Як Буча приймала чемпіонат Донецької області з кікбоксингу

Семаковська Тетяна 11:27, 20 Березня 2023

Screenshot 569 afa5f18 та 19 березня у місті Буча Київської області пройшов відкритий чемпіонат Донецької області з кікбоксингу серед юнаків та юніорів. Більш ніж 150 спортсменів взяли участь у заході, серед них й бахмутські спортсмени.

Про те як тренувалися донецькі спортсмени та про символічне місце заходу — редакції розповів тренер Леонід Казаріз.

Бахмутські спортсмени в Бучі

Команду міста Бахмут представляли вісім вихованців відділення кікбоксингу КДЮСШ №1 Бахмутської міської ради, тренери Леонід Казаріз та Анатолій Романець. Чемпіонат проходив у приміщенні ліцею № 9, що в Бучі.

“Дуже символічно, що місто, яке пройшло такі труднощі на початку повномасштабної війни, відкрило нам можливість брати участь у чемпіонаті. Це наш Донецький чемпіонат, була взята серйозна відповідальність, запросили спортсменів Донеччини. Звісно, що в теперішній час було важко зібрати всіх вихованців, але з Бахмуту було 8 людей. Спортсмени завоювали призові місця, є навіть перше місце. Ми не здаємося й прдовжуємо боротися”, — розповідає тренер Леонід Казаріз.

Загалом Бахмутські спортсмени здобули 1 золоту нагороду, 3- срібні та 4 бронзові. Костянтин Кузнєцов став переможцем у ваговій категорії до 65 кілограмів у розділі лайт- контакт.

337109577 923870552084241 6134514221677563196 n e5778

Донецькі спортсмени з тренером. Фото: Спортуправління Бахмут

“Це дуже різносторонній юнак, відмінник у навчанні”, — розповідає про Костянтина тренер, додаючи, що хлопця тренував близько 5 років.

Пан Леонід наголошує, що Буча дуже тепло прийняла бахмутських спортсменів, адже у багатьох не вистачало належного екіпірування, однак все це надали. Про спортсменів турбувалися й намагалися зробити їхнє перебування якомога комфортнішим.

Наступні змагання також відбудуться у Київській області місто Бровари наприкінці березня та це буде вже Чемпіонат України. В цьому Чемпіонаті будуть брати участь найкращі спортсмени, запевняє тренер. За словами, пана Леоніда вже зараз є прогнози щодо ймовірних переможців.

Тренування майбутніх переможців

Тренер Леонід Казаріз зі своїми вихованцями працює в змішаному форматі, щоб тренування були ефективними проводять офлайн-зустрічі.

“Контроль є щоденний, за цей період ми вже декілька разів зустрічалися на тренуваннях з вихованцями. Я приїжджав до Києва, збирав по дві по три людини, шукав приміщення, до мене діти приїжджали. Нам дають можливість тренуватися, Бахмут всі знають й моє прізвище вже говорить про серйозність намірів. Онлайн-система звісно, що хороша, але потрібна ще практика. Це, як майстер з глини робить якийсь витвір, йому неодмінно треба докластися до виробу працею”, — резюмує Леонід Казаріз. 

Фото: Спортуправління Бахмут

Читайте також: Бахмутські пауерліфтери стали найкращими в Україні

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024: детальне пояснення

Семаковська Тетяна 10:10, 19 Квітня 2024
ЮНІСЕФ / фото ілюстративне

Допомога від ЮНІСЕФ 2024 буде направлена одразу на кілька категорій, але пріоритет матимуть найбільш вразливі групи населення: багатодітні родини, родини, які виховують дитину з інвалідністю, діти, самотні мами, родини, які проживають неподалік від лінії фронту. Тимчасово реєстрація на грошову допомогу від ЮНІСЕФ для громадян припинена, проте є інші доступні формати підтримки. Можна отримувати психологічну допомогу чи брати участь в конкурсах від ЮНІСЕФ.

Хто може отримати допомогу від ЮНІСЕФ, а також, які є інші види допомоги — читайте в матеріалі.

Яка допомога від ЮНІСЕФ 2024

Станом на 15 лютого 2024 року допомогу від ЮНІСЕФ можуть отримати лише ті громадяни, які ще не отримували виплат від цієї благодійної організації. Оскільки багато людей вже подали заявки, але ще не отримали виплати, тимчасово реєстрація на грошову допомогу припинена, наразі опрацьовують заявки.

Хто може отримати допомогу від ЮНІСЕФ

Грошове забезпечення можуть отримати родини, які мають:

  • троє і більше дітей до 18 років, серед яких принаймні одна дитина не досягла двох років на момент подання заявки;
  • двоє і більше дітей до 18 років, де одна дитина з інвалідністю.
Допомога ЮНІСЕФ 2024
Хто може отримати допомогу від ЮНІСЕФ / Facebook

Нагадаємо, що вже понад 20 тисяч українців отримали грошову допомогу в межах спільного проекту Мінсоцполітики і Дитячого фонду ООН (UNICEF). У межах цієї програми українцям нададуть 330 мільйонів гривень для проходження осінньо-зимового періоду. Пріоритет мали малозабезпечені сім’ї з дітьми, які проживають в певних районах:

  • Дніпропетровської;
  • Запорізької;
  • Харківської областей.

Отримати грошову допомогу ці родини змогли завдяки наданому трансферу. Родини щомісяця отримають надходження в розмірі 3 600 гривень на кожного отримувача державної соціальної допомоги та додатково – 6 660 гривень на кожну дитину. Виплати від Червоного Хреста або виплати від УВКБ ООН станом на 2024 рік актуальні та продовжують надходити. Як переселенцям в Києві та Гостомелі отримати кошти від ООН за посиланням.

Є допомога
Оголшення про завершення першого прйому заявок на виплати / скриншот

Виплати міжнародних організацій тимчасово припинені, але ви можете слідкувати за актуальними анонсами на сайті.

Як перевірити статус заявки на ЮНІСЕФ

Якщо ви вже подавали дані, але не отримали відповіді, то можна перевірити статус заявки ЮНІСЕФ на цій же платформі.

Перевірка статусу заявки ЮНІСЕФ
Перевірка статусу заявки ЮНІСЕФ / скриншот

Номери ЮНІСЕФ для консультації

Щоб дізнатися деталі грошової допомоги від ЮНІСЕФ можна звернутися на гарячу лінію щодо грошової допомоги програми “Спільно”. ЇЇ реалізовують разом з ЮНІСЕФ та Міністерством соцполітики. Пріоритет надають сім’ям з дітьми, що належать до категорії “вразливих” (перш за все, постраждалі внаслідок війни та потребують грошової підтримки).

Гаряча лінія ЮНІСЕФ — 800 600 017, телефонувати сюди радять з 8:00 до 20:00 впродовж робочого тижня крім неділі, а в суботу з 9:00 до 18:00. Тут можна не тільки подати заявку на отримання грошової допомоги (коли буде відкрита нова реєстрація) але й перевірити її статус, якщо ви вже подавали заявку, але не маєте жодних новин.

По вказаному номеру, оператор зареєструє ваш запит і передасть його до ЮНІСЕФ для оновлення даних. Зверніть увагу, що вас можуть запитати реєстраційний номер (ID) вашої заявки, ім’я члена домогосподарства, який/яка буде отримувати допомогу.

Яку допомогу надає ЮНІСЕФ зараз

Анонс конкурсу / Facebook

Зараз діє актуальна програма допомоги від ЮНІСЕФ для дитячих садочків, вихователі можуть безплатно отримати розвивально-розважальні набори для щоденних занять. Набори роздаватимуть за результатами конкурсу, який триває до 29 лютого. ЮНІСЕФ, допомога дітям, які опинилися у важких умовах є пріоритетною, йдеться про дітей з деокупованих чи прифронтових територій..

Умови конкурсу:

  • Запишіть коротке відео, як ви разом зі своїми вихованцями робите руханку під пісню “Я і ТИ”;
    оберіть один з інструментів підтримки ментального здоров’я дітей з Рекомендацій Міністерство
  • освіти і науки України, а потім зробіть відео/фото про те, як ви його використовуєте у роботі з вашими вихованцями та додайте опис;
  • поділіться своїм найдієвішим інструментом (комплексом інструментів) для розвитку навичок дошкільнят, а далі зробіть відео/фото про те, як ви його застосовуєте у роботі з вашими вихованцями, додайте опис;
  • Відправляйте відео за посиланням.

Зверніть увагу, що учасниками конкурсу можуть бути всі вихователі, що представляють різні дитячі групи одного державно-комунального закладу дошкільної освіти. У конкурсі не можуть брати участь родини, приватні навчальні заклади та шкільні колективи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що треба знати перед покупкою сонцезахисту: розповідає косметологиня з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:30, 18 Квітня 2024

Сонцезахист для дітей та дорослих вбереже від десятків неприємних наслідків. Тому насолоджуючись теплою погодою, важливо не забувати про захист від сонця. Адже це може зберегти ваше здоров’я та зовнішній вигляд шкіри. З цим вам допоможуть спеціальні косметичні засоби, які можна знайти в багатьох магазинах. Валерія Дергаус, косметологиня з Бахмута, розповіла нашій редакції про те, як правильно підібрати сонцезахисний засіб для всієї родини.

Як підібрати сонцезахисний засіб для всієї родини — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Захист від сонця

Сонцезахист
Сонячний день / фото з відкритих джерел

Засоби для захисту від сонця рекомендують використовувати протягом всього року, а не тільки влітку. Валерія каже, що сонцезахисні засоби потрібні всім, незалежно від пори року. Адже вплив ультрафіолету на шкіру має накопичувальний характер. Тож, важливо знати, який саме засіб потрібно обрати саме вам серед усіх товарів, які можна знайти на поличках у магазинах.

Сонцезахисні креми бувають з різними ступенем захисту, але найкраще обирати з найвищим рівнем, тобто 50+. Також варто підбирати крем під потреби, тобто звертати увагу на позначки:

  • сонцезахист для жирної шкіри;
  • сонцезахист для сухої шкіри;
  • сонцезахист для комбінованої шкіри;
  • сонцезахист для нормальної шкіри.

Які існують сонцезахисні засоби та чим вони відрізняються?

Валерія розповіла, що основною функцією сонцезахисних засобів є захист шкіри від ультрафіолетових (UV) променів сонця, а не тільки захист від сонячних опіків. Ці промені можуть завдати шкоду вашій шкірі, сприяють її старінню та збільшують ризик розвитку раку шкіри.


Ультрафіолетові промені шкідливі для вашої шкіри та збільшують ризик розвитку раку шкіри / фото Національна академія медичних наук України

Що прискорює старіння шкіри

Сонцезахисні креми
Сонцезахисні креми / фото ілюстративне

Ультрафіолетові промені групи A (UVA) складають 90% від всіх сонячних променів, які досягають поверхні Землі. Промені UVA оточують нас кожен день, незалежно від пори року. Ось чому важливий сонцезахист цілий рік, а не лише літом, коли “пригріло” сонце.

Також, ці промені проникають крізь скло, тому важливо використовувати SPF якщо, наприклад, ваше робоче місце знаходиться біля вікна. Вплив UVA променів відбувається “тихо” – без опіків і відчутного дискомфорту. Ці промені повільно впливають на ДНК людини, прискорюють старіння і в результаті свого впливу можуть пригнічувати імунітет.

Ультрафіолетові промені групи B (UVB) складають 10%. Вони вважаються найнебезпечнішими, але більшість шкоди від цих променів проявляється після їх відчутного впливу. Опіки на шкірі провокують фотостаріння, починаються різні процеси в клітинах шкіри, які в деяких випадках призводять до небезпечних захворювань.

Ось чому важливо використовувати сонцезахист цілий рік й обирати засоби широкого спектра дії (захист від UVA та UVB променів).

Як обрати сонцезахисний крем

Як обрати сонцезахист
Важливо правильно обрати сонцезахист / фото ілюстративне

SPF (sun protection factor) – це фактор захисту від UVB-випромінювання. Число, що стоїть поруч із цією абревіатурою, вказує на дозу B-променів, яку ви можете отримати без загрози опіку, тобто ступінь захисту від сонця. Чим вищий індекс SPF, тим більше ультрафіолету блокує засіб. Наприклад, SPF 15 нейтралізує 93% UVB-променів, а SPF 50 – 98%. Водночас жодна косметика із SPF не здатна убезпечити шкіру від 100% променів.


Дотримуйтеся рекомендацій використання сонцезахисних засобів для отримання ефективного захисту / фото з відкритих джерел

“ВООЗ рекомендує до використання засоби з індексом SPF 15+; Американська академія дерматології наполегливо радить починати із SPF 30. Якщо у вас дуже світла шкіра або ви плануєте перебувати на сонці довгий час, краще обрати санскрін із SPF 50. Майте на увазі, що індекси SPF не сумуються. Тобто, якщо ви нанесли сонцезахисний флюїд із SPF 30 і тональний крем із SPF 20, загальний захист буде дорівнювати 30, а не 50”, — пояснила Валерія.

Скільки потрібно сонцезахисного крему на обличчя

Сонцезахисний крем для обличчя
Сонцезахисний крем для обличчя / фото з відкритих джерел

Валерія розповідає, що для ефективного захисту від UV-випромінювання, необхідно наносити достатню кількість сонцезахисного засобу. Вона рекомендує використовувати “2 пальці” крему на зону обличчя, вух та шиї. Наносити захисні засоби від сонця потрібно за 15-30 хвилин до того, як ви вийдете на сонце. Це дозволить засобу повністю поглинутися в шкіру і почати працювати.

Валерія рекомендує обрати засоби від сонця орієнтуючись за типом вашої шкіри для більш зручного застосування:

  • суху шкіру задовольнить класичний сонцезахисний крем або молочко;
  • жирній та комбінованій шкірі буде комфортніше з гелем, лосьйоном або флюїдом, які не залишатимуть блиску.

На вразливих ділянках шкіри, на кшталт вух, носа та контуру очей, а також на татуюваннях і шрамах, доцільно використовувати засоби у форматі стіку. На важкодоступних – сонцезахисні спреї. Не забувайте захищати від ультрафіолету губи: статистика каже, що цю зону часто вражає рак шкіри. Купувати окремий санскрін необов’язково – достатньо бальзаму чи помади із сонцезахисними фільтрами. Косметику з мінеральними фільтрами можна використовувати навіть на дуже чутливій шкірі.

Крім того, Валерія розповідає, що важливо читати склад сонцезахисних кремів та уникати деяких компонентів в них:

  • мінеральні олії;
  • рослинні олії (кокосова, пальмова);
  • вазелін та парафін;
  • деякі кислоти (стеаринова, олеїнова тощо).

Як змивати сонцезахист?

Як змивати сонцезахист
Потрібно ретельно змивати сонцезахист / фото ілюстративне

“Дуже важливо якісно змивати сонцезахист, особливо, якщо він на хімічних фільтрах, оскільки він здатен проникати в пори. Для цього використовуємо двоетапне очищення: гідрофільний засіб (олія або шербет) та засіб для вмивання (гель або пінка). Лише таким чином ми зможемо якісно очистити шкіру”, — сказала Валерія.

Важливо також звертати увагу на те, що сонцезахисні засоби для обличчя та сонцезахист для тіла це два різних товари, які бажано купляти окремо. Найкращі сонцезахисні креми мають бути підібрані під ваші потреби.

