Main menu

Голландські дослідники їдуть покращувати Соледар

SOLEDAR FLIP FULCO WEB b46f7Урбаніст, дизайнер та архітектор Трефферс і креативна продюсерка, дослідниця та стратегічна радниця ван Шайк проведуть у Соледарі декілька тижнів. Дослідники вже працювали в Україні раніше, зокрема в Маріуполі, Житомирі, та Києві. Також наразі викладають в Харківський Школі Архітектури. Досліджуватимуть міське планування та  публічні простори, презентують ідеї та пропозиції щодо розвитку та покращення міста. Дослідження ініціює фонд ІЗОЛЯЦІЯ в рамках програми резиденції для урбаністів Soledar:Flip City.

«‎Резиденція Soledar: Flip City створена фондом ІЗОЛЯЦІЯ для професіоналів мистецтва та дослідників з галузей архітектури, урбанізму та ландшафтної архітектури. Мета цього проєкту — дослідити феномен мономіста та конкретні виклики, які постають перед такого типу утвореннями у зв’язку з розвитком або занепадом містоутворюючої індустрії.  Таке дослідження може стати першим кроком на шляху до визначення проблемних зон та напрацювання практичних порад і  рішень, які згодом можуть бути втілені у життя місцевою владою. Оскільки практика трансформації та переосмислення індустріальних міст досить розповсюджена та популярна в світі, ми запросили до участі міжнародних професіоналів, чий досвід та бачення може суттєво відрізнятися від досвіду українських урбаністів», ‎ —  говорить кураторка резиденції Катерина Філюк.

У центрі практики Фулко Трефферса завжди мешканці. Він намагається встановити зв’язок з кожним новим містом через людей, які в ньому живуть. У діалозі він винаходить ідеї та розробляє нове бачення, що допомагає втілювати в життя концепції сталого розвитку. Марйо ван Шайк через такі проєкти як Europe by People залучає студентів, митців та молодих спеціалістів до спільного творення майбутнього міста. 

Презентація результатів резиденції запланована на кінець грудня та відбудеться офлайн в Соледарі та онлайн на сторінці фонду ІЗОЛЯЦІЯ.