Main menu

Чи заважає великий бізнес депутату Єфімову служити своєму народу

Максим Єфімов один із одіозних політиків та бізнесменів Донецької області. Зважаючи на відносно молодий вік і відсутність досвіду роботи в партійних структурах, який залишився у більшості керівників і депутатів області, він мав би відрізнятися новим ставленням до виборця і своєї політичної ролі в суспільстві.

Координатори руху «Сильні громади» у цьому матеріалі не будуть аналізувати сходинки Єфімова до влади і шлях отримання великих статків, такої інформації в мережі можна знайти безліч – від скандальних «жовтих» історій про співпрацю з бандитами Краматорська до надзвичайно «рожевої» партійної джинси.

Ми поставили завдання проаналізувати ефективність роботи та законотворчу діяльність народного депутата від округу №48 (Краматорськ та прилеглі населені пункти) у 2017 році у Парламенті.

Відвідуваність сесій

За даними письмової реєстрації Максим Єфімов упродовж 2017 року відвідав 71 засідання сесії Верховної Ради із 116, тобто трохи більше 60%. Однак, за даними електронної реєстрації депутат відвідав майже усі засідання - 111. Варто зауважити, що письмова реєстрація є більш точною, адже вимагає особистої присутності депутата, яку він засвідчує власним підписом. Навіть якщо він спізнився на засідання, то    Відвідуваність сесій Верховної Ради відрізняється за письмовою та електронною реєстрацією. При тому, що за електронною кількість відвідувань більша на 30, тобто маємо 111 реєстрацій за допомогою картки та 71 реєстрація письмова. Що це може означати? Депутат нехтує письмовою реєстрацією, чи хтось голосує його карткою?

Що до голосувань, то можна сказати, що депутат майже не голосує «Проти». С загальної кількості голосувань, яка в 2017 році перевалила за чотири з половиною тисячі було тільки три «Проти». Більше половини голосувань Єфімов просто пропустив, тобто в таблиці данні голосування в його особистому кабінеті на Верховній раді, де ми як раз брали данні стоїть позначка «Не голосував». Якщо допустити, що Єфімов дає свою картку для важливих голосувань, то ця версія як раз підтверджується цими даними.

Але це тільки наші припущення, а ще є коментарі народного депутата, які ми отримали через приймальню.

“Не виключаю, що кілька разів, обираючи між необхідністю проголосувати в залі та зареєструватися письмово віддавав пріоритет першому”, - зазначив Максим Єфімов.

Якщо подивитись скільки законопроектів було подано депутатом протягом 2017 року, то таких нарахували 37, але лише чотири з них стали чинними законодавчими актами.

Сам нардеп зазначив, що законотворчої діяльності приділяє велику увагу відновленню Донбасу, а також додав:

“Більшість поданих мною ініціатив стосується впровадження реформ в Донецькій області, створення системних бар’єрів проявам корупції, ефективного використання бюджетних коштів і державних субвенцій, удосконалення закупівельних механізмів, захисту інтересів промисловості та розвитку підприємства”.

Проаналізувавши подані законопроекти, що стали чинними, можна переконатися, що саме відстоювати інтереси промисловості та власників підприємств в Єфімова виходить найкраще.

Перший закон стосується збільшення штрафу до 50% від суми податку на додану вартість, якщо платник порушив строки реєстрації податкових накладних більш ніж 366 днів. Але разом з цим, до першого липня 2018 року такі штрафні санкції не застосовуються до виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству “Енергоринок”. Ми не змогли знайти перелік підприємств, на яких цим Законом не розповсюджується штраф, але інформація про бізнес нардепа, що працює в енергетичній сфері є відкритою. Відповідно декларації Єфімова ми бачимо, що він і його родина мають частку у статутному капіталі підприємств, які виробляють електричну енергію - ТОВ "ВІТРЯНИЙ ПАРК БЛАГОДАТНИЙ", ТОВ "ВІТРЯНИЙ ПАРК ПРИЧОРНОМОРСЬКИЙ", ТОВ "ВІТРЯНИЙ ПАРК НОВОАЗОВСЬКИЙ", ТОВ "ВІТРЯНИЙ ПАРК БЕРЕЗАНСЬКИЙ", ПРАТ "ВІТРЯНИЙ ПАРК ОЧАКІВСЬКИЙ", ТОВ "ВІТРЯНИЙ ПАРК ЛУТУГИНСЬКИЙ".

Другим законом депутати подовжили строк дії ставок (30 ЄВРО за 1 тону) експортного мита на відходи та брухт чорних металів на три роки.

Внесення змін в Закон «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції (щодо вдосконалення регулювання відносин з використання державного і комунального майна на тимчасово окупованій території України)» стосуються скасування орендної плати за користування державним та комунальним майном та концесійного платежу за право на створення (будівництво) та (або) управління (експлуатацію) державним та комунальним майном.

Тобто три прийняті закони стосуються тільки інтересів бізнесу і в більшості великого бізнесу. Останній приведений закон зачіпає інтереси фізичних осіб, він надає можливості юридичним та фізичним особам не сплачувати пеню та штрафи на основну суму заборгованості за кредитними договорами, які знаходяться на лінії зіткнення.

На наш запит, які законопроекти були подані за зверненням виборців, ми відповіді не отримали.  

Депутатських запитів протягом 2017 року Максим Єфімов склав аж цілих чотири.

Один з них щодо врегулювання механізму нарахування пенсій вимушеним переселенцям був направлений до Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики. Депутату відповіли, що розроблений законопроект №6692, який спростить процедуру нарахування пенсій окремим категоріям громадян. Але він й досі знаходиться на розгляді у народних депутатів, та й сам Максим Єфімов не робить ніяких дій, які б прискорили його розгляд - не вносить правок до закону, не складає депутатських запитів щоб прояснити ситуацію з відкладенням розгляду законопроекту.

Запит до Кабінету Міністрів, який Єфімов зробив з групою депутатів стосовно ремонту доріг по Донецькій області такі дав результати, хоча й через рік.

Снимок b80e5

1 eb51aЗараз по декільком трасам ведуться ремонтні роботи автодоріг: Бахмут - Костянтинівка - Покровськ, Харьківський напрямок.   

Через запит нам не вдалося дізнатись чим Максим Єфімов займався як перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, але в своєму коментарі щодо результатів діяльності в Верховній Раді він зазначив, що своїм досягненням вважає те, що в жовтні 2018 року в Краматорську буде проведено виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з  питань науки та освіти. А також Єфімов зазначає, що за його сприяння зроблений крок до реалізації проектів, які в Краматорську буде фінансувати Європейський інвестиційний банк.

Народний депутат володіє18-тьма підприємствами на Кіпрі, 42 підприємства є в нього в Україні, по одному в США та в Швейцарії, по п'ять в Німеччині та на Віргінських островах. Такі дані він задекларував в декларації. Як нардепу вдається поєднувати підприємницьку діяльність з законотворчою навіть важко уявити. Важко оцінити результати законотворчої діяльності Єфімова для простих виборців, при такій методології ми їх просто не побачили, а от фінансовий результат розвитку бізнесу родини Єфімових оцінюється мільярдами гривень.     

Що ще є цікавого у власності одіозного політика читайте у наступному матеріалі.