Main menu

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) оголосив, що, враховуючи надзвичайні обставини, він оплатить рахунки за електроенергію, щоб запобігти припиненню водопостачання для 600 тисяч людей на сході України. 

У міжнародній організації повідомили, що Цей винятковий крок допоможе людям, що живуть по обидва боки від лінії зіткнення в Луганській області.

«Ми прийняли це безпрецедентне рішення, щоб запобігти виникненню потенційно жахливої гуманітарної ситуації», – сказав глава МКЧХ в Україні Алан Ешліманн.

Вже понад тиждень на водонапірних станціях, розташованих на контрольованій урядом території Луганської області, відсутнє електропостачання через неоплачені рахунки, в результаті чого станції зупинилися. МКЧХ прийняв безпрецедентне рішення, щоб запобігти припиненню водопостачання для 600 тис. людей, що живуть у постраждалих районах. Забезпечення надходження води до лікарень, шкіл, дитячих будинків і соціальних установ є життєво важливим.

«Це лише тимчасовий захід, а не стале рішення, проте він дозволяє виграти час. Цю проблему можна подолати лише політичним рішенням. Якщо нічого не робити, мешканцям постраждалих районів доведеться зустріти суворі зимові морози без опалення та водопостачання», – сказав пан Ешліманн.

МКЧХ висловив свою стурбованість всім сторонам, які беруть участь у переговорах з цього питання, щоб визначити способи оплати води, що постачається об’єктами, розташованими на контрольованій урядом території, на неконтрольовану урядом територію. Він також висловив свою готовність виступити в якості нейтрального посередника у вирішенні технічних питань.

Відключення електроенергії впливає на роботу Західної фільтрувальної станції, яка живить систему водонапірних станцій «Карбоніт», що обслуговує населені пункти Первомайськ, Стаханов, Брянка та Алчевськ, а також впливає на роботу Петровського водозабору, який обслуговує місто Луганськ. Обидві системи постачають воду до населених пунктів по обидва боки від лінії зіткнення.

Особливе занепокоєння викликає те, що ця ситуація може мати ланцюговий ефект та спричинити пошкодження всієї системи опалення. З наближенням зими труби можуть замерзнути і потріскатися, якщо ними не бігтиме гаряча вода. Люди будуть змушені покладатися на електричні системи опалення, що створить ризик перевантаження електромережі.

Уже понад рік МКЧХ бере участь у відновленні водогонів КП «Попаснянський районний водоканал», які перетинають лінію фронту, а також поставляє хімічні реагенти, необхідні для забезпечення чистою питною водою людей, що обслуговуються цим підприємством по обидва боки від лінії зіткнення. На неконтрольованій урядом території Луганської області МКЧХ надав місцевій адміністрації глибинні насоси для відновлення пошкодженої інфраструктури.