Шкіра обличчя від природи більш вразлива, тому деякі засоби для тіла можуть викликати на ній подразнення. До того ж для жирної та комбінованої шкіри текстура таких продуктів зазвичай занадто важка, а для чутливої – занадто агресивна. Своєю чергою, в сегменті санскрінів для обличчя чимало засобів мають гіпоалергенну формулу і не містять ароматизаторів.

Якщо ви шукаєте універсальний засіб для відпустки, придивіться до кремів і спреїв із приміткою Facе/Body – такі можна використовувати по всьому тілу, пояснює лікарка.

Чи можна дитині бути на сонці


Дітям до 6 місяців взагалі не варто перебувати під прямими сонячними променями / фото відкриті джерела

Першочергово Валерія каже, що діти до 6 місяців не повинні перебувати під прямими сонячними променями взагалі. Організовувати прогулянки треба лише у безпечні години та у затінку або під парасолею. Також можна використовувати колиски із накритим капюшоном, адже деякі сучасні візочки тепер теж мають spf фільтр.

Старшим діткам, як і дорослим, теж не рекомендується перебувати довго під прямими сонячними променями. Варто дотримуватись правил щодо затінку та перебування під парасолею. Також, варто використовувати легкий та натуральний одяг на довгий рукав.

Найкраще відбивають сонце сині та червоні кольори одягу. Не забувайте за головні убори, які мають бути легкі, світлі й широкими полями. Для діток варто брати такі, що гарно закривають шию та прикривають ніс. До того ж памʼятайте за окуляри від сонця. Це не лише модний аксесуар, а й захист очей і для діток, який теж необхідний. Після року подбайте про окуляри, лише перевірте їх якість. Крім того, для діток часто є костюми для плавання чи інший одяг з spf-фільтрами, бажано купляти саме такий.


Уважно читайте компоненти сонцезахисних кремів для дітей, там не має бути хімічних формул / фото відкриті джерела

Які засоби від сонця можна використовувати дітям:

  • Для діток до 6 місяців не варто використовувати жодні, оскільки їм загалом не варто бути під сонячними променями;
  • До З років теж не варто дитині перебувати на сонці, але при потребі можна використовувати дитячі сонцезахисні засоби, які призначені для дітей з 6 місяців;
  • Для діток використовуємо крем захист від сонця лише без хімічних формул SPF. Тобто без таких компонентів: Avobenzone, Octinoxate, Oxybenzone. Вони є нерекомендованими для дітей;
  • Використовуємо SPF 50 захист на мінеральних фільтрах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати ЮНІСЕФ

Хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024: детальне пояснення

Допомога від ЮНІСЕФ 2024 буде направлена одразу на кілька категорій, але пріоритет матимуть найбільш вразливі групи населення: багатодітні родини, родини, які виховують дитину з інвалідністю, […]

Що треба знати перед покупкою сонцезахисту: розповідає косметологиня з Бахмута

Сонцезахист для дітей та дорослих вбереже від десятків неприємних наслідків. Тому насолоджуючись теплою погодою, важливо не забувати про захист від сонця. Адже це може зберегти […]

ВПО-2024: у які строки можна звернутися за продовженням виплат

З 1 березня 2024 року в Україні запрацював новий Порядок надання допомоги на проживання ВПО. Тепер, щоб продовжити отримувати виплати від держави, переселенці повинні подати […]

11:00, 18.04.2024 Скопіч Дмитро
Калькулятор c79c2

Як дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло

Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]

12:00, 17.04.2024 Микола Ситник

Як виявити, що у вас алергія: поради від лікарки-алерголога Валентини Зведенюк

Алергічні реакції спричиняють багато дискомфорту в нашому житті. Помилково вважати, що алергії проявляються тільки навесні, коли все розцвітає. Залежно від початку цвітіння деяких росли, це […]