«Мало хто вірив, що ми, прості люди, отримаємо 53 тисячі гривень», – авторка конкурсу «Бюджет участі»

Семаковська Тетяна 21:41, 26 Липня 2021

4 2 40279Спочатку вирішили прибрати сміття, а потім облаштували територію. За таким принципом діяли дві ініціативні групи, що отримали фінансування з бюджету громади минулого року. На прикладі їх діяльності розповімо, як діє Бюджет участі у Бахмутській громаді, та як подати заявку цьогоріч. До речі, конкурс триває до 1 вересня 2021 року.

«Мало хто вірив, що ми, прості люди, отримаємо 53 тисячі гривень. Щоб подати проєкт, ми зібрали більше 50 підписів, хоча потрібно лише 20. Загалом до створення майданчику долучилося більше сорока осіб. Чоловіки займалися вантажними роботами, установкою металевих конструкцій. Жінки і діти збирали скло, яке залишилося в землі після вивозу сміття», – розповідає Катерина Руденко, авторка проєкту «Здорове та щасливе дитинство», мешканка села Клинове.

Голова ініціативної групи розказала, що ідея прибрати смітник посеред села, куди мешканці виносили свої побутові відходи, виникла давно. А рік тому в селі уклали договір і, два рази на місяць компанія «Умвельт» централізовано вивозить сміття. Оскільки територія розташована у верхній частині села подалі від проїжджої частини, то активісти вирішили не зупинятися лише на прибиранні, а й створити безпечне місце для відпочинку дітей.

1 2 8ebff

2 2 b0e3a

Фото надано Катериною Руденко

Власний внесок

Підрахували, що для закупки обладнання потрібно більше 50 тисяч гривень. За умовами конкурсу «Бюджет участі» необхідно забезпечити власний внесок не менше ніж запитується у бюджеті. Щоб показати свій внесок обчислили свою роботу та допомогу спонсорів. Порахували роботи по розвантаженню, установці, назбирали гроші на доставку. На місцевому підприємстві надали екскаватор, фермери – лафети для вивозу сміття.  

Розчищати територію почали з березня. Загалом провели шість суботників. Кожного разу на міське сміттєзвалище вивозили п’ять лафет заповнених сміттям.

3.1 42135

3 2 6fe9f

Фото надано Катериною Руденко

Результати спільної діяльності дуже сподобалися, є плани  далі розробляти територію. Можливо ініціативна група  буде подавати проєкт на конкурс «Бюджет участі» у цьому році.

«Хочемо завезти землю, зробити футбольний майданчик. Чоловіки вже готові зварити футбольні ворота, земля у селі є, потрібна лише техніка, щоб її привезти. Чесно кажучи, цей проєкт дуже згуртував село. Люди загорілися!» – визнає мешканка Клинового.

4.1 6e206

Фото надано Катериною Руденко

До облаштування території поруч зі ставком «Золота рибка», що є частиною Іванівського старостинського округу, а після об’єднання громади входить до земель Бахмутської ТГ, долучилися мешканці сусідніх будинків. Вони не є мешканцями Бахмутської громади, заявку на участь у проєкті «Бюджет участі» подавав мешканець села Іванівське Андрій Рожков, а люди долучилися до реалізації. Все також почалося з прибирання смітника.

5 2 b0ca7

«Восени минулого року тут були загальні збори приїжджав міський голова Бахмута Олексій Рева. У нас тут біля туалету накидають сміття, ми виходили на толоку, піднімали питання установки сміттєвих баків та благоустрою території. Нам запропонували долучитися до вирішення питання», – розказує мешканець Часів Яру Віталій Сімако.

Поки на прибережній території немає смітників, люди продовжують закидати сміття під туалет.

Механізм реалізації та терміни

За кошти Бюджету участі закупили лавки та стійки для волейбольного майданчику. Хотіли зробити декілька грибочків та роздягалень – зварити та пофарбувати металеві конструкції. Оскільки вартість металу значно зросла, тих коштів, що закладали у бюджет не вистачає, скоріш за все, буде одна роздягальня і два грибочки.

