Main menu

«Не впасти духом і йти до своєї мети»: бахмутські студенти діляться досвідом

зображення viber 2022 11 17 17 37 31 953 f92dc17 листопада в Україні ми святкуємо День студента. Цьогоріч він видався непростим для української молоді, замість безтурботних буднів — були численні евакуації, прощання з рідними та довга розлука. Ми дізналися у бахмутської молоді її міркування щодо сучасних реалій навчання.

Анастасія, перший курс

photo 2022 11 17 15 37 28 0c57c

Анастасія. Фото: особистий архів героїні

Бахмутянка Анастасія навчається в ЛНУ (Львівський національний університет імені Івана Франка) на першому курсі, на факультеті управління фінансами та бізнесом. Настя опановує спеціальність «фінанси митна та податкова справа». Дівчина розповідає, що ще з десятого класу мріяла вступити у Львів, це місто їй до душі, навчання юнці теж дуже до вподоби, окрім того, тут героїня вже зустріла друзів. Загалом, процес адаптації вже пройшов.

Про свій вибір університету Настя не пожаліла, у розмові дівчина зазначає, що почала розмовляти українською мовою за власним бажанням. Навчання в університеті відбувається змішано, лекції викладачі проводять дистанційно, а от лабораторні та семінари офлайн. Настя живе в гуртожитку, розповідає, що умови її приємно здивували.

Порада від Насті студентам:

«Не хвилюватися щодо тестів ЗНО, я сама дуже хвилювалася, але це насправді набагато легше, ніж здається. Також, в умовах, яких зараз навчаються багато одинадцятикласників важливо відпочивати, але й не забувати про навчання»

Володимир, третій курс

Screenshot 136 1e63f

Володимир. Фото: особистий архів героя

Володимир навчається на третьому курсі у Бахмутському коледжі Транспортної Інфраструктури. Юнак обрав спеціальність: «автоматика і комп'ютерно-інтегровані технології», про свій вибір не жаліє, каже Володимир. 

Наразі юнак вчиться дистанційно, розповідає, що це складає певні труднощі, зокрема на практиці. Річ в тому, що вона проходить онлайн, а є багато нюансів, які важко передати через камеру. За словами, героя, інформації, яку надають на конференціях не вистачає, тож багато потрібно шукати самостійно, попри це юнак оптимістично налаштований. 

Порада від Володимира студентам:

«Не впасти духом і йти до своєї мети»

Емілія, четвертий курс

photo 2022 11 17 16 02 45 2 0d313

Емілія. Фото: особистий архів героїні

Емілія також навчається повністю дистанційно у Бахмутському медичному коледжі на спеціальності «молодша сестра». Зараз дівчина на четвертому курсі. До слова, раніше у медзакладі практикували змішану форму навчання, адаптуватися до віддалених занять допоміг і локдаун, згадує Емілія.

За словами, нашої героїні, викладачі роблять все, що в їхніх силах, щоб дати студентам знання та навички, вони на зв'язку практично 24/7. Також, як каже дівчина, викладачі дуже відкриті, йдуть на зустріч та допомагають студентам.

Дівчина зазначає, наразі не знає чи буде працювати за спеціальністю, адже диплом отриманий в Україні не завжди може бути використаний закордоном, де зараз знаходиться Емілія. Однак, налаштована бахмутянка дуже оптимістично, каже, якщо випаде нагода, то вона спробує свої сили. 

Порада від Емілії студентам

«Наполегливо вчитися, не дивлячись на те, що в нас зараз дуже складні умови. Зараз важко і студентам, які знаходяться в Україні, і тим, які тимчасово закордоном, але потрібно поставити ціль і працювати, працювати, й ще раз працювати. Вулиці цілі просто не даються»

Софія, четвертий курс

зображення viber 2022 11 17 17 37 31 953 f92dc

Софія. Фото: особистий архів героїні

Бахмутянка Софія навчається на вчителя іноземних мов та зарубіжної літератури в Горлівському інституті іноземних мов. Дівчина відвідує лекції та семінари онлайн, каже, що в теперішніх умовах для українських студентів такі заняття складні через перебої з електропостачанням.

Якщо ж мова йде, про студентів, які евакуювалися закордоном, постає друга складність, по-перше — це різниця в часі, а по друге, те що крім навчання, потрібно ще й заробляти кошти, щоб забезпечити гідне життя закордоном, каже Софія.

Порада від Софії студентам

«Спочатку ти працюєш на професію, а потім вона на тебе. Також важливо зарекомендувати себе як хорошого студента, вчасно закривати сесії, бути відповідальним»

Читайте також: «У кожного є своя справа»: як бахмутянка Ольга Митник поєднує спорт з волонтерством

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!