Хочеш змінити Бахмут на краще – подай ідею до Бюджету участі!

Семаковська Тетяна 14:47, 23 Вересня 2019

Без названия 83358В Бахмуті вже третій рік поспіль реалізується громадській бюджет – це коли саме мешканці надають ідеї, а потім за кошти міського бюджету їх реалізують. Приймати ідеї будуть до кінця вересня, на його реалізацію виділено півмільйона гривень, один проєкт не може перевищувати 100 тисяч гривень, усі бажаючі будуть голосувати і найкращі ідеї переможуть.

Бюджет участі в Бахмуті поки ще немає класичного вигляду, але треба відмітити, що цього року відбулись позитивні зміни з боку місцевого самоврядування і ми поступово рухаємось до європейських стандартів.

На зустрічі з громадскістю, де презентували бюджет участі та пропонували подавати свої проєкти, Світлана Кіщенко секретар міської ради розказала про зміни, які будуть працювати вже цього разу.

“Затверджений пунтк супроводу Бюджету участі, де вам допоможуть внести проєкт до електроного ресурсу, якщо не зможете самі. Туди ж можна прийти і з паспортом проголосувати за п’ять обраних проєктів. Тепер не буде, як раніше, приходила одна людина і з купою паспортів і голосували за певні проєкти”, – говорила Кіщенко.

пунк4 391a5

Пункт супроводу бюджету участі

У 2018 році в бюджеті участі з 34-х поданих перемогли 14 проєктів на загальну суму 508,1 тис.гривень.

У 2019 році з 27-ми поданих проєктів перемогли 17 на загальну суму 511,9 тис.гривень.

Також секретар міської ради сказала, що в бюджеті участі цього року обмежиться участь ОСМД, представників охорони здоров’я.

“Ми не хочемо, щоб Бюджет участі дублював інші міські соціальні програми. У нас є Програми підтримки ОСМД, закладів охорони здоровя. І, якщо не можна щось зробити у лікарні завдяки основної програми, тоді можна звернутись до бюджету участі. Як того року зробили “Вікно життя“, – додала Кіщенко.

IMG 8583 1012d

Згідно Положення про Бюджет участі громадскість зобов’язана відобразити власну участь не менш як 50% від загальної суми проєкту. Як правило, учасники роблять власний вклад у 100%-му вираженні, та навіть і більше. Світлана Кіщенко вважає, що без вкладу громади зменшується значимість і люди його не цінують.

“Ви подивитись яка краса по вулиці Трояндовій. Це один з перших проєктів бюджету участі. Люди його постійно самі розвивають, ремонтують, придбають качелі, саджають квіти. До того ж вклад може бути не лише грошима – навіть рекламну кампанію можна оцінити і це буде ваш вклад”, – сказала Кіщенко.

Поки Бахмут залишається єдиним містом в Україні, де потребують вклад від громади в бюджет участі на рівні 50% (на практиці він дорівнює всі 100%). В інших містах, де працює така програма, вкладу від громади зовсім не існує, чи він складає 15-20%. І в загалі, суть партисипативної участі – це залучення громади до прийняття рішень, а не внесок у грошовій чи іншій формі. До того ж гроші на реалізацію бюджету участі йдуть з місцевого бюджету, а це і є гроші громади!

майст 8f3ac

Це один з цікавих проєктів поданих саме громадською організацією, але, на жаль, декілька мап вже зруйновано.

Те що, громадськими організаціями проєктів подається дуже мало також факт. За два роки інсування бюджету участі лише дві громадські організації приймали участь, інші – представники бюджетних установ, комітети мікрорайонів, ОСББ. На жаль, рекламна кампанія від місцевого самоврядування не дуже ефективна, минуло три роки існування бюджету участі, а багато хто з громади навіть не знає про таку можливість.

Доречі, ГО “Агенція сталого розвитку” в рамках проєкту “Відкрий своє е-врядування: Будь SMART!” проводила тренінг для всіх бажаючих – де учасники детально дізнались про громадський бюджет та як правильно складати заявки і бюджет.

IMG 8685 2c2e8

Заявки на громадський бюджет можна надавати до кінця вересня. Детальна інформація знаходиться тут. На сьогоднішній час вже подано три заявки.

Місцеве самоврядування все ж таки враховує пропозиції від громадськості – так було з нечесним голосуванням за бюджет участі, можливість участі ОСББ у бюджеті участі. Тому, можливо, й вклад від громади зменшать і рекламну кампанію будуть активніше проводити, щоб залучати громадськість Бахмуту до участі у житті рідного міста.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]