Як організувати виробництво окопних свічок на домашній кухні: історія небайдужої бахмутянки

Семаковська Тетяна 16:16, 9 Січня 2023

Screenshot 335 215b3Катерина Чернова — бахмутянка, працює в Мистецькій школі № 1 м.Бахмут, зараз жінка ще й волонтерка. Після онлайн-уроків, вона з допомогою друзів, переважно — це також колеги по роботі, виготовляє окопні свічки. Через війну, яку розпочала росія, Катерина евакуювалася до Дніпра, спочатку героїня думала, що це ненадