Main menu

IMG 9248 b1b19Це також неповнолітній, зареєстрований на тимчасово непідконтрольній території Україні, який вже має умовний строк за грабіжку та викрадення мопеду. Досудове розслідування стверджує, що саме цей підозрюваний наказав першому підлітку бити Артема, у відодоказах, які поки не оприлюднені, – вони обидва б'ють Артема, але підозрюваний все заперечує і готовий понести відповідальність лише за свої дії.

Цього разу судове засідання проходило відкрите і громадськість вперше почула, яким чином відбувались жахливі події 29 листопада, що призвели до загибелі Артема Мирошниченка.

Досудовим розслідуванням встановлено:

«Олександр Баришок (другий підозрюваний, якому вчора обрали запобіжний захід – арешт без права застави – прим.ред.) та Микола Барабаш (запобіжний захід – домашній арешт – прим.ред.), проходили по вулиці Горького. Побачивши Артема, між ним та підозрюваними виникла бесіда: «Хто він та куди йде?». Їх розмову прервала жінка з собакою. Артем пішов далі, а Баришок запропонував побити його, Барабаш погодився. Артем прискорив хід і Баришок наказав Барабашу бігти за ним. Наздогнавши, Барабаш нанес перший удар і Артем впав, вдарившись головою об камінь…»

IMG 9243 0892a

Потім обидва підозрюваних продовжували бити Артема, постійно кидаючи його головою то об камені, то об тротуар.

На судовому засіданні також зачитували свідчення Миколи Барабаша, що Артем перший до них звернувся, штовхнув, а потім вони його вдарили, що Артем, після побиття, продовжував за ними йти, підозрювані хотіли віддати йому паспорт та телефон, але Артем не брав.

IMG 9248 b1b19

Підозрюваний Олександр Баришок заперечує, у нього є своя версія події:

«Когда мы увидели мужчину, я сразу заметил, что он с бородой. Коля предложил его побить, а я ему говорю: «Не надо, он же богослужитель». Но Коля меня не послушал, побежал за ним, я тоже стал бежать за ними. Когда догнал, начал просить его не бить, но он меня не слушал, а только становился агрессивным, на просьбы мужчины не трогать его тоже не реагировал. Потом Коля, взяв мужчину за руку, ударил, мужчина упал и ударился об асфальт. После первого удара, мужчина отключился, мы его облокотили о дерево. Я начал уходить, оборачиваясь, видел, что Коля, как будто отрабатывает на нем удары и лазил по карманам. Потом Коля меня догнал и мы пришли ко мне домой. Я готов ответить за свои поступки, но пусть не вешают на меня всю вину».

Вдома їх зустріла мати Баришка. Вона говорила, що її син був тверезий, а Барабаш п'яний і його рука і берци були в крові. Вона почула розмову підозрюваних, коли Барабаш пропонував Баришку піти добити когось. Тобто, вона відразу зрозуміла, що сталося, і ніхто з них не звернувся ні до лікарні, щоб допомогти постраждалому, ні в поліцію, бо її син мав умовний строк. Вони стверджують, що дуже боялися Миколи Барабаша, тому промовчали.

Баришок три місяці навчався в Аграрному ліцеї та був відрахований. Є доповідна записка, що на уроці української мови написав твір, що хоче бути кілером. Але Баришок говорить, що писав про службу в армії. Він зареєстрований у м.Ясинуватій (тимчасово окупована територія «ДНР»), зараз проживає у Бахмуті, офіційно не працює, періодично буває у місті реєстрації.

Захисник просив домашній арешт, бо Баришок доглядає за матір'ю, яка має третю групу інвалідності, один без батька, поки не з'ясовано, чи перебував він на лікуванні у Донецькій психіатричній лікарні та у Барабаша є підстави наговорювати на Баришка.

IMG 9249 22232

Суддя відмовила, і клопотання прокурора задовольнила повністю – тримання під вартою на 60 днів без права застави, бо є ризик, що він втече на непідконтрольну території, зможе впливати на свідків.

Поки залишається відкритим питання: Чому поліція, прокуратура, маючи відеозапис, на якому видно, що обидва підозрювані били Артема Мирошниченка, показання Барабаша, що саме Баришок надавав накази бити чоловіка, не вручили відразу йому підозру? А лише через тиждень, саме після того, як Артем помер у лікарні.   

Завтра, 9 грудня, о 15.30 відбудеться судове засідання в Апеляційному суді Донецької області, за адресою: м.Бахмут, вул.Свободи, 10 стосовно перегляду запобіжного заходу першому підозрюваному – Миколи Барабашу.

Сьогодні рідні, близькі, друзі та громадськість міста прощаються з Артемом Мирошниченко.

IMG 9246 ffaa8