Войти
Main menu

Реформи в Україні: кому вигідно залишати мораторій на продаж землі?

Українська англомовна газета Kyiv Post щотижня публікує аналіз стану українських реформ у ключових галузях. Цей текст - переклад такого аналізу за тиждень з 1 по 8 грудня. На цьому тижні зосередилися на земельній реформі.

Реформи в Україні: Підсумки 10-17 листопада.

Дводенний візит президента Світового Банку Джим Йонг Кіма, що відбувся 12-14 листопада, загострив увагу на незадовільному темпі реформ. На зустрічі з президентом Петром Порошенком, прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом та спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм, голова Світового Банку дорікнув українським керманичам за відсутність прогресу і якість внесених змін.

Укрзалізниця запускає поїзд з Костянтинівки до Франківська

Поїзд Костянтинівка-Івано-Франківськ буде запущений з 10 грудня, одночасно із впровадженням нового розкладу руху поїздів. “Укрзалізниця” присвоїла цьому поїзду порядковий номер 1. Протяжність маршруту потягу №001/002 - 1451 кілометр, близько 20 годин в дорозі. Поїзд буде курсувати через день.

Реформи в Україні: Підсумки 3 - 10 листопада. Виборча реформа

Не багато важливих реформ українська влада встигне запровадити цього року. Одна з довгоочікуваних реформ, втілення якої відкладається - впровадження антикорупційного суду. Проте є й хороші новини - 7 листопада депутати ухвалили у першому читанні законопроект, який має змінити українську виборчу систему. Це питання було однією з вимог протестувальників, які мітингують під будівлею Верховної Ради з 17 жовтня.

Реформи в Україні: Підсумки 27 жовтня - 3 листопада

Які пріоритети в реформах визначив прем’єр-міністр під час візиту в Канаду, як експерти оцінюють підготовку до земельної реформи, читайте в огляді наших колегг з Української англомовної газети Kyiv Post. Цей текст - переклад такого аналізу за тиждень з 27 жовтня по 3 листопада.

Реформи в Україні: Підсумки 20-27 жовтня

Як спрацював парламент і які зміни в законодавстві відбулися у напрямку впровадження реформ, розказують наші колеги з Української англомовної газети Kyiv Post. Цей текст - переклад такого аналізу за тиждень з 20 по 27 жовтня.

Обмін туристами з Євросоюзом: Що цікавить українців в Угорщині та німців в Україні

Зближенню України та Євросоюзу не в останню чергу сприяє туризм. Ужгородський прес-клуб побував у двох цікавих локаціях, які приваблюють українців в Євросоюзі і навпаки. Йдеться про те, чому українські рибалки мандрують до Угорщини та що приваблює німецькомовних туристів у закарпатських селах. 

Голова Держприкордонслужби у 2016-му році придбав авто втричі дорожче річної зарплати (Інфографіка)

Генерал-лейтенант Петро Цигикал, який з липня 2017-го обіймає посаду Голови Державної прикордонної служби України, у 2016-му придбав люксовий джип BMW X5 вартістю 647 тисяч гривень. Однак його офіційна зарплата за той рік склала лише 284 тисячі грн. Про це йдеться в декларації посадовця.

«Рецепт» енергоефективності, або Як зробити теплим кожен український дім

Енергонезалежність, енергоефективність, альтернативні джерела енергії – слова, які зараз стали «модними» не тільки у медіапросторі, а й у буденному житті українців, яким не все одно, скільки завтра доведеться платити за тепло. Наші колеги з Ужгородського прес-клубу розбиралися в тенденціях споживання енергії.

Єврореформи: Коли зміни стануть відчутними для людей

Чи відчувають українці впровадження єврореформ і як оцінюють імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом експерти? 

3 роки роботи нової команди Мін’юсту: перетворення з корупційного монстра на Міністерство справедливості та зручних сервісів

За 3 роки, які минули з моменту приходу до Міністерства юстиції нової команди на чолі з Міністром юстиції Павлом Петренком, у відомстві вдалося провести кардинальні реформи, які забезпечили перетворення органу із бюрократичного монстра радянського зразка у сучасну динамічну структуру, головною метою якої є забезпечення справедливості й захисту громадян, а також надання українцям зручних та комфортних сервісів.