«Хочемо тут майданчик дитячий зробити, щоб було цікаво і нашим дітям і тим, хто приїжджає відпочивати. Сподіваємося, що він буде освітлений, бо охороняти кожну лавочку ми не зможемо», – пояснює учасниця ініціативної групи  Олена Губар.

Закупівля дитячого майданчику не була передбачена проєктом, металеві конструкції, передали після демонтажу з дитячого садочку. Тут їх установили і пофарбували. Планують ще поставити пісочницю, гойдалку та дитячі столики.

6 2 46b8c

219773205 2933415253541319 5892080715454561219 n 7b705

У цьому проєкті сполучною ланкою між відділами міської ради та ініціативною групою виступає староста Іванівського старостинського округу Олена Данько. Хоча ініціативна група виграє гроші, але люди фактично не займаються фінансовими питаннями. Не має потреби оголошувати тендер чи відкривати рахунок у Держказначейській службі України – всі закупівлі відбуваються через Управління міської ради чи комунальні підприємства.

Віталій Сімако вважає, що у такому механізмі є свої недоліки:

«Ми планували ще з весни все зробити, та початок постійно переносили, тільки в липні завезли дитячі сходинки та лавки».

Хоча за умовами конкурсу реалізація проєктів відбувається з 1 січня по 31 грудня наступного року, зазвичай, працювати із закупівлями починають наприкінці весни – на початку літа. Це теж треба враховувати, подаючи проєкт. Такі терміни у більшості влаштовують виконавців, оскільки роботи з благоустрою припадають на теплу частину року.

«На Бюджет участі в основному подають інфраструктурні проєкти з розвитку території, а на конкурс Інститутів громадянського суспільства – ініціативи з проведення заходів», – уточнює Головна спеціалістка відділу інформаційної та внутрішньої політики Бахмутської міської ради Людмила Бондарєва.

Нині ще жодного проєкту на порталі не зареєстровано – за словами Людмили Бондарєвої, до участі, зазвичай, реєструються в останній момент. Наразі охочі звертаються за поясненнями. Саме відділ інформаційної та внутрішньої політики Бахмутської міської ради займається організаційними питаннями на етапі реєстрації заявки, проведення конкурсу та оголошення переможців. Спеціалісти та спеціалістки міськради активно рекламують інструмент участі: транслюють відеоролики у тролейбусах, по місту повісили чотири білборди та активно презентують умови на заходах. 

Як подати заявку на конкурс «Бюджет участі»?

Процес реєстрації ініціативи максимально простий. Заявку треба подавати лише в електронному вигляді на платформі електронної демократії DEM. Першим кроком буде авторизація, яка відбувається за допомогою банківської картки або електронного цифрового підпису.

6 f5908

В онлайн-формі треба надати дані про автора, обрати категорію проєкту та територію реалізації. У розділі «Опис проєкту» потрібно пояснити яку проблему ви пропонуєте вирішити цією ініціативою, які позитивні наслідки очікуєте, описати діяльність за проєктом, надати план реалізації, пояснити, які ресурси будуть задіяні у якості власного внеску, партнерського внеску та вказати суму, що планується залучити з бюджету громади. Максимальна фінансова підтримка, яку можна отримати, складає 100 тисяч гривень. Окремо треба заповнити таблицю «Бюджет», там вказується вартість робіт, матеріалів, послуг, виводиться загальна сума за проєктом. Туди ж завантажуються підписи громадян, які підтримують ініціативу – їх має бути не менше 20.

Між етапом завантаження проєктів та початком голосування відповідність заявок до умов конкурсу буде перевіряти спеціальна комісія. Вона перевіряє реалістичність бюджету, форму власності, в яку вкладаються ресурси (це має бути комунальна власність, на розвиток приватного підприємства або комерційних установ гроші не виділять),  а до об’єкта або заходу, який ви хочете створити, має бути вільний доступ мешканців громади.

