Життя без світла й опалення: як бахмутянам отримати безкоштовні буржуйки від міста?

Семаковська Тетяна 13:17, 11 Листопада 2022

Screenshot 118 356acЯк бахмутяни виживають без опалення та світла, та чи отримують люди безкоштовні буржуйки від міста. Ми розпитали, що знають місцеві жителі та голови ОСББ про алгоритм видачі буржуйок, адже на носі вже зима.

Бахмутяни, які залишились в місті, вже не один місяць живуть без електроенергії. Але з настанням холодів ця проблема стає не єдиною. Альбіна, місцева мешканка, яка не виїжджала з міста з початку повномасштабного вторгнення, та окрім цього, активно допомагає тваринам в Бахмуті, розповіла, яке воно, життя в прифронтовому місті: 

«В місті зараз обстріли дуже часто, на вулиці знаходиться небезпечно. Зі світлом нам полегше, бо у батьків є генератор, вони через день включають його, є можливість заряджати телефони. Мій тато самостійно встановив нам буржуйку, щовечора розтоплюємо й стає тепліше».

У коментарі Вільному радіо прессекретарка Бахмутської міської ради Наталя Кисиличина розповіла, що майже дві тисячі «буржуйок» з варильними поверхнями придбало КП «Бахмутська житлова управляюча компанія». 400 пічок вже доставили в місто, інші  привезуть до кінця року. Їх безплатно видаватимуть жителям приватного сектору та ставитимуть в укриттях.

«400 пічок вже привезли, інші поки в дорозі. “Буржуйки” зможуть отримати жителі приватного сектору та люди, що облаштували собі укриття в підвальних приміщеннях. Роздавати “буржуйки” будуть через квартальних та голів ОСББ», — каже Наталя Кисиличина.

Ми запитали в Альбіни, чи чула вона про це, та чи дізнавались вони як отримати буржуйки:

«Чули, читали про це в групі, що видаватимуть буржуйки людям у підвал багатоповерхових будинків, але цим напевно потрібно було раніше займатися, холоди вже прийшли».

313922263 6122142727800519 5968784882530934342 n 0e039

Бахмутяни самотужки хочуть придбати буржуйки. Фото: скріншот з місцевого телеграм-каналу

Наша редакція провела опитування, щоб дізнатись, чи дійсно буржуйки вже привезли в місто, та чи отримують їх голови ОСББ. Голова ОСББ Олена Костенко зазначила, що наразі про порядок видачі та наявність буржуйок людям нічого не повідомляли. Олександр Черненко, керівник ЖЕКу дати відповіді також не зміг, пояснюючи це тим, що наразі конкретна інформація відсутня. 

Своєю чергою, Сергій Білик, в.о. начальника відділу надзвичайних ситуацій в Бахмутській міській раді, який відповідає за обладнання сховищ повідомив наступне:

«По буржуйкам інформації ще немає, це все тільки в планах. Активно займаються цим питанням поки тільки в області. Щодо обігріву сховищ, для цього є дрова. А в обігрівачах сенсу немає, бо електроенергія відсутня».

Також, ми намагались зв`язатись з директором КП «Бахмутської житлової управляючої компанії» Олександром Бондарєвим, але на жаль без успіху.

Тож, наразі ситуація наступна: багато інформації є про те, що буржуйки будуть в місті, але як їх отримати та коли, ніхто поки не знає. 

Своєю чергою бахмутяни в місцевому телеграм-каналі вирішили самостійно провести збір на закупівлю 100 буржуйок в приватні будинки міста. Зібрати необхідно 250 тисяч гривень, вже є 48 тисяч. В каналі є інформація, що наразі замовили перші 10 штук. 

Номер картки для збору на буржуйки:

5375 4112 0042 5705

Посилання на МоноБанку:

https://send.monobank.ua/jar/94QJ8Wdb7L

Фото: Getty Images

Читайте також: Бахмутяни отримують рахунки за електрику, якої нема: пояснюємо, що робити

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Вступна кампанія 2024: що потрібно знати абітурієнту для вступу на бакалавра

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 20 Квітня 2024
Вступ до університету / фото ілюстративне

Весна — це традиційний період хвилювань для випускників та їх батьків, адже саме в в цей сезон потрібно остаточно вирішити, у якому вищому навчальному закладі (ВНЗ) продовжити навчання та за якою спеціальністю. Все це потрібно буде робити на сайті Єдиної державної бази з питань освіти.