Успехи Антирейдерской комиссии

С началом работы Комиссии по рассмотрению жалоб в сфере государственной регистрации 70% рейдерских захватов на территории всей Украины потерпели фиаско, а имущество и бизнес юридических и физических лиц были спасены.

Пособие для невесты – «Брак за сутки»

Согласно Семейному кодексу Украины брак регистрируется по истечении месячного срока со дня подачи молодоженами заявления о государственной регистрации брака. С целью апробации европейских стандартов в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния, направленных на создание благоприятных условий для получения физическими лицами административных услуг в указанной сфере, Кабинетом Министров Украины 13 июля 2016 было принято распоряжение "О реализации пилотного проекта государственной регистрации брака ", которое устанавливает процедуру государственной регистрации брака в сокращенные сроки по выбранному заявителями месту.

Красний Хрест оплатить рахунки за електроенергію на на водонапірних станціях Луганської області

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) оголосив, що, враховуючи надзвичайні обставини, він оплатить рахунки за електроенергію, щоб запобігти припиненню водопостачання для 600 тисяч людей на сході України. 

Як не вилетіти з Реєстру неприбуткових організацій?

thumb 17072016182802 d18c3

Усі благодійні організації та інші НУО повинні до 1 січня 2017 р. переглянути свої статути, внести і зареєструвати зміни, щоб статут відповідав оновленому  Податковому кодексу України. 

Міністерство фінансів відібрало 24 опорні школи для пілотного проекту (перелік)

ш fada6Міністерство фінансів відібрало 24 опорні школи для «пілотного» проекту. За ініціативи попереднього Міністра фінансів п. Наталії Яресько, даний проект був започаткований Міністерством фінансів України спільно з Міністерством освіти і науки та став можливий завдяки підтримці групи донорів, серед яких - Уряд США, Western NIS Enterprise Fund, а також компанія "Майкрософт Україна", яка погодилася надати технічну допомогу в оснащенні опорних навчальних закладів. Метою проекту є покращення якості освіти дітей, які проживають й навчаються в селах та селищах, і підвищення ефективності використання державних коштів, що виділяються на фінансування освіти.

В рамках Проекту було відібрано по одній школі у кожній області, що отримає кошти на розвиток матеріально-технічної бази. Зазначена школа зможе отримати ресурси на ремонт приміщень, навчальне обладнання та інформаційно-комп’ютерні технології, щоб забезпечити високу якість середньої освіти для дітей з сільської місцевості.

Відбір проводився незалежними представниками Проекту за участі міжнародних донорів, фонду Western NIS Enterprise Fund та Агенства США з Міжнародного Розвитку (USAID). Перевага надавалася школам, які, в рамках оптимізації, буде укрупнено за рахунок малоформатних шкіл. Таким чином, учні з сільської місцевості отримають можливість здобути якісну середню освіту, що стане базою для подальшого навчання і кар’єрного росту.

1 вересня 2016 року оновлені навчальні заклади радо вітатимуть своїх школярів.

Перелік відібраних опорних шкіл станом на 21.04.2016 р.

щщ c3c1a

В Виннице открыли мемориальную доску донецкому активисту

Сегодня, 21 апреля, в Донецком национальном университете, который находится в Виннице, открыли мемориальную доску в честь выпускника Юрия Матущак, передает сайт Новости Донбасса.

Юрий Матущак окончил ДонНУ в 2009 году, был председателем общественной организации «Толчок», члены которой выступали за присвоение ДонНУ имени украинского диссидента Василия Стуса.

Юрий Матущак ушел на войну добровольцем. Был бойцом полка патрульной службы полиции особого назначения «Днепр-1». Матущак погиб 29 августа 2014 года во время выхода из Иловайского котла при выходе из Иловайского котла. Его расстреляли боевики. Шесть месяцев он считался пропавшим без вести, пока в феврале 2015 повторная экспертиза ДНК не подтвердила его гибель. Похоронен в Днепропетровске. Посмертно награжден орденом «За мужество III степени».

