Main menu

«Ця війна не схожа на ту, що була»: мешканка Жованки про рішення евакуюватися

Screenshot 92 ca8beЛюдмила — мешканка Жованки, вона не виїжджала з рідного дому з 2014 року. Жінка була вимушена покинути населений пункт після повномасштабного вторгнення. Наша редакція поспілкувалася з героїнею та дізналася її історію.

«Зараз там немає зв’язку та світла, я зовсім не знаю, яка там ситуація. Але коли я виїжджала, зруйновано було вже кожен будинок», – згадує жінка.

 Пані Людмила також поділилась, що односельчани були вимушені ховати людей прямо в городах. Декілька людей Людмилі довелося поховати особисто.

«Та війна відрізняється від цієї. Те, як ми жили в 2015-2016 році, зовсім не схоже на те, що почалось в лютому 2022. Це зовсім інша зброя. Так, обстріли були й раніше, але вони не схожі на те, що довелось пережити зараз», – ділиться героїня.

На питання чи планує вона повертатись додому, жінка відповідає з біллю:

«Повертатись немає куди, будинку немає, зараз згадувати дім дуже важко, сльози на очах»

Пані Людмила була волонтеркою, завжди радо відгукувалась на прохання про допомогу. Однак, зараз, їй ця діяльність не під силу, адже самій потрібно емоційно відновитися.

«Поки мені треба відійти від евакуації. Дуже важко розуміти, що більше я нічого не маю», – зазначає Людмила.

Нагадаємо, редакція «Бахмут IN.UA» поспілкувалася з керівником Мирненської селищної ВЦА та по-сумісництву ексочільником Зайцівської ВЦА Володимиром Весьолкіним про ситуацію в Жованці та Бахмутці. Наразі вони окуповані російськими військами. За словами держпосадовця, Жованка та Бахмутка існують тепер лише на словах. В Жованці зруйновано парк, магазин, жодного цілого будинку не залишилось. Не дивлячись на це, там мешкає близько двадцяти людей.

Фото: Дмитро Нікулін, Svoi City

Читайте також: У Львові медики врятували ногу бахмутянці, яка потрапила під обстріл

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!