
В Бахмуті є місцевість, яку мешканці називають районом 8 березня. Та чи знають містяни звідки походження такої назви й будівлі, в якій була швейна фабрика.
Цікавою історією поділився з редакцією Григорій Соколовський — історик, дослідник історії розвитку промисловості Бахмутського району.
Історія Бахмута: швейна фабрика
За словами пана Григорія в цій місцевості було підприємство, а саме швейна фабрика. Назвали її так на честь свята 8 березня, а от раніше на місці фабрики було духовне училище.
“У цьому училищі викладав Микола Федорович Чернявський — це наш поет. Під час Другої світової війни ця будівля була повністю зруйнована, а вже потім на її місці збудували швейну фабрику. Там ще неподалік був магазин “Експрес” й баня, але про ці будинки забули, а от за 8 березня ще пам’ятають”, — розповідає історик.
Пан Григорій зауважує, що на фабриці працювало багато жінок, там виготовляли одяг, але він був дуже поганої якості, носити його було неможливо, з посмішкою пригадує бахмутянин.
Згодом, каже Григорій Соколовський, ходили чутки, що цю будівлю викупили індуси й збиралися там зробити боулінг-центр, але цього не сталося.
“Сама фабрика вже на початку 2000-х вже не існувала. Її почали розпродувати, це була дуже велика будівля, у неї були потужності майже на весь СРСР. Зараз такого виробництва вже не треба. Фабрика не витримала конкуренції з часом”, — розповідає історик
Читайте також:
- Часів Яр про який ви не знали. Розпитали у краєзнавця найцікавіше з історії міста
- В’ячеслав Чорновіл та Донеччина: як пройшло знайомство українського державотворця з регіоном
- 10-тисячний мітинг в Донецьку та вбивство Чернявського: історія спротиву
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!