Main menu

Швейна фабрика: як в Бахмуті з’явився район 8 березня

91 big dd3b2В Бахмуті є місцевість, яку мешканці називають районом 8 березня. Та чи знають містяни звідки походження такої назви?

Цікавою історією поділився з редакцією Григорій Соколовський — історик, дослідник історії розвитку промисловості Бахмутського району.

За словами пана Григорія в цій місцевості було підприємство, а саме швейна фабрика. Назвалb її так на честь свята 8 березня, а от раніше на місці фабрики було духовне училище.

“У цьому училищі викладав Микола Федорович Чернявський — це наш поет. Під час Другої світової війни ця будівля була повністю зруйнована, а вже потім на її місці збудували швейну фабрику. Там ще неподалік був магазин “Експрес” й баня, але про ці будинки забули, а от за 8 березня ще пам'ятають”, — розповідає історик.

Пан Григорій зауважує, що на фабриці працювало багато жінок, там виготовляли одяг, але він був дуже поганої якості, носити його було неможливо, з посмішкою пригадує бахмутянин.

Згодом, каже Григорій Соколовський, ходили чутки, що цю будівлю викупили індуси й збиралися там зробити боулінг-центр, але цього не сталося.

“Сама фабрика вже на початку 2000-х вже не існувала. Її почали розпродувати, це була дуже велика будівля, у неї були потужності майже на весь СРСР. Зараз такого виробництва вже не треба. Фабрика не витримала конкуренції з часом”, — розповідає історик

Фото: Фейсбук

Читайте також: Донецьке золото: як видобували сіль в Торі та Бахмуті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!