Чи можуть бахмутяни отримати компенсацію за зруйноване житло раніше, ніж завершиться війна?

Семаковська Тетяна 14:55, 3 Серпня 2023

 Pidsumki dnya groshi zdorov ya ta kriminal 1 2018 05 10 09 55 09 10630Бахмутяни, які втратили домівку через повномасштабне вторгнення очікують компенсації, щоб мати змогу придбати нову оселю. Втім, в Бахмуті наразі це зробити неможливо, адже місто на 90% зруйноване, тут тривають бойові дії. Громада Бахмута цікавилася, чи можуть мешканці отримати компенсацію за житло раніше, ніж завершиться війна.

Відповідь на питання надали на онлайн-зустрічі бахмутян й представників міської ради з народною депутаткою Оленою Шуляк, яка є однією з ініціаторів законопроєкту №7198 про компенсацію за пошкодження та знищення майна. 

Міністерство ухвалює Постанову щодо компенсацій людям із ТОТ

За словами Олени Шуляк в законі передбачено можливість отримання компенсації, навіть тоді, якщо житло знаходиться на ТОТ (ред. тимчасово окупованій території), або на території, де йдуть бойові дії. 

«На сьогодні ми чекаємо від уряду затвердження відповідної Постанови, що потрібно робити та як повинні працювати Комісії саме з такими територіями. Саме ця Постанова вже розроблена й відправлена на погодження в інші Міністерства. Я сподіваюсь, що ця Постанова в серпні буде ухвалена», — повідомила Олена Шуляк.

Вона додає, що в Постанові прописані пункти, які допомагатимуть визнати житло зруйнованим різними видами дослідження. Мова йде про:

  • супутникові знімки;
  • свідчення сусідів;
  • фотографії тощо

«У нас немає бажання дуже довго чекати й не видавати людям компенсації, оскільки ми розуміємо наскільки ця проблема нагальна, особливо зараз перед зимою», — каже народна депутатка.

Спікерка наголошує, що коли Міністерство ухвалить відповідну Постанову з громадою за потреби проведуть роз’яснювальну зустріч, щоб пояснити як працюватиме нововведення.

Як отримати компенсацію за зруйноване житло?

Олена Шуляк нагадала, що вже зараз люди можуть подавати інформацію про знищене житло через Дію, ЦНАП, Соцзахист чи нотаріуса. Також народна депутатка радить громадянам, які з різних причин не мають правоустановчих документів на нерухоме знищене майно відновити їх, щоб пришвидшити процес компенсації.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Семаковська Тетяна 10:20, 6 Червня 2024
ТСК / фото Павло Фролов

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно за програмою єВідновлення.

Про це повідомив Павло Фролов, голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.

Хто може отримати компенсацію за житло

Комітет з питань економічного розвитку порекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні законопроект 11028, він виокремить певні категорії переселенців, які будуть мати першочергове право на отримання компенсацію за програмою єВідновлення.

Якщо його приймуть, то пріоритет матимуть такі категорії:

  • люди, які досягли пенсійного віку;
  • люди, які мають на утриманні дитину віком до 6 років;
  • люди, які мають на утриманні двох неповнолітніх дітей;
  • люди, які мають на утриманні дитину з інвалідністю;
  • люди, які виховують без одного з подружжя дитину віком до 14 років;
  • люди, які є особами з інвалідністю ІІІ групи.

Що передувало?

4 червня, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій Петросян, бахмутський активіст. За основу законопроєкту проголосували 255 народних обранців.

Примітка. У коментарі Бахмут IN.UA Аркадій Петросян повідомив, що у законопроєкті є два протиріччя, перший це щодо того, що особа має відмовитися від житла на користь держави, щоб отримати компенсацію. А другий стосується фінансування програми.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Торецький ЦНАП приймає заявки про пошкодження житла: графік роботи

Семаковська Тетяна 13:00, 5 Червня 2024
ЦНАП у Торецьку / фото з відкритих джерел

Жителі Торецької громади можуть подавати актуальні дані про пошкоджене майно через місцевий ЦНАП, який працює з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю. З собою потрібно мати документи.

Про це повідомляє Торецька МВА.

Реєстр пошкодженого майна

Адміністратори ЦНАПу у Торецьку мають доступ до розділу “Пошкоджене майно” на порталі Дія.
Тож, мешканця можуть повідомити про пошкоджене майно через російські обстріли, якщо не змогли самостійно зареєструвати дані в реєстрі.

Адміністратори працюють з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю, за потреби вони допоможуть заповнити форму. З собою потрібно мати документи, що посвідчують Вашу особу (паспорт громадянина України, ідентифікаційний код) та документи власника житла.

Також потрібно принести в електронному форматі фотографії пошкодженого майна та адресу електронної пошти.

Мешканці селища Щербинівка можуть звертатися для отримання цієї послуги до відділу розвитку смт. Щербинівка з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно […]

Торецький ЦНАП приймає заявки про пошкодження житла: графік роботи

Жителі Торецької громади можуть подавати актуальні дані про пошкоджене майно через місцевий ЦНАП, який працює з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю. З собою […]

компенсація за житло

Бахмутяни зможуть подавати документи на компенсацію: у Парламенті проголосували

Сьогодні, 4 червня, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій […]

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії. 

Допомога

Уряд запровадив компенсації для фермерів за розмінування сільгоспземель

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про компенсацію 80% витрат на розмінування сільськогосподарських земель для фермерів на деокупованих територіях.