ллл 4b043

 

Українські підприємці вперше об’єдналися у незалежну спілку

i 4668aНа 25-му році існування незалежної України підприємці вперше створили об’єднавчу Спілку українських підприємців (СУП) та офіційно презентували СУП 19 квітня 2016 року у м. Києві.

Спілка українських підприємців (СУП)– це перше об’єднання українських підприємців, яке створено поза межами політичних, галузевих та територіальних інтересів з метою формування сприятливого бізнес-середовища, захисту інтересів та популяризації інновацій серед представників малого, середнього та великого бізнесу України. Саме малий та середній бізнес має потенціал стати найпотужнішим двигуном для розвитку економіки України, таким, яким він є у всіх розвинутих країнах.

СУП об’єднує, представляє та захищає інтереси незалежних українських підприємців, незважаючи на масштаб, галузь та географію їхньої діяльності. Спілка діє поза політикою та не відстоює інтереси олігархів. СУП прагне об’єднати понад 100 тис українських підприємців до 2020 року.

СУП – це об’єднання успішних підприємців, які створюють робочі місця, сплачують податки, прагнуть розвивати український бізнес та захищати прозорі, цивілізовані умови його ведення. За підсумками діяльності у 2015 році 18 компаній, які представлені членами Ради директорів СУП, сплатили до державного бюджету України понад2,2 млрд грн податків, створили понад90 тис робочих місцьта експортували українських товарів та послуг на суму понад15 млрд грн у 200 країн світу.

Серед членів Ради директорів СУП:В’ячеслав Климов, співзасновник і співвласник компанії «Нова пошта» (президент Спілки),Олександр Почкун, засновник та керуючий партнер Baker Tilly Ukraine,Валерій Кондрук, власник компанії «Фармпланета»,Дмитро Ушмаєв, засновник та генеральний директор компанії «Три Ведмеді»,Володимир Цой, власник компанії MTI,Олена Шуляк, співвласник Midland Development Ukraine,Наталія Спіженко, власник Клініки Спіженко,Наталія Єремєєва, власник компанії «Стеклопласт»,Алекс Ліссітса, генеральний директор компанії IMC Group,Ігор Гуменний, власник компанії UBC Group,Сергій Бартощук, голова наглядової ради ТМ «КОСМО»,Андрій Федорів, власник компанії FEDORIV,Тімур Бондарєв, засновник та керуючий партнер Arzinger,Владислав Чечоткін, засновник та співвласник компанії Rozetka.ua,Микола Толмачов, засновник та генеральний директор будівельної компанії ТММ,Тарас Вервега, співзасновник компанії SoftServe таМарія Барабаш, засновник та власник компанії A7 GROUP.

«Для засновників СУП, які створили і розвивають бізнес в Україні, важливо зробити особистий внесок в успішне майбутнє цієї країни. Ми об’єдналися зі спільною метою –
захищати інтереси малого, середнього і великого вітчизняного бізнесу, формувати сприятливий бізнес-клімат, сприяти зростанню українського експорту в світі. Разом ми зможемо вести діалог із владою і спрямовувати енергію підприємців на розвиток економіки України», – наголосив перший Президент СУП, співзасновник і співвласник компанії «Нова пошта»В’ячеслав Климов.

Марія Барабаш, засновник та власник компанії A7 GROUP, підкреслила: «Головне завдання СУП – стати найпотужнішим голосом українського бізнесу. Ми прагнемо, щоб підприємців в Україні стало більше і ми воліємо змінити образ українського підприємництва в суспільстві. Адже це ті, хто створюють свій бізнес з нуля, сплачують податки, працюють по 24 години на добу та мають бажання жити у кращій Україні».

Дмитро Ушмаєв, засновник та генеральний директор компанії «Три Ведмеді» під час презентації зазначив: «Я вірю у СУП. Я вірю, що підприємець – це та людина, яка змінює світ і є головною рушійною силою економічного зростання в державі. Без потужного бізнесу не може бути заможного суспільства».

За словамиІгоря Гуменного, власника компанії UBC Group: «Бізнес – як вірус грипу: він розвивається там, де для нього створено сприятливе середовище. На часі українським підприємцям докласти зусиль і створити ці умови. СУП займатиметься лобіюванням інтересів українського бізнесу».

