«Місто, розрівняне артилерією»: ситуація в Бахмуті від міськради та міжнародних аналітиків

Семаковська Тетяна 17:54, 8 Серпня 2022

ге головна ab12aУкраїнська влада мовчки розпочинає примусову евакуацію, «ждуни руського міра» анонсують захоплення Бахмута більше як тиждень, постійно називаючи нову дату, а Генеральний штаб ЗСУ переважно спростовують цю інформацію. При цьому лінія фронту переміщається щодня, а чого чекати далі – невідомо. Журналісти «Бахмут.IN.UA» дослідили, що про наше місто пишуть українські, ворожі та міжнародні аналітики, у чому запевняє місцева влада і про що мовчать військові.

Проросійські Telegram-канали повідомляють про прорив позицій ЗСУ у житлових кварталах Бахмута. Нібито лінія оборони наших воїнів постраждала у шести місцях. У Генштабі спростували цю інформацію, заявивши, що йшлося лише про загони розвідки, які ВСУ успішно ліквідували.

«На Бахмутському напрямку ворог здійснював обстріл військової та цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Бахмут, Часів Яр, Соледар, Зайцеве, Яковлівка, Білогорівка та Бахмутське. Задіяв авіацію неподалік Бахмута, Яковлівки та Зайцева. Розвідувальні групи противника були виявлені та знешкоджені в районах населених пунктів Бахмутське, Бахмут та Яковлівці», – зазначено у зведенні станом на 8 серпня.

Водночас заступник міського голови Бахмута Олександр Марченко запевняє, що ситуація в місті, хоч і «складна», але все ще контрольована. За його словами, обстрілів дедалі більше. Так, лише протягом останньої доби від влучення ворожих снарядів загинуло троє цивільних і згоріло чотири будинки. Водопостачання працює, хоча й проведення ремонтних робіт регулярно ускладнюється.

дснс cbf6b

Фото: ДСНС у Донецькій області

Дещо гірша ситуація з подачею електроенергії: у частині міста її просто немає, оскільки працівники комунальних служб фізично не можуть дістатися місця аварії. Крім того, Марченко поскаржився, що після обстрілу «Умвельта», про який ми писали раніше, всі сміттєві баки Бахмута переповнені. Наразі місцева влада працює над тим, щоб розв’язувати цю проблему.

«Загалом гуманітарної катастрофи немає. Але в магазинах цінники досить високі. Ринок, лікарні та аптеки працюють. Гуманітарну допомогу надаємо», – додав політик.

Більш розгорнуто ситуацію на околицях Бахмута описав військовослужбовець, ім’я якого не розкривається, з позивним «Туман». До повномасштабного вторгнення росії він встиг повоювати на Донбасі та приєднатися до Французького іноземного легіону, а у лютому цього року повернувся до України на одному з останніх літаків перед закриттям повітряного простору.

гени 5b262

Фото: Генштаб ЗСУ

«Ситуація важка. Ворог постійно проводить штурмові дії, користуючись значно більшою концентрацією артилерії та авіації. Авіація особливо активізувалася після взяття Попасної. Зараз противник активніше пішов на Бахмут і на північ. Також розпочалися штурмові дії на Донецькому напрямку – Піски, Водяне та інше. На півночі Донбасу тиснуть на Слов’янському напрямку, на Ізюмському є певне зменшення інтенсивності», – розповів він.

З посиланням на скандал у Пісках після повідомлення активіста та військовослужбовця Сергія Гнезділова, Туман зазначив, що зараз ситуація там важка, але контрольована. Коментуючи важливість Бахмута для росії, він порівняв місто з усією Донецькою областю. На думку військового, захопивши Бахмут, ворог намагається показати своєму населенню «маленьку перемогу».

Крім того, військовослужбовець наголошує на «обов’язковій евакуації», яку вже кілька днів поспіль анонсує місцева влада та Ірина Верещук. Туман упевнений: це своєрідний «дзвіночок», що найближчим часом варто очікувати на численні спроби противника захопити місто. Примітно, що Бахмут – найбільший населений пункт у безпосередній близькості до фронту.

гнеш f79d6

На думку військового, росіяни не намагатимуться одразу захопити Бахмут, як це було з Рубіжним, Лисичанськом та Сіверодонецьком. Натомість противник спочатку обійде населений пункт із флангу і закріпить свої позиції, щоб взяти його в так зване «оперативне оточення». Тобто, щоб мати можливість обстрілювати будь-яку точку міста. Інакше втрати серед особового складу можуть виявитися недоцільно великими. На його думку, очікувати блокади варто з Півночі та з Півдня.

