Main menu

Снимок 874fbЩе минулий Уряд планував виділити на соціально-економічний розвиток Часів Яру майже 10,5 мільйонів гривень, по факту отрмимали лише 9% від загальної суми. На ці гроші придбають трактор та газель. Також керівництво Бахмутського району має наміри подаватись на наступний рік з новими пропозиціями.

Бахмутської ОТГ це не торкнулось, бо в планах, навіть субвенцій на соціально-економічний розвиток для неї в цьому році і не планувалось. Чому так сталось? Насамперед, відсутня робота народного депутата на окрузі. Нагадаємо, що на дострокових парламентських виборах перемогу одержав Федір Христенко, робота якого на окрузі поки зовсім відустня.

Доречи, за 100 днів роботи у Верховній Раді, Христенко не ініцюював жодного законопроєкту.

Що стосується Часів Яра, то така істотна сума субвенції планувалась при керуванні Урядом Володимиром Гройсманом, і деякі політичні експерти вважають, що тоді це мало політичні ознаки. Гройсман та його партія брали участь у парламентських виборах і таким чином обнадіювали виборців.

«Будь який новий уряд та правляча партія визначає видатки державного бюджету, виходячи з найголовніших пріоритетів. Тому новий Уряд, створений після літніх дострокових виборів народних депутатів, зробив перерозподіл субвенцій і громади отримали те, що отримали. До того ж, ці субвенції не перехідні, їх треба використати в цьому році. Але це не перешкода, бо майже всі громади, які чекали гроші підготувались – є проєкти, заключені договори, і вони повинні встигнути осовїти гроші. Ну і ефективність роботи місцевого самоврядування також має значення», - розповів експерт Донецького офісу з розвитку місцевого самоврядування Максим Ткач.

На позачерговому засіданні депутати Часовоярської міської ради вирішили придбати трактор та газель для потреб комунального підприємства, на що витрачать всю суму субвенції – 1,1 мільйон гривень.

«Так, ми вирішили направити всі гроші до Часів Яру, не дивлячись на те, що інші міста мають великі потреби. Також на наступний рік ми будемо надавти пропозиції щодо участі у державній програмі «Тепло та вода Донеччині» - хочемо мати автономію від Часовоярського вогнетривкого комбінату стосовно опалення 36-ти будинків», - розказала Тетяна Єрохіна, в.о. голови Бахмутської райдержадміністрації.

Опалення в Часовом Яру включено, але договір укладено не на вигідних умовах для громади.