Про те, як проходитиме вступна кампанія до ВНЗ у 2024 році та які документи для цього потрібні, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Вступна кампанія у 2024 році

Офіційно вступна кампанія до ВНЗ у 2024 році стартує 1 липня, адже саме в цей день відкривається реєстрація кабінетів абітурієнта за посиланням. Однак, для цього потрібно підготувати документи, а саме:

  • документ про освіту (атестат, свідоцтво);
  • номер, PIN-код сертифіката ЗНО/НМТ;
  • серія та номер посвідчення особи (паспорт, код ІПН);
  • документи, які надають спеціальні умови вступу.

Вже в особистому кабінеті після реєстрації вступник повинен внести контактний номер (мобільний та/або домашній), а також завантажити кольорову фотокартку форматі 3х4.

Для вступу до університету потрібно зібрати всі необхідні документи / фото ілюстративне

Реєстрація заяв вступників завершується 31 липня о 18:00.

Варто зазначити, що існують випадки, коли абітурієнти не можуть подати заявку в онлайн-форматі. В такому випадку, абітурієнти подають заявку на вступ разом з документами у паперовій формі особисто до приймальної комісії ВНЗ. Ось які документи потрібні:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • військовий квиток, приписне або тимчасове посвідчення;
  • атестат про середню освіту та додаток до нього;
  • сертифікат ЗНО/НМТ;
  • документ, що підтверджує право на зарахування за результатами співбесіди, іспитами або квотами;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4.

Окрім оригіналів, потрібні копії паспорта, атестата і військового посвідчення.

Творчі конкурси та співбесіди

Багато ВНЗ в Україні додатково проводять індивідуальні усні співбесіди та/або творчі конкурси, на які теж потрібно реєструватися. Вона здійснюється:

  • для вступу на бюджет — з 3 липня до 18.00 10 липня;
  • для вступу виключно на контракт — з 3 липня до 18.00 25 липня.

Творчі конкурси за всіма джерелами фінансування проводяться в декілька потоків, починаючи з 8 та завершуючи 19 липня включно. Для вступників виключно на контракт співбесіди та творчі конкурси проводяться до 31 липня.

Додаткову інформацію про строки прийому заяв та документів для участі у творчому конкурсі та співбесіди оприлюднять представники ВНЗ на власних офіційних вебсайтах.

Оприлюднення рейтингових списків

Формування рейтингових списків вступників та надання їм бюджетних місць здійснюється не пізніше 5 серпня.

Cтуденство / фото ілюстративне

Вступники, які отримали бюджетні місця, мають до 8 серпня виконати усі рекомендації університету, а саме:

  • принести до приймальної комісії оригінали атестата та додатка з оцінками, сертифікати ЗНО/НМТ;
  • копію та оригінали паспорта, коду ІПН;
  • копію та оригінал військового квитка або посвідчення про приписку;
  • написати заяву про відмову від інших бюджетних місць.

Зарахування на навчання у ВНЗ

Зарахування вступників на навчання на бюджет проводиться не пізніше 10 серпня. Своєю чергою, аналогічний процес для “контрактників” відбуватиметься не пізніше 30 серпня 2024 року.

Строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання за іншими формами здобуття освіти нічим не відрізняються від строків прийому документів на денну форму навчання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хвороба Лайма: чим небезпечне захворювання, яке передають кліщі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 20 Квітня 2024
Кліщі переносять хворобу Лайма / фото ілюстративне

Хвороба Лайма — це небезпечне бактеріальне захворювання. Зазвичай причиною його виникнення стають кліщі, які постійно активізуються з настанням теплого періоду весни. 

Про те, що треба знати про хворобу Лайма, діагностику та лікування, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Хвороба Лайма

Інфікованих кліщів досить багато, через що їх можна зустріти не тільки в лісах, але навіть у дворах багатоповерхівок, де є квітники та чагарники. Коли кліщі прокушують шкіру людини, то в організм потрапляє слина — місце, де проживають бактерії боррелії. 

Варто зазначити, що кліщі менш схильні до передачі хвороби Лайма, якщо видалити його протягом 24 годин після присмоктування. Однак, якщо небезпечна комаха просидить на тілі два або три дні, то імовірність зараження становить майже 100%.

Симптоми

Переносник хвороби Лайма / фото ілюстративне

Зазвичай симптоми хвороби Лайма проявляються поетапно, але інколи вони можуть накладатися. У деяких випадках, ранні стадії бактеріального захворювання можуть проходити навіть у безсимптомному вигляді.

