В Бахмуті до Бюджету участі подали 32 проекти. Які ідеї чекають підтримки?

Семаковська Тетяна 15:48, 11 Січня 2019

15453822714016 bebi boks jpg 2 6ce0ea13645df8732d5ad292a6882ed8 c4bb9Вчора закінчився прийом заявок на участь у конкурсі Бюджету участі. В цьому році найбільше заявок надійшло у сфері «Комунальне господарство» та «Охорона здоров’я». Тобто актуальним залишається запит на встановлення дитячих та спортивних майданчиків біля житлових будинків, медики хочуть закупити декілька нових фізіотерапевтичних та діагностичних апаратів і зробити ремонт у кабінетах. Наші журналісти проаналізували найцікавіші ідеї проектів, які вже з’явилися у вільному доступі.

За останній день зареєстрували ще три пропозиції. Загалом 27 проектів знаходяться на розгляді, п’ять ще на модерації, тобто побачити суть проекту у відкритому доступі поки не можна. За конкурсом з міського бюджету передбачено 500 тисяч гривень, за умовами такого ж співфінансування, а проекти подали на суму більше ніж 1,3 мільйони гривень.

Інноваційних проектів, які б зачіпали інтереси великої кількості містян і мали б довгострокові результати, на наш погляд у переліку проектів не так багато. Більшість заявок традиційно представлені від бюджетних організацій та органів самоорганізації за місцем проживання, представників громадських організацій і в цьому році меншість.  

32958061 441001739660150 1514610686401970176 n 2fbc0

Найбільш глобальною можна назвати ініціативу Володимира Дериведмідя, власника магазину «Дім книги», по створенню «унікального об’єкта культури на Донбасі – Української книгарні. З бюджету просять 100 тисяч гривень, ще 870 тисяч гривень показують власного внеску і 30 тисяч гривень внесків однодумців. Гроші хочуть витратити на викуп приміщення.

Заявку від ГО «Бахмутська філія «Об’єднання дружин та матерів бійців учасників АТО» подала керівник організації Тетяна Львова. Вона пропонує створити творчій простір для дітей ветеранів АТО. За рахунок бюджетних коштів (16700 грн) і власного внеску ( 17760 грн) хоче зробити ремонт в офісному приміщенні за адресою вул. Артема,51 и закупити дитячі ігри.

До не звичайних ідей можна віднести також бажання керівника Бахмутського професійного аграрного ліцею Олени Канделюк виховати у молоді екологічну відповідальність. В проекті «Чисте місто своїми руками» вона розраховує отримати з бюджету 25 тисяч гривень для закупки матеріалів, з яких студенти профліцею зроблять 100 металевих смітників, які потім передадуть у місто.

Автор проекту «Затишний парк» В’ячеслав Костенко просить з бюджету 38 тисяч гривень на закупку скамійок та встановлення в районі центрального парку. В заявці вказана адреса вул. Ковальська, 30. Як саме буде облаштований парк і в чому його особливість не вказано.

15453822714401 bebi boks 6ce0ea13645df8732d5ad292a6882ed8 d0725

У сфері «Охорони здоров’я» з шости проектів, один заслуговує особливої уваги. І хоча пропозиція Алли Пантєєвої не потребує великих фінансових затрат, але має велике соціальне значення. Спеціаліст Дитячої лікарні пропонує облаштувати «Вікно життя» – це спеціальний пункт, де жінка, яка хоче відмовитися від новонародженої дитини, анонімно може залишити її в српеціальному бебі-боксі. Загальний бюджет проекту 40 тисяч гривень, з бюджету просять 15 тисяч гривень.

Хочеться також відзначити, що в цьому році активність закладів освіти значно нижча. В цій сфері подано тільки два проекти і ще один подала директор ОШ№10 Наталя Дроздова у сфері «Енергозбереження». Вона просить гроші на закупку світлодіодних світильників для відремонтованої актової зали. До речі з 10-ї школи подали ще один проект «Академія умілих кравчинь». В тому році за рахунок бюджету участі у школі відремонтували і облаштували кімнату для кулінарних уроків праці та зустрічей громади «Територія смаколиків», а в цьому році хочуть створити умови для рукодільниць.

За умовами конкурсу Бюджету участі до 20 січня має зібратись комісія і перевірити відповідність заявок до умов конкурсу. Як повідомила начальник відділу внутрішньої політики Світлана Кудрявих перевіряти будуть наявність власного вкладу, знаходження об’єкту на землях комунальної власності.

З 20 січня по 5 лютого буде відбуватися голосування, свій голос можна буде віддати он-лайн чи передати документи до відділу внутрішньої політики.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]