Main menu

З яких скритих резервів «Бахмут-Вода» перегляне тариф?

21 main f65adНа минулому тижні міський голова Бахмута Олексій Рева дав доручення керівництву «Бахмут-Води» знайти резерви та переглянути тариф, який тільки що був затверджений. Розрахунок вже зробили і оголосили про проведення громадського обговорення. Як взяти участь в обговоренні та звідки підприємство винайшло резерв на зменшення тарифу з 39 гривень до 33 гривень, розказує заступник директора КП «Бахму-Вода» Дмитро Підкуйко.

Зниження тарифу пояснюють збільшенням реалізованої води:

«У 2018-му році 30% споживачів, які мають лічильник, ми встановили магнітні пломби. По ітогам 2019 року ми зробили аналіз за тими споживачами. Виявилося, що на одному лицьовому рахунку додалося до двох кубометрів води. На підставі цього ми зробили розрахунок нового тарифу. Витрати в нас залишились ті ж самі, але збільшується кількість води, яку ми продаємо, таким чином собівартість знижується», - пояснив принцип розрахунку Підкуйко.

Заступник директора каже, що якщо б не ініціатива міського голови, то подавали інформацію про збільшення об’єму реалізації в НРЄКП, переглядаючи тариф на 2021-й рік. Але тепер планують провести всю процедуру за два три місяці. Весь цей час буде діяти тариф на водопостачання та відведення 38,56 гривень.

За словами Підкуйко НРЄКП завжди переглядає тариф в сторону суттєвого зменшення, наприклад на діючий зараз тариф, підтверджений наприкінці січня 2020 року був представлений розрахунок на 43 гривні, встановлено НРЄКП – 38 гривень, рік тому подали 38 гривень, а поставили - 24 гривні, ще раніше тариф був розрахований на 32 гривні, а підтверджено - 19 гривень.

в1 dd17b

Щоб взяти участь в обговоренні треба подати заявку

Нагадуємо, що керівництво підприємства наголошує на тому, що результати обговорення не вплинуть на розрахунок тарифу.