Перша стадія

Ранні симптоми хвороби Лайма зазвичай виникають протягом від 3 до 30 днів після укусу кліща. вона супроводжується:

  • лихоманкою;
  • головним болем;
  • сильною та безпричинною втомою;
  • скутістю суглобів;
  • м’язовим болем;
  • збільшенням лімфатичних вузлів.

У 8 з 10 випадках у хворих може з’явитися одинокий висип круглої форми, який повільно поширюється від місця укусу кліща аж до декількох десятків сантиметрів в діаметрі. Його називають мігруючою еритемою. Він може просвітлюватися в центрі та виглядати як мішень або яблучко. Висипання також часто відчувається теплим на дотик, не болючим. Воно також не свербить. Якщо ви бачите у себе на тілі таку пляму, потрібно негайно звернутися до лікаря-інфекціоніста, адже вона вважається головною ознакою хвороби Лайма.

Мігруюча еритема / ілюстрація Бахмут IN.UA

Друга стадія

Без лікування хвороба може прогресувати та досягти другої стадії. Її симптоми часто з’являються протягом 3-10 тижнів після укусу. Вона також вважається більш серйозною. 

Вона проявляється у вигляді симптомів першої стадії, до яких додаються:

  • багато висипань на інших частинах тіла;
  • сильний біль або скутість шиї;
  • м’язова слабкість на одній або обох сторонах обличчя;
  • біль у спині та кінцівках;
  • хворобливий набряк ока або повік;
  • активність імунної системи в тканинах серця.

Третя стадія

Завершальна третя стадія хвороби найважча, адже вона характеризується ураженням нервової системи. Якщо її сильно запустити, то інфекція просто “роз’їсть” організм до такого ступеня, що вилікувати людину просто стає неможливо. В більшості випадків, вона стає інвалідом на все життя, хота інколи трапляються й летальні випадки.

Як діагностувати хворобу Лайма

За наявності класичної мігруючої еритеми лікування повинне бути розпочате негайно, проведення специфічної діагностики не є необхідним. У інших випадках діагностика проходить за допомогою дослідження самого кліща, а також серологічної діагностики, тобто аналізу крові на наявність антитіл до борелій. Останню процедуру роблять тільки через 2-4 тижні після укусу, адже тільки тоді починають виникати антитіла в крові.

Як лікувати хворобу Лайма

Хворобу Лайма лікують антибіотиками / фото ілюстративне

Як правило, для лікування хвороби Лайма використовують антибіотики, які потрібно приймати тривалий час. При початку лікування на ранній стадії прогноз сприятливий, проте, при запущеній інфекції можуть з’явитися серйозні ускладнення. У таких випадках призначається комплексна терапія залежно від перебігу захворювання.

Зазначимо, що лікування хвороби Лайма входить у пакета НСЗУ, як нехірургічна медична допомога. Це означає, що ліки, які призначаються пацієнту, будуть безплатними.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Вступна кампанія 2024: що потрібно знати абітурієнту для вступу на бакалавра

Весна — це традиційний період хвилювань для випускників та їх батьків, адже саме в в цей сезон потрібно остаточно вирішити, у якому вищому навчальному закладі […]

14:00, 20.04.2024 Скопіч Дмитро

Хвороба Лайма: чим небезпечне захворювання, яке передають кліщі

Хвороба Лайма — це небезпечне бактеріальне захворювання. Зазвичай причиною його виникнення стають кліщі, які постійно активізуються з настанням теплого періоду весни.  Про те, що треба […]

13:00, 20.04.2024 Скопіч Дмитро

Боротьба донеччан за українську державність

Ворожа пропаганда десятиріччями намагалася запевнити мешканців сходу України, що ці території є російськими і що тут живе російськомовне населення, яке, мовляв, хоче бути ближчими до […]

“Є людина, яка за квіткою може ідентифікувати місцевість”: закулісся роботи DeepStateMAP

DeepStateMAP — мапа, яку знає кожен українець. Саме за допомогою цього ресурсу багато українців слідкують за просуванням ЗСУ та ситуацією на фронті. Однак, мало хто […]

Бахмут відбудова

“Сталева Мрія Бахмута”: як у Кропивницькому представляли відбудову міста-фортеці

Днями у Кропивницькому відбулася презентація відбудови одного з районів міста Бахмут. Універсальна концепція під назвою “Сталева Мрія Бахмут” охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць: Чайковського-Захисників […]