FreeСХІД.ua #6 Законопроект “Про прощення”, жовтий сніг і чим корисна медбот Марта

Семаковська Тетяна 11:17, 30 Березня 2018

Донецький прес-клуб підготував наступний дайджест подій на Доньасі, читайте бо це цікаво.

Навколо окупованого Луганська за тиждень виросли блокпости. Зараз документи в проїжджаючих перевіряють вибірково на трьох напрямках: у бік виїзду на Донецьк (Алчевська траса), у бік КППВ «Ізварино» та до колишнього аеропорту.

У чому причина? Із чим пов’яне таке нововведення, не зрозуміло. Перевірок на виїздах з міста протягом декількох останніх років не було. «Тепер Луганськ — місто строгого режиму», — гірко жартують у соцмережах. Бойовики ситуацію поки що не коментують.

Що робити? Якщо збираєтесь у дорогу з Луганська, навіть на околиці міста — обов’язково візьміть із собою документи. Та краще за все вирушайте заздалегідь, з урахуванням часу на можливу перевірку на блокпостах.

#FreeЗона

В Україні представлено законопроект «Про прощення». Фактично йдеться про амністії деяких категорій колаборантів і бойовиків на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також Криму. Авторами документу виступила правозахисна організація “Сила права”. 

Про що мова? Про замах на територіальну цілісність, про державну зраду та перешкоджання Збройним силам. Прощати пропонують лише тих, хто скоїв кримінальні злочини невеликої та середньої тяжкості, за які передбачається не більше 5 років ув’язнення. Таких більшість: автори прогнозують, що таким чином у Донбасі під амністію можуть потрапити до 320 тис. осіб (80% від загальної кількості потенційно звинувачуваних), а в Криму – до 85 тисяч (85% від усіх, хто порушив закон).

Що очікує «прощених» у разі прийняття закону? Замість кримінального покарання — часткова поразка у правах: колишні колаборанти не зможуть працювати на державних посадах, бути військовими, правоохоронцями та викладачами. Окрім того, «прощеним» заборонено бути обраними президентом або депутатом, і взагалі брати участь у будь-яких виборах. За термінами таке альтернативне покарання триватиме від 5 до 10 років. Однак для того, щоб заслужити право на «прощення», необхідно спочатку звернутися з письмовою заявою до суду.

Коли цей законопроект може бути прийнятий? До голосування в стінах парламенту ще далеко. Поки автори лише намагаються «обкатати» документ на різноманітних дискусійних майданчиках.

#FreeНовини

Природна аномалія? В Луганську, Горлівці та Перевальску випав жовтий сніг. Місцеві спеціалісти заявляють, що незвичайні опади здоров’ю людей не загроза. Проте у соцмережах обговорюють різні версії — в тому числі найекзотичніші, мовляв, то пісок із Сахари чи то отруйний агент “Новачок” для жителів Донбасу.

86b431928e460f6e8a2b1 b9643

У квітні одним пасажирським поїздом на Донбасі стане більше: «Укрзалізниця» додасть до свого розкладу додатковий потяг «Харків — Костянтинівка». Щоправда , лише на великодні свята.

Не найрадісніша інформація для переселенців: Київський апеляційний адміністративний суд відмовився визнати неправомірними перевірки ВПО на дому. Раніше суд першої інстанції задовольнив позов  громадських діячів «Донбас-СОС», які вимагали скасувати цю дискримінаційну норму.

У Слов’янську три родини переселенців придбали квартири у рамках державної програми «Доступне житло» – в будинку 2014 року по 9 тисяч гривень за «квадрат». За умовами програми, держава оплачує 50% від вартості житла.

У Києві для переселенців доступні безкоштовні квитки на вистави в театрах столиці. Зокрема, є можливість відвідати Київський театр опери і балету для дітей та юнацтва, академічний театр юного глядача на Липках, театр ляльок на Чернігівській, Український малий драматичний театр.

#FreeЦифра

За минулий місяць лінію розмежування перетнули більше 900 тисяч осіб. Найбільш активний і навантажений КПВВ — «Мар’їнка» у Донецькій області (інфографіка “Донецкие новости”)

890 076f8

#FreeІННОВАЦІЇ

В плані інновацій у Донецькій області впевнене лідерство – у Маріуполя. Наприкінці минулого року тут створили медичний портал міста, на якому зібрали докупи інформацію про всіх лікарів Маріуполя (включаючи біографічні відомості та часи прийому). Щоправда, поки ще немає можливості онлайн записатися на прийом, але можна пройти тест, який визначить, чого бракує вашому здоров’ю.

А нещодавно був презентований  медичний бот Марта, що відповість на питання про сімейного лікаря, вакцинації, донорство, профілактику захворювань.

Як поставити запитання Марті?

