Main menu

2 7f84fЦя історія тягнеться вже більше року. Робітниця Артемівського горгазу, відстоюючи права колег на гідну заробітну плату і умови праці, була звільнена з "червоним" записом у трудовій. Не злякавшись наслідків, подала позовну заяву і пройшла всі інстанції з перемогою. Тепер очікує на виплату компенсації за простої та моральний збиток, з підприємства вона звільнилась.

Марина Андріуца, у минулому робітник Артемівського горгазу, стала на захист прав трудового колективу з самого початку. На підприємстві виник трудовий спір, який закінчився зовсім недавно, багато хто з робітників - кваліфікованих спеціалістів звільнились самі, Марину Андріуцу звільнили за невиконання службових обов'язків.  

Вигравши суд в першій та другій інстанції Марину відновили на роботі та повинні були виплатити компенсацію і моральний збиток. Але в тиху ПАТ "Донецькоблгаз" подав позовну заяву до Верховного Суду.

"Розгляд справи відбувався без запрошення сторін, бо суду і так все зрозуміло. Скаргу ПАТ "Донецькоблгаз" залишили без задоволення. Підприємство повинно мені сплатити компенсацію за вісім місяців та моральний збиток. Я направила листа в виконавчу службу. У разі відмови добровільно сплачувати компенсацію, на підприємство відкриють впровадження, але вони тоді ще повинні будуть сплатити великі штрафні санкції", - розповіла Марина.

Снимок d6cfdБільш детальніше про хід судової тяжби можна прочитати на сторінки ФБ: https://www.facebook.com/groups/2354539884631237/permalink/2629555163796373/

Жінка звільнилась з Артемівського горгазу за погодженням сторін ще в кінці листопада, бо керівництво підприємства створили не прийнятні умови для праці.

"Всю роботу звалили на мене, нові робітники не хочуть навчатись. Пересадили в кімнату, де і так багато працівників знаходиться, видали маленький стіл, де навіть я сама розміститись не можу, а ще документи, папки і т.д. Я просто вирішила, що не буду більше витрачати свою енергію, досвід, здоров'я та розум на таких не вдячних людей", - розповіла Марина.

 Зараз жінка знаходиться на обліку в Центрі зайнятості, навчається новій справі - проектанта, має плани на подальший професійний розвиток.

Доречи, за результатами розгляду трудового спору на Артемівському горгазі знайдено рішення, правда невідомо яке.

р eb36aТака інформація є на сайті Відділення  Національної служби посередництва і примірення 

Марина Андріуца вважає, що все буде залежить від колективного договору, який підпишуть робітники та керівництво підприємства.

"На жаль, там нікого не залишилось, хто зможе відстоювати інтереси людей. І перевірити правильність його укладення буде важко. А, потім, коли прийде літній час і робітники знов будуть працювати 3-4 дня на тиждень, отримувати "копійки", не мати права на субсидію, тоді вони згадають про все, але буде пізно", - каже Марина.