднесли до першої категорії канцерогенних продуктів. Але є “але”: у дослідженні вказано, що щоденне вживання 50 грамів обробленого м’яса підвищує ризик виникнення раку товстого кишківника збільшується на 18%. Дослідники виділяють наступні продукти, які можуть підвищити цю ймовірність: м’ясні консерви, шинка, хот-доги й т.д.

Дійсно, до списку канцерогенних продуктів входять й тютюнові вироби, але рівень вживання тютюну та обробленого м’яса не однаковий. Щодо встановлення типів раку, що виникають внаслідок вживання потенційно канцерогенних продуктів, потрібні більш детальні дослідження

Щодо червоного м’яса та раку, то, судячи з дослідження, науковці дійсно зафіксували деякий зв’язок між продуктом та захворюванням. Але дослідження проводилося на основі “обмежених” доказів, тож виникнення ракових пухлин саме від вживання червоного м’яса не підтверджене, і хвороба могла виникнути внаслідок інших чинників.

Дослідження” Оксфордського університету

Ми здійснили пошуковий запит у Гугл стосовно цього та не знайшли жодного дослідження від Оксфорду. Тож скоріш за все його приписали університету для підсилення довіри аудиторії щодо інформації.

МОЗ України з приводу вживання м’яса

У дописі стверджується нібито МОЗ не попередило українців про небезпеку канцерогенів  у м’ясі. Тому ми перевірили цю інформацію на офіційному сайті МОЗ України. Як виявилось, є стаття, опублікована 4 грудня 2018 року, у якій йдеться про ризики розвитку раку від зловживання червоного та процесованого м’яса.

Яка тематика сторінки та які ідеї вона просуває?

Скриншот профілю / inst: edynaplaneta

Сторінка позиціонує себе як екозахисний блог та порушує питання забруднення вод, шкоди від пластику і вихлопних газів, а також активно просуває ідею вегетаріанства. Ми переглянули зміст дописів: присутні гумористичний та інформаційний контент.

Однак зайшовши в коментарі, з’ясували, що адміністратори відповідають у доволі грубій формі та без будь-яких конструктивних аргументів на користь поданої ними інформації коментаторам, котрі не погоджуються з їхніми ствердженнями.

Також коментатор спитав чи є певні посилання на дослідження, щоб упевнитись у достовірності фактів про шкоду м’яса. Натомість він отримав відповідь,  у стилі “тобі ніхто нічого не винен” та “тебе у гуглі забанили?”:

Цікаво, що і керівництво Інстаграм визнало контент сумнівним. Це може бути пов’язано з численною кількістю скарг на нього або як наслідок перевірки вмісту допису модераторами соцмережі.

Скриншот допису / inst: edynaplaneta

Підсумовуючи, можна дійти висновку, що буквально кожен продукт може бути для когось потенційно небезпечним тією чи іншою мірою. Проте відмовитись у споживанні від усього неможливо. Не вся їжа є суто корисною, є безліч факторів,  що впливають на її користь і якість.

Та припинити їсти м’ясні продукти або продукти тваринного походження має бути свідомим вибором кожної людини. Не варто нав’язувати ідеї в такий некоректний спосіб як образи та звинувачення. Блог edynaplaneta підірвав довіру до своїх висловлювань, оскільки спекулював статусом Оксфордського університету, який не проводив подібних досліджень, та маніпулює щодо теми з некомпетентністю МОЗ України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БПЛА

“Пересуваємося слідкуючи за небом”: Чаус розповів про ситуацію у Часів Ярі

Сергій Чаус, начальник МВА Часів Яру розповів про критичну ситуацію в місті, де люди живуть під щоденними обстрілами російських військ.

ФЕЙК: вживання м’яса призводить до раку на рівні з цигарками

В Instagram шириться таргетована реклама сторінки під назвою edynaplaneta. Автори стверджують, що нібито за результатами досліджень виявлено високий рівень канцерогенів у м’ясі, що призводить до […]

БАХМУТ 35 2 f8f8c

Як захистити дитину від комарів: поради від фахівців Бахмутської лікарні

Літо — це не тільки пора оздоровлення для дітей, але й потенційна загроза алергічної реакції через збільшення комарів. Укуси цих комах можуть викликати свербіж, або небезпечну […]

Професійний подолог розповів, як правильно обрати взуття

Взуття, яке ми носимо, має значний вплив на здоров’я, оскільки неправильне взуття може спричинити різноманітні проблеми з ногами, хребтом і навіть загальним станом організму. Взуття […]

300178559 469891381812627 3738951232484843309 n bd5cf

Історичні перемоги українців: як в Київській Русі боролися проти тиранії братовбивці

Спецпроєкт Бахмут IN.UA “Перемагали раніше — переможемо зараз!”. Просто і цікаво розповідаємо про перемоги українців крізь історичний час. У 1015 році помирає славетний князь-хреститель Володимир […]