Рекламуйте свій проєкт

У заявку за бажанням можна додати відео чи завантажити презентацію, дати посилання на сторінку проєкту у соціальних мережах. Така реклама лише підвищить шанси стати переможцем на етапі голосування, який у цьому році буде відбуватися з 25 вересня по 9 жовтня, а до 15 жовтня вже оголосять переможців.

Єлизавета Портнова, авторка проєкту по організації інтелектуального турніру, який отримав фінансування у 2021 році, вважає, що кожен етап конкурсу є важливим. Не варто зупинятися після того, як зареєстрували зявку.

«Щоб проєкт переміг, потрібно дуже добре описати свою ідею: мету, кроки реалізації. Бажано, щоб проєкт був сталий. Головне вірити та «горіти» своєю ідеєю, аби донести до людей її важливість, адже голосують мешканці. Розповідайте про свій проєкт, аби більше людей знали про нього та підтримали. Якщо немає фінансового вкладу, то це невелика проблема: він може бути виражений не грошима, а, наприклад, ресурсами. Можна залучити волонтерів і прописати це як ваш внесок, або знайти спонсорів. Головне – бажання, а ресурси, як правило, можна знайти», – радить Єлизавета Портнова.

Цього року з бюджету Бахмутської громади виділено 600 тисяч гривень на проєкти мешканців за конкурсом «Бюджет участі». Реєстрація заявок почалася з 1 липня і буде тривати до 1 вересня 2021 р.

Матеріал підготований у межах проєкту «Спільно розвиваємо Бахмутську громаду», що реалізується ГО «Бахмутська Фортеця» за технічного адміністрування ЗУРЦ у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Відео Full HD 1920x1080 пікс Відеопублікація для соцмереж Відео Full HD 1aabb

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Семаковська Тетяна 19:20, 14 Лютого 2022

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9dfСьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. Говорили про ініціативи, втілені заради любові до рідного міста.

«Дуже класно бачити, що в Україні так багато амбітних, креативних та вмотивованих людей. Віримо, що цей захід та презентації учасників були корисні для усіх запрошених, комунікація буде тривати та призведе до нових масштабних, а головне корисних проєктів. Адже, ми закохані у рідні міста та нашу країну», – розповідає модераторка заходу, голова Молодіжної ради при Бахмутській міській раді Єлизавета Портнова.

Під час Всеукраїнського онлайн заходу “I my city” активні представники різних громад розповіли про місцеві ініціативи та проєкти. У заході взяли участь 17 спікерів та спікерок з 13 громад із різних куточків України. Від Бахмутської міської ради учасників привітала заступниця міського голови Інеса Мельник. На своїй фейсбук сторінці вона відмітила, що ініціативи, які представила молодь надихають та демонструють, що молодь займається улюбленою справою.

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Семаковська Тетяна 10:16, 12 Січня 2022

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для того, щоб підвищити рівень вакцинації у Бахмутській ТГ – читайте в матеріалі.

Старт проєкту “Інформуємо і мотивуємо мешканців Бахмутської ОТГ щепитися від COVID-19” відбувся під час зустрічі організаторів і партнерів проєкту з волонтерами. У Бахмуті проєкт реалізує ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з Центром первинної допомоги м. Бахмута та рухом «Чесно». Проєкт є частиною загальноукраїнського проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Окрім запрошень на вакцинацію планується широка інформаційна кампанія – створення відеороликів, анімації, текстових матеріалів, в яких мешканці громади познайомляться з принципами вакцинації, почують думки та поради досвідчених експертів та лікарів з приводу вакцинації. Для визначення упереджень на початку проєкту буде проведено опитування мешканців цільової аудиторії – 60+.