«Ми створили СУП, щоб об’єднати українських підприємців, бо підприємці – це люди, які розвивають економіку і рухають її вперед. Якщо ми не об’єднаємося і не захищатимемо свої інтереси, то з нами ніхто не рахуватиметься. Ми прагнемо захистити і розвивати свій бізнес. Ми пропагуватимемо підприємництво для того, щоб діти мріяли стати не чиновником-корупціонером, а мріяли відкрити свою кав’ярню чи крамницю. Бо саме ці люди створюють нові робочі місця, інновації і загалом Україну», — наголосивАндрій Федорів, власник компанії FEDORIV.

Джерело: соцпортал.

Україна отримає 97 мільйонів евро на підтримку децентралізації

evrosoyuz rasshirit pomoshch ukraine eb0a4Кабінет Міністрів схвалив проект Угоди між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, про фінансування «U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку». Нова програма, яка започатковується в рамках цієї угоди, розрахована на чотири роки і спрямована на підтримку реформи місцевого самоврядування, децентралізації в Україні а також регіонального розвитку. 

Первый украинский электромобиль

420e041 222 original 312b4В Украине появился первый и пока единственный отечественный прототип электрокара, - сообщает "Экономическая правда" со ссылкой на сайт компании-разработчика - Electric Marathon International.

Субсидії чи енергоєфективність: чи зробить влада розумний вибір?

287e13e pavluk 60 8fc6d"Країна повинна якомога швидше сформувати широку, зрозумілу і доступну програму енергоефективності в житловому секторі та створити фонд, орієнтований на скорочення споживання енергії. Парламент мусить прийняти закон про такий фонд, монетизувати пільги, субсидії і максимально - дотації та крос-субсидії", - зазначає у своєму блозі для "Економічної правди" Святослав Павлюк, Асоціація енергоефективні міст України. Чому така потреба назріла читайте далі.

У читальню з кавою: українські бібліотеки реформують

библио de88bУ публічну бібліотеку будь-якого міста Європи людина може просто зайти, і в неї ніхто не запитає, чи є в неї читацький квиток.

Демобилизованным предпринимателям: осторожно - налоговый долг

содат d1301Предпринимателю, мобилизованному на военную службу в зону АТО, после демобилизации пришлось уплатить начисленный налоговой службой единый налог, единый социальный взнос и штрафные санкции. Правомерно ли такое начисление?

Субсидія на наступний опалювальний період буде автоматично продовжено

subsidii 5387cТим громадянам, які вже перебувають в системі субсидій, на наступний опалювальний період субсидія буде продовжена автоматично. Про це в ефірі „Радио Вести” заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Об'єднанні громади можуть подавати заявки на проекти, які реалізуються за рахунок державних субвенцій

украина b33d4Як повідомляє сайт «Децентралізація влади», Міністерство регіонального розвитку своїм наказом затвердило форму заявки на проект, який може реалізовуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Открыт доступ к базам данных об автовладельцах

авто 2e4acКабинет министров Украины открыл доступ к информации о зарегистрированных транспортных средствах и их владельцах из Единого государственного реестра Министерства внутренних дел, уведомляет Автоблог.

Как украинцев будут лишать социальных выплат

вериф ce4e5Практика определения доходов по косвенным признакам будет применяться как минимум в отношении получателей субсидий, малообеспеченных и переселенцев, передает Деловая столица. В последние недели лексикон рядовых украинцев обогатился словом "верификация". Как поняли люди, верификация - это то, что правительство собирается сделать то ли с самими пенсиями, пособиями, субсидиями, то ли с их получателями, но в любом случае что-то не очень хорошее.

На "Яндекс.Картах" слідкуйте за станом доріг

дорога 62f0d"Укравтодор" створює інтерактивну карту стану українських автошляхів. Про це у понеділок повідомляє прес-служба дорожнього відомства, передає Українська правда.

В Украине меняется система регистрации места жительства

паспорт 1a41aС 4 апреля изменить место жительства можно с помощью органов местного самоуправления. Для этого в городской совет набрали дополнительных сотрудников. В связи с изменением законодательства все функции Миграционной службы передали в горсовет.

