Main menu

Історичні перемоги українців: як брехливий відступ та весілля врятували Русь

308567280 499564895511942 3575331296290074891 n 1929bСпецпроєкт Бахмут IN.UA «Перемагали раніше - переможемо зараз!». Просто і цікаво розповідаємо про перемоги українців крізь історичний час. Перемагали раніше - переможемо зараз! Перемоги українців крізь історичний час.

Історія України усіяна сутичками і війнами. Битва над Варягом тому підтвердження. Бій відбувався між військами галицьких князів Ростиславичів Володаря і Василька, волинського князя Давида Ігоровича та половецького хана Боняка з одного боку й угорським королем Коломаном І та Ярославом Святополковичем — з іншого.

Князі почали об’єднуватися з іноземцями заради власної вигоди та сили. Фінальна битва сталася над Варягом, тоді руське військо вперше застосувало тактику з використанням брехливого відступу.

Вона створила можливість для лобіювання чисельності війська. Розгром угорської кінноти посіяв паніку в самому королівському таборі, чим скористався Володар Ростиславич.

Князь здійснив ефективну вилазку з Перемишля — Татіщев переконливо говорить, що саме вона вирішила фінал битви. Дружина князя остаточно розбила угорське військо, дружинники якого, втікаючи, стрибали у воду. Багато з них втопилося в ріках В’ягр та Сян, загинули також обидва єпископи: Купан і Лаврентій.

Врешті решт Ростиславичі уклали союз із Візантією, яка теж боролася з Угорщиною. Цей союз укріпили шлюбом: донька князя Володаря Ірина вийшла заміж за Ісаака, сина візантійського імператора Олексія Комніна.

Автор тексту історик, краєзнавець Микита Безмен.

Авторка ілюстрації художниця Маша Вишедська.

Читайте також: Історичні перемоги українців: як київські князі об'єднались проти нерозумного брата?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!