Вчора закінчився прийом заявок на участь у конкурсі Бюджету участі. В цьому році найбільше заявок надійшло у сфері «Комунальне господарство» та «Охорона здоров’я». Тобто актуальним залишається запит на встановлення дитячих та спортивних майданчиків біля житлових будинків, медики хочуть закупити декілька нових фізіотерапевтичних та діагностичних апаратів і зробити ремонт у кабінетах. Наші журналісти проаналізували найцікавіші ідеї проектів, які вже з’явилися у вільному доступі.
За останній день зареєстрували ще три пропозиції. Загалом 27 проектів знаходяться на розгляді, п’ять ще на модерації, тобто побачити суть проекту у відкритому доступі поки не можна. За конкурсом з міського бюджету передбачено 500 тисяч гривень, за умовами такого ж співфінансування, а проекти подали на суму більше ніж 1,3 мільйони гривень.
Інноваційних проектів, які б зачіпали інтереси великої кількості містян і мали б довгострокові результати, на наш погляд у переліку проектів не так багато. Більшість заявок традиційно представлені від бюджетних організацій та органів самоорганізації за місцем проживання, представників громадських організацій і в цьому році меншість.
Найбільш глобальною можна назвати ініціативу Володимира Дериведмідя, власника магазину «Дім книги», по створенню «унікального об’єкта культури на Донбасі – Української книгарні. З бюджету просять 100 тисяч гривень, ще 870 тисяч гривень показують власного внеску і 30 тисяч гривень внесків однодумців. Гроші хочуть витратити на викуп приміщення.
Заявку від ГО «Бахмутська філія «Об’єднання дружин та матерів бійців учасників АТО» подала керівник організації Тетяна Львова. Вона пропонує створити творчій простір для дітей ветеранів АТО. За рахунок бюджетних коштів (16700 грн) і власного внеску ( 17760 грн) хоче зробити ремонт в офісному приміщенні за адресою вул. Артема,51 и закупити дитячі ігри.
До не звичайних ідей можна віднести також бажання керівника Бахмутського професійного аграрного ліцею Олени Канделюк виховати у молоді екологічну відповідальність. В проекті «Чисте місто своїми руками» вона розраховує отримати з бюджету 25 тисяч гривень для закупки матеріалів, з яких студенти профліцею зроблять 100 металевих смітників, які потім передадуть у місто.
Автор проекту «Затишний парк» В’ячеслав Костенко просить з бюджету 38 тисяч гривень на закупку скамійок та встановлення в районі центрального парку. В заявці вказана адреса вул. Ковальська, 30. Як саме буде облаштований парк і в чому його особливість не вказано.
У сфері «Охорони здоров’я» з шости проектів, один заслуговує особливої уваги. І хоча пропозиція Алли Пантєєвої не потребує великих фінансових затрат, але має велике соціальне значення. Спеціаліст Дитячої лікарні пропонує облаштувати «Вікно життя» – це спеціальний пункт, де жінка, яка хоче відмовитися від новонародженої дитини, анонімно може залишити її в српеціальному бебі-боксі. Загальний бюджет проекту 40 тисяч гривень, з бюджету просять 15 тисяч гривень.
Хочеться також відзначити, що в цьому році активність закладів освіти значно нижча. В цій сфері подано тільки два проекти і ще один подала директор ОШ№10 Наталя Дроздова у сфері «Енергозбереження». Вона просить гроші на закупку світлодіодних світильників для відремонтованої актової зали. До речі з 10-ї школи подали ще один проект «Академія умілих кравчинь». В тому році за рахунок бюджету участі у школі відремонтували і облаштували кімнату для кулінарних уроків праці та зустрічей громади «Територія смаколиків», а в цьому році хочуть створити умови для рукодільниць.
За умовами конкурсу Бюджету участі до 20 січня має зібратись комісія і перевірити відповідність заявок до умов конкурсу. Як повідомила начальник відділу внутрішньої політики Світлана Кудрявих перевіряти будуть наявність власного вкладу, знаходження об’єкту на землях комунальної власності.
З 20 січня по 5 лютого буде відбуватися голосування, свій голос можна буде віддати он-лайн чи передати документи до відділу внутрішньої політики.