«Місто велике, важке, вони розуміють, що зайти в нього і втратити чотири БТГ (ред. – батальйонно-тактичні групи) – не дуже добре. Місто, навіть розрівняне артилерією, буде містом. Для якісного штурму їм знадобиться перевага 1:7», – додав Туман.

Військовий зазначає, що говорити про таку перевагу зараз зарано. Якщо сили в артилерії та танках справді не рівні, то з особовим складом ситуація інша. Підкріплюючи свої слова, Туман нагадав про спробу штурму Соледара, після якої противник залишив у руках ЗСУ багато полонених.

ген a9f29

Також співрозмовник журналістів поділився, що і в Соледарі зараз ситуація складна. Але ЗСУ все ще тримають оборону, і зможуть продовжувати у тому ж дусі не менш як місяць. Коментуючи оснащення солдатів зброєю, Туман визнає, що в артилерії Україна явно програє росії. За його словами, співвідношення наближається до цифри 1:5. Попри це, ЗСУ нібито ведуть контрнаступ у східних регіонах, але подробиці він з очевидних причин розкривати відмовився.

«Наступ біля Бахмута став більш масованим, нахабнішим. Наразі штурмовими діями тут займаються фахівці. Навіть вони зрозуміли, що посилати гарматне м’ясо – щонайменше неефективно. Штурмові дії на Бахмутському напрямку зараз роблять професійні російські військові», – резюмував він.

Разом з тим міжнародне аналітичне агентство Інститут вивчення війни (ISW) підтверджує, що росіяни з кожним днем ​​все ближче просуваються до межі міста Бахмут. Проте підтвердити чи спростувати заяви російських ЗМІ про безпосередній штурм міста експерти поки що не можуть.

photo 5443152800755336407 w 45e91

Фото: Інститут вивчення війни

«Російські війська провели серію наземних атак на Схід і на Південь від Бахмута. У Генштабі України заявили, що російські війська намагалися зайняти більш вигідні тактичні позиції в районі Стряпівки, Бахмутського, Соледара, Яковлівки, Володимирівки та Покровського, населених пунктів уздовж східної дуги Бахмута та все в межах 12 км від околиць міста», – зазначено у повідомленні ISW.

При цьому аналітики відзначають постійні спроби російських вести локальні наземні атаки на південь від Бахмута в районі Відродження, Вершини, Кодеми й Зайцевого, а також постійні обстріли Бахмута і прилеглих населених пунктів для підтримки наземних операцій. Геолокаційні кадри, опубліковані в «ДНР», показують, що російські війська захопили селище Травневе приблизно за 17 кілометрів на південь від Бахмута, проте говорити про подальший поступ поки зарано.

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

Семаковська Тетяна 10:00, 19 Липня 2025
Парк у мікрорайоні “Західний” / фото Бахмут IN.UA

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари встелили плиткою з орнаментом вишиванки, а вечірнє освітлення надавало всій території майже казкової атмосфери. Місцеві сподівалися, що ця краса залишиться з ними надовго.

Детальніше про те, як виглядав мікрорайон “Західний” до війни — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Мікрорайон “Західний”: фотоспогади

До повномасштабної війни мікрорайон “Західний” у Бахмуті був місцем затишку та щоденних радощів — з оновленим парком, квітами, плиткою з орнаментом вишиванки та теплим вечірнім освітленням. Тут гуляли родини, діти гралися біля лавочок, а мешканці з любов’ю говорили про своє подвір’я.

Редакція пропонує ознайомитися з архівними кадрами, які були зроблені у 2020 році.

Вночі паркова зона сяяла в освітленні / фото Бахмут IN.UA
До війни паркова зона була популярна серед містян / фото Бахмут IN.UA
Житловий будинок поблизу паркової зони / фото Бахмут IN.UA
Літак у парку / фото Бахмут IN.UA
Нові лавочки після оновлення парокової зони / фото Бахмут IN.UA
Оновлена паркова зона / фото Бахмут IN.UA
Нічний парк / фото Бахмут IN.UA
Район “Західний” у Бахмуті був затишним місцем для кожного містянина / фото Бахмут IN.UA

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

IMG 7103 8b1e0

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.