Main menu

библио de88bУ публічну бібліотеку будь-якого міста Європи людина може просто зайти, і в неї ніхто не запитає, чи є в неї читацький квиток.

Українські бібліотеки перетворяться на відкриті простори, де читачі почуватимуться зручно й невимушено, передає Радио Свобода.  До 2025 року бібліотечна мережа зазнає якісних змін. У березні уряд затвердив стратегію розвитку бібліотечної справи в Україні, головна мета якої перетворити бібліотеки з непопулярних інституцій на дружній та комфортний простір.Зокрема, документ дає право бібліотекам отримувати фінансування не лише від держави, а й від приватних інвесторів і передбачає модернізацію матеріально-технічної бази та кампанію з популяризації читання у суспільстві. 

Президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко розповіла, що в майбутньому бібліотеки мають стати вільними просторами, де будуть зручні меблі та Wi-Fi, де можна взяти будь-яку книжку з полиці, випити кави, поспілкуватись із друзями та провести зустріч чи нараду. 

Стратегія розвитку бібліотечної справи передбачає також створення Національної електронної бібліотеки України – це каталог книг, що зберігаються в усіх читальнях країни. Він буде приєднаний до світового каталогу World Cat. Таким чином закордонні читачі зможуть знайти книгу і в українській бібліотеці.