Main menu

1624160 zsu zaproshuyut zhiteliv zhitomirschini na viyskovu sluzhbu za kontraktom poryadok priynyattya e8247Більше двадцяти медиків з бахмутських медзакладів працюють за контрактом у Збройних силах України. За законодавством вони продовжують отримувати зарплату на основному місці роботи. З початком реформування другого рівня медицини, коли замість медичної субвенції лікарня, в нас це  «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м.Бахмута», отримує гроші за надані послуги. Постає питання, хто має оплачувати зарплату медикам, які фактично працюють не в громаді, а виконують державні функції, до яких відноситься захист кордонів.

Це питання журналістів Громадського медіапорталу «Бахмут IN.UA» попросила порушити начальниця Управління охорони здоров’я Олена Миронова під час медіа-конференції з керівництвом Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Саме ця установа зараз виконує функції по оплаті послуг лікарням.

«Більшість лікарів та медсестер, які працюють за контрактом в ЗСУ – це працівники другого рівня, в рамках медичної реформи змінилися принципи фінансування і постало питання оплати праці», - пояснила Миронова.

У відповідь на наше питання в НСЗУ повідомили, що додаткових коштів лікарням перераховувати не будуть. З 1 квітня 2020 року НСЗУ платить за надані медичні послуги за однаковими тарифами, а заклади охорони здоров’я самостійно розподіляють ці кошти відповідно до своїх потреб. Головна лікарка «Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмута» Світлана Мельникова підтвердила, що зарплата медичним працівникам, що працюють за контрактом, складає близько мільйона гривень і виплачують її з тих коштів, що зараз отримують від НСЗУ за надані послуги.

Читайте також: Коли лікарі - вузькі фахівці та медичний персонал “вторинки” почнуть отримувати підвищену заробітну плату?

Нагадаємо, що в бахмутській лікарні уклали найбільше в Донецькій області договорів на спеціалізовану медичну допомогу - 17 з 27.

В НСЗУ повідомили, що на зарплату лікарям-інтернам в МОЗі закладали кошти планували.

До початку трансформації фінансування охорони здоров’я всі заклади охорони здоров’я отримували кошти за рахунок субвенції, яка включала, в тому числі, заробітну плату лікарю-інтерну. Але відповідно до законодавства за навчання майбутніх лікарів відповідає саме МОЗ. Міністерство має кілька окремих програм із навчання.

НСЗУ відстоює важливість безперервного навчання і, розуміючи цю ситуацію, ще у вересні із фінансування, виділеного на Програму медичних гарантій, повернула у програми МОЗ 202 млн грн. на заробітну плату інтернів та їх кураторів, які мали розподілятися за принципом субвенції. Саме 202 млн грн з урахуванням індексації було профінансовано на ці потреби в 2019 році. В НСЗУ додали, що 25 травня міністр охорони здоров’я повідомив, що «вперше лікарі-інтерни будуть отримувати заробітну плату у рамках спеціальної програми державного бюджету». Але замість 202 млн анонсував 99 млн грн на інтернів.