Main menu

be0444f6fe37483090a545157cc6cc25 23f83На Луганщині розробили програму фінансування на підтримку малого та середнього бізнесу. На два роки передбачено 40 мільйонів гривень – радник голови Луганської військово-цивільної адміністрації.

Для допомоги переселенцям відкрити свій бізнес створюється  відкритий майданчик, де будуть об’єднуватися  зусилля волонтерських груп, міжнародних організацій та представників влади. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі  у рамках пілотного проекту УКМЦ «Речник мирного життя» під час скайп-включення повідомив Роман Косинський, бізнес-омбудсмен, радник голови Луганської військово-цивільної адміністрації з питань захисту інтересів малого та середнього бізнесу і протидії корупції.

«Ми прийняли Дорожню карту про створення Агентства регіонального розвитку, де засновниками разом із облдержадміністраціями і військово-цивільною адміністрацією будуть представники ПРООН, Міжнародного фонду «Відродження» та інші громадські організації», – зауважив Роман Косинський.

Він розповів, що до 2014 року структура промисловості й бізнесу на Луганщині була орієнтована на великі підприємства. Це хімічна, металургійна промисловість та машинобудування. У зв’язку з тим, що 80% промисловості залишилось на тимчасово непідконтрольній Україні території, на вільній території області залишилися сільськогосподарські підприємства та великі підприємства хімічної промисловості . І такі зміни у структурі значно збільшують роль малого та середнього бізнесу, наголосив радник голови Луганської військово-цивільної адміністрації. «При цьому доля малих та середніх підприємств у загальній структурі виробництва збільшилась на 10%», – наголосив пан Косинський.

Основними проблемами для бізнесу, за словами Романа Косинського, є брак ресурсів для стартового капіталу, а також слабка інфраструктура.  Він зазначив, що вже розроблена спеціальна  програма,  і після внесення змін до закону «Про війського-цивільні адміністрації» «ми отримаємо повноваження щодо ухвалення обласних програм та їхнє фінансування. Фінансування на два роки, це 40 мільйонів гривень, на підтримку малого та середнього бізнесу у вигляді поворотної фінансової допомоги та компенсації відсотків при отриманні кредитів на розвиток малого та середнього бізнесу», – анонсував Роман Косинський. При цьому він зауважив, що надаватимуться ресурси під конкретні проекти.
За статистикою Державної служби зайнятості України, станом на кінець грудня 2015 року, з-поміж півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб, майже 75% працездатного населення значилися як безробітні, розповів речник пілотного проекту УКМЦ «Речник мирного життя» Валентин Пугачов. «Станом на початок цього року, за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, найвищий рівень зайнятості серед регіонів зафіксовано у Києві –  62%, а найнижчий  –  у Донецькій області, близько 51%», – зазначив він.