Зареєстрованому користувачеві необхідно зайти на сторінку у Facebook МедБот Марта, перейти до діалогу з ботом і натиснути кнопку «почати». Після представлення Марта задасть декілька питань, щоб сформувати для вас інформацію відповідно до вашого місця проживання, сімейного стану, наявності статусу переселенця тощо.

А якщо в неї немає відповіді на моє питання?

Для комунікації з ботом переважно використовуються кнопки швидких відповідей, однак ви також можете поставити своє запитання у розділі «Важливе». Навіть якщо бот не зможе відгукнутися на ваше питання моментально, Марта розвиватиметься, та з часом у її арсеналі з’являться відповіді на більшість популярних запитів. 

5ce01e1d718f1762fbf6a e5941


#FreeІСТОРІЯ

У 1951 році внаслідок обміну територіями між Польщею та СРСР відбулося примусове переселення жителів Західної Бойківщини до Сходу та Півдня України. До Бахмутського (Ямського) району потрапило майже 1500 переселенців із с. Ліскувате. Загалом з 1944-го по 1951 рік було примусово переселено понад 531 тис. українців!

На минулому тижні житель Бахмута Петро Тутов видав книгу «Бойківщина-Донбас. Збережемо пам’ять».

f6180590e187492fe86bb a1a57

За його словами, у книзі розкрита історія Західної Бойківщини, причини, масштаби та наслідки усіх етапів примусового переселення в 1944-1951 роках жителів цих етнічних територій. Досліджена історія бойківського села Ліскувате, історія Бахмутського району, сіл Верхньокам’янське, Званівка та Роздолівка, які стали новою Батьківщиною переселенців. Родзинкою книги є опис звичаїв, традицій переселенців, словник діалекту жителів с. Ліскувате та ін.

#FreeЛЮДИ

Ліна народилася в Антрациті Луганської області. Батьки покинули її ще в пологовому. Ім’я, як і першу материнську опіку, дівчинці дали медсестри: одна з акушерок була фанаткою «Пісень року» та ведучої Ангеліни Вовк, на честь якої і вирішила назвати дивне немовля.

Сьогодні Ліні 27. Вона живе у Києві, працює у сфері медіа та допомагає дітям, які лишилися без батьків. Торік вона навіть мала промову у Верховній Раді — говорила про дискримінацію дітей з інвалідністю і проблеми інтернатів, яких, по суті, не мало би бути. Їі історію ми прочитали на Theukrainians.org

d2a3c6fa27ec3088b12cb a9a4e

Після університету я остаточно перебралася до Києва: зараз винаймаю квартиру, працюю. Маю кохану людину, мрію створити родину та народити дітей. І не забуваю про те, звідки вийшла. Тож я почала кампанію за створення в Україні патронатної служби. Тільки уявіть: щороку на утримання інтернатів держава виділяє близько семи мільярдів гривень! 80% з цієї суми йде на утримання закладів та зарплатню працівників дитбудинків, а на самих дітей виділяють копійки: на день по 1 грн — на медичне забезпечення, по 24 грн — на харчування і по 3 грн — на одяг. Якби система працювала інакше, сироти потрапляли б у нові сім’ї, а всі кошти витрачали би на цільові потреби малечі.

– Попри мою життєву упертість, інвалідність часто ставала для мене перепоною. Я бачила, як люди сміються з мене. Відчувала поштовхи у спину: «Чого шкутильгаєш, рухайся швидше». З одного боку, жахливо, з іншого — це навчило мене не соромитися, любити себе і знати собі ціну. Повірте, інвалідність душі — це значно гірше, ніж фізична інвалідність.

– Мрію прокинутися у світі, сповненому доброти. Де люди не судитимуть тебе за зовнішністю чи фізичним станом, а цінуватимуть те, який ти всередині. Пам’ятайте, що будь-які обмеження насправді існують лише у наших головах.

#FreeПОЕТИ

До всесвітнього дня поезії, який святкують 21 березня, Радіо Донбас.Реаліі згадало тих, чиї вірші не залишають байдужими не лише земляків, а всю Україну.

Саме родом з Донбасу автор рядків «Любіть Україну» Володимир Сосюра, саме Донеччина та Луганщина – малі Батьківщини палких шістдесятників. Таких як Василь Стус, Їван Світличний, Микола Руденко, Анатолій Лупиніс, Василь Голобородько.

#Ваш Донецький прес-клуб

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Семаковська Тетяна 09:45, 4 Лютого 2021

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі паспорт, неповнолітнім – свідоцтво про народження, довіреність (якщо один з батьків відсутній). Перетнути лінію розмежування можна в період з 8:00 до 18:00.

Понад 10 років компанія Сервіс Бус успішно займається організацією пасажирських перевезень по Україні, в тому числі і регулярних рейсів Харків – Станиця Луганська. Власний автопарк сучасних і містких автобусів європейських марок дозволяє надавати послуги на високому рівні, а професіоналізм водіїв – гарантувати своєчасне прибуття до місця призначення.