«Останнім часом в розмовах чую, померла мама чи тато від ковіду, гарно себе почували, з якоїсь причини відкладали вакцинацію, а якщо б зробили були ще живі. На сьогодні вакциновано менше половини мешканців – частина з них потребує додаткової інформації про можливі наслідки вакцинації, суть цього методу, докази його ефективності. Ми хочемо допомогти зробити вибір на користь вакцинації, тим самим зберегти життя людей», – пояснює голова ГО «Бахмутська фортеця» Ганна Бокова.

На даний час залучено 10 волонтерів, переважно це студентська молодь, але є і активні представниці шкільної спільноти. Про засади волонтерства та проєкт під час заходу їм розповіла координаторка волонтерів Єлизавета Портнова.

«Насправді для мене не так важливо в якому амплуа працювати: волонтером або організатором на зарплаті. В мене є потреба змінювати це місто й допомагати його мешканцям. Хвороба, з якою ми зіткнулись два роки тому, це ще одне велике випробування, наслідки котрого ще довго будуть з нами. Якщо я можу щось зробити – то я буду докладати всі свої зусилля», – пояснює свою мотивацію волотерка, студентка Горлівського інституту іноземних мов Софія Бамбуля.

На сьогодні з категорії 60+ не вакциновано близько восьми тисяч осіб. Перший етап запрошень включає 800 пацієнтів, після аналізу ефективності цього методу і процедури запрошень через дзвінки та СМС запрошення, та їх комбінацію, буде запрошено більше коло волонтерів з числа активної громадськості.

Аналіз опитувань і результатів телефонних запрошень буде використаний і в рамках проєкту і поданий партнерами з руху «Чесно» як рекомендації в МОЗ.

Щодо правил проведення опитування під час онлайн навчання поділилась досвідом менеджерка проєктів по залученню громадян руху «Чесно» Ірина Латиш, а старша адміністраторка Центру первинної допомоги м.Бахмут Ірина Данченко розповіла волонтерам про нюанси комунікації під час телефоних дзвінків. На питання відповіла заступниця директора Центру первинної допомоги м.Бахмута Олена Сологуб.

Якщо у вас є літні родичі попередьте їх, що вони можуть отримати запрошення на вакцинацію. Або не чекайте поки до вас дійдуть волонтери – подбайте про близьких і допоможіть їм дістатись пунктів вакцинації, в разі якщо людина не покидає житло запросіть мобільну бригаду додому через кул-центр т. 095-292-44-04, 050-329-02-30.

Зробити щеплення можна у будь якому пункті вакцинації, де вам зручно, незалежно від того, в якій амбулаторії знаходиться ваш сімейний лікар. На сьогодні вже доступна і третя бустерна зона, яка підвищить захист організму від нового штаму коронавірусу Омікрон.

Адреси і час роботи пунктів щеплень у Бахмутській ОТГ:

  1. Пункт масової вакцинації населення пл. Свободи, 1

     Щоденно з 8:00 до 14:00

  1. Пункти щеплення:

         – амбулаторія № 1, вул. О. Сибірцева, 15

         – амбулаторія № 2, вул. Оборони, 42

         – амбулаторія № 5, вул. Київська, 1а

         – амбулаторія № 6, вул Горького, 47

         – амбулаторія № 7, вул. Чайковського, 28

Пункти щеплень в амбулаторіях працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Ця публікація була підготовлені в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відео Full HD 1920x1080 пікс fc8d7

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9df

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської […]

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для […]

5897e0e915c144abafa48847c73d3950 96e13

У Бахмуті Управління освіти оприлюднює моніторинг захворюваності на ковід

В інформації, яку оновлюють щоденно, можна побачити скільки вихованців дитсадків і шкіл, а також працівників педколективу хворіє на корона вірусну хворобу. Дані почали оприлюднювати на […]

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за […]

254744866 258900856201855 2610358710566951076 n 72d47

Бахмутська Молодіжна рада запустила фотоконкурс до Дня студента

Переможці стануть відомі саме 17 листопада, їх будуть обирати на відкритому онлайн голосуванні, до 14 листопада триває подання конкурсних фотографій. До першої спільної акції новобрані […]