«Робили всі гуртом!»: в Бахмуті реалізували перший проект за Бюджетом участі

Семаковська Тетяна 20:05, 18 Червня 2018

35399182 472145473216553 7307195209790521344 n 17686У школі №10  зі складського приміщення біля їдальні облаштували простір для дозвілля та спілкування. На це з міського бюджету було витрачено більше 18 тисяч гривень, таку ж суму у вигляді власного внеску зробили батьки, мешканці мікрорайону, меценати. В цьому бюджетному році має бути реалізовано 14 проектів, на що з місцевого бюджету виділено 508 тисяч гривень.

Хоча за кількістю голосів проект за назвою «Територія смаколиків» опинився на останньому 14-му місці, ініціатори все виконали і презентували свій проект веселим змаганням, найпершими.

Своїми враженнями від події на своїй сторіночці поділилась заступник директора ЗОШ№10 Тетяна Бак. Вона пише, що проект здійснився завдяки підтримці мешканців громади у Бюджеті участі та фінансовій підтримці Благодійного фонду «ДАР».

18 3a596

Як повідомив сайт «06274», БФ «ДАР» виділив на цей проект 5000 гривень, 31 тисяча була вкладена громадою, а саме 18 тисяч гривень виділено з міського бюджету, 13 тисяч гривень – вклад ініціативної групи.

19 36fd4

На сайті Бахмутської міської ради фінансовий вклад громади не зазначений, хоча саме громада є основним спонсором цього проекту. Можливо на майбутнє треба передбачати форму інформування про такі проекти, прописати текст, який має бути поданий в оголошеннях про результати роботи з зазначенням ролі громади і залучених спонсорів. На місці має бути передбачено установка банера, наліпок чи будь якого іншого інформування про проект с зазначенням членів ініціативної групи. На жаль героями матеріалу, що був опублікований на сайті громади, не є ініціатори проекту Олена Кольвашенко та Наталя Дроздова, чи діти і батьки з 10-ї школи, є тільки прізвища представників міської ради та спонсора, що закупив меблі.

17 40009

Як же народжувався цей проект і чому саме таку ідею подали на голосування до Бюджету участі, нам розказала один з ініціаторів, директор ЗОШ№10 Наталя Дроздова.

«Робили всі гуртом! Не можна сказати хто перший озвучив цю ідею. Коли оголосили перший конкурс на Громадський бюджет ми хотіли брати участь, в той же час до мене прийшла Олена Кольвашенко з ідеєю облаштування сучасного місця, де дівчата б навчались готувати. В той же час ми брали участь в українсько-литовському проекті. Діти визначали, чого їм не вистачає суспільного простору. І таким чином народилася загальна концепція. Потім ми цю ідею назвали «Майстер-шеф», діти її презентували в українсько-литовському проекті на «Шляху до змін», за яким десять дітей з Донецької області і  наші учні відвідали Литву», – згадала Дроздова.

16 4063d

Матеріали, техніку купували за кошти батьків та отримані гроші з бюджету, а ремонт робили власними силами.

«Я розумію, що батьки, які приходили штукатурити стелю, відчувають причетність до нашої загальної справи і будуть вільно приходити сюди, організовувати заходи. Мені приємно, що прикраси діти робили власними руками, на їх очах цей простір створювався, тож вони будуть дуже дбайливо ставитися до нього», – додала директорка.

35302428 472145623216538 6310158014183636992 n 81326

Тож проект робили у співробітництві і всі гуртом презентували результати. На святі була присутня колишня учениця школи, фіналістка шоу «Майстер-шеф» Юлія Прокопенко вона обіцяла, що з навчального року буде проводити для дітей майстер-класи.

35299466 472145656549868 6406858013147136000 n 431a9

«Колись така кулінарія в школі була. Юля нам сказала на презентації, що якщо б не школа, то вона б не мала змоги розвинути свої здібності в кулінарії», – відмітила Наталя Дроздова.

Може цей простір допоможе знайти своє призначення і іншим дівчатам та хлопцям з цього мікрорайону.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]