Комфорт і безпека наших клієнтів – понад усе: на час поїздки кожному пасажиру буде оформлена страховка.

Харків-Станиця Луганська на автобусі: актуальний розклад на 2021 рік

Автобуси Харків – Станиця Луганська відправляються щоденно. Для обслуговування маршруту ми використовуємо тільки сучасні автобуси європейського класу – Setra, VanHool, Man, Scania, які оснащені зручними м’якими кріслами, кліматичними та медіа- системами. Просторі і чисті багажні відсіки позбавлять від необхідності розміщувати багаж у салоні.

Розклад

Ми склали графік маршруту офіційного рейсу Харків Станиця Луганська таким чином, щоб пасажири точно встигли пройти через блокпост.

Маршрут прямування:

Харків – Чугуїв – Ізюм – Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка – Бахмут – Лисичанськ – Сєвєродонецьк – Новоайдар – Щастя – Станиця Луганська.

Відстань від Харкова до КПП в Станиці Луганській 366 км, час у дорозі 8 год. Наші автобуси заїжджають на автовокзал.

Ціна квитка 400 грн.

Коли ви обрали дату і час відправлення, можна забронювати місця на сайті компанії і оплатити їх онлайн. Бронювання може бути здійснено і по телефону. Наші менеджери дадуть відповідь на всі запитання й допоможуть підібрати оптимальні місця для поїздки. Крім того, ми залишили можливість оплати проїзду водієві безпосередньо перед відправленням.

Телефони:           (095) 222-30-30            (068) 222-30-30                  (093) 222-30-30

Довіряйте свої подорожі надійному перевізнику, телефонуйте вже зараз.

На правах реклами.

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Семаковська Тетяна 21:54, 25 Січня 2021

7. Зал очікування 6732eНадати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної допомоги”. Тут цілодобово приймають пацієнтів з з усієї південної частини Донеччини Вугледара, Волновахи, Нікольського району тощо.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.

Після окупації Донецька виникла також гостра потреба у створенні потужного кардіологічного центру в південному регоні. Такий центр створили на базі Маріупольської міської лікарні швидкої медичної допомоги. У закладі зробили ремонт, закупили сучасне обладнання (ангіограф, монітори та багато іншого). Тут є палати інтенсивної терапії, кардіореанімація, працює бригада інтервенційних кардіологів, які можуть виконувати ендоваскулярні втручання на коронарних артеріях.

«Коли до нас привозять людину з інфарктом, лікувати її починають ще в приймальному відділенні. Не пізніше ніж за 20-30 хвилин ми “відкриваємо” закупорену артерію в операційній і пацієнт виживає», – пояснює Про будні, нововведення, переваги та плани закладу розказує директор КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої допомоги” Сергій Орлеанський.

1. Сергій Орлеанський bb69e

Діє система телеметрії, – лікарі з машини швидкої допомоги надсилають до лікарні повідомлення (зокрема кардіограму) про стан хворого. Черговий лікар оцінює цей стан і на момент приїзду машини уже готовий діяти.

У лікарні працює оновлене обладнання, запроваджені сучасні протоколи лікування, тому заклад був готовий підписати договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) щодо лікування гострого інфаркту міокарда. Лікування відбувається за бюджетні кошти.

З липня 2020 року пакет з надання допомоги під час гострого інфаркту міокарда став «вагомішим». З квітня це було 16 тисяч гривень, а з липня 2020 року – 30 тисяч.

«До того, як ми почали практикувати стентування, летальність у разі інфарктів була досить високою – майже 15 відсотків. Сьогодні вона знизилася більш ніж удвічі», – каже директор лікарні Сергій Орлеанський.

У медичному закладі планують розвивати й інші напрями кардіології. Наприклад, аритмологію, лікувати “миготливу” аритмію.

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі […]

7. Зал очікування 6732e

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Надати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної […]

Екоскульптура на пляжі 21cb7

Екоактивісти піклуються про чистоту Азовського моря: 50 тон вторинної сировини вже відправили на переробку 

Готелі та хостели Маріупольського району в рамках конкурсу началися впроваджувати роздільний збір відходів. В рамках змагання за три місяці осені більше 50 тон вторинної сировини […]

76 69e15

Що спільного у розвитку громад Донеччини та Львівщини?

12 жовтня на базі Краматорського АКМЦ відбувся онлайн відеоміст Львів-Краматорськ: «Адміністративна реформа в Україні та аналіз досвіду діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини та Донеччини», […]

IMG 3095 2e607

Молодь Донбасу запрошують долучитися до тренінгів «Влада і молодіжна громада»

Тренінг «Влада і молодіжна громада» допоможе учасникам ознайомитись з темами: реформи в Україні, роботи органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також молодіжної політики […]