Реформатори вважають, що оновити прокуратуру можна залучивши іноземців

prokuratura 93e85З 15 квітня, на виконання нового закону "Про прокуратуру" повинна запрацювати Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП). Це орган, який проводитиме усі конкурси на посади в органах прокуратури, зокрема й найвищі та звільнятиме прокурорів шляхом притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Щоб не допустити людей із старої системи і зробити КДКП незалежною, експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук пропонує запросити спеціалістів з ЄС, США чи Канади.

Заступник генерального прокурора України Віталій Касько заявивив, що звільняється через корупцію і кругову поруку в ГПУ

prosecutor 1424200125 5ab25Сьгодні Касько повідомив, що  звільняється з ГПУ через системний тиск з боку генерального прокурора Віктора Шокіна та ліквідацію його департаменту в день оголошення підозри «діамантовому прокуророві» Олександру Корнійцю. Щодо подальшої діяльності, Касько повідомив, що займатиметься адвокатською роботою та не виключив участь у якості експерта в міжнародних антикорупційних програмах.

Активісти Закарпаття блокують проїзд російських вантажівок

nyzhni vorota2 fb6ecНаціоналісти Закарпаття, воїни АТО та небайдужі громадяни облаштовують блок-пости при в’їзді в область. Вони блокують рух «КАМІОНів» з російськими номерами і розвертають їх назад. Після того, як Польща закрила свої кордони для вантажного транспорту Російської Федерації, росіяни вирішили масово везти товари до країн Євросоюзу саме через Закарпаття.

На оккупированной территории продолжаются безмолвные акции недовольства

e2cf812f646c966ea62606f227ae34721451375985 ce81aВ нескольких районах Свердловска неравнодушными жителями города были сделаны надписи: "Путин здохни !" на стене завода РМЗ ( ул. Интернациональная, 52) как раз, там оккупанты  ремонтируют и хранят технику, а также "Русские вон!" - на остановке, которая расположена в центре Свердловска (ул.Орджоникидзе) и раскрашена в росс. цвета (ул. Ордженикидзе).

В Луганській області створили Агентство національного розвитку - обіцяють підтримати малий та середній бізнес

be0444f6fe37483090a545157cc6cc25 23f83На Луганщині розробили програму фінансування на підтримку малого та середнього бізнесу. На два роки передбачено 40 мільйонів гривень – радник голови Луганської військово-цивільної адміністрації.

Битва під Крутами – символ героїзму української молоді (ІНФОГРАФІКА)

12 58d16Бій, який відбувся 29 січня 1918 року, ввійшов до історії України як здобуток національної державності. Битва тривала шысть годин між майже п'яти тисячним підрозділом Червоної Гвардії та загоном з київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував близько п'яти сотень вояків.

Київські активісти продовжують боротися за землю під "Сквером Небесної Сотні"

00059 1024x768 89863Виповнилося два роки з дня першої смерті на Майдані – Сергія Нігояна. Його портрет сьогодні прикрашає стіну будинку у Сквері Небесної Сотні. Цей сквер активісти розгорнули на місті величезного смітника, на який перетворився двір у центрі Києва через «недолугого» забудовника. Через пасивність Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації, місто програвало усі судові інстанції за земельну ділянку, і тільки у вересні 2015 року на рівні Верховного Суду вдалося повернути розгляд справи до першої інстанції.

Ушел из жизни легендарный украинский диссидент и борец за независимость Украины Дмитрий Верхоляк

12508893 944163248997081 899452268564099224 n 2b874Украина потеряла Дмитрия Верхоляка – легендарного борца за независимость Украины, участника украинского антисоветского движения сопротивления ОУН-УПА, диссидента, многолетнего узника советских концлагерей. В 1956 году воевавший за независимость Украины Дмитрий Верхоляк был осужден за «измену Родине» к расстрелу, однако большевики заменили приговор на 25 лет советских концлагерей системы ГУЛАГ НКВД СССР. Отбывал наказание в концлагере "Пермь-35". Освобожден в 1980 году.

Українські військові і переселенці подають матеріли до Міжнародного суду в Гаазі

384684121 2dc21Люди вважають, що за злочини перед населенням Донбасу і військовими, які отримали знущання в полоні повинна відповісти Російська Федерація, хоча вона офіційно не визнає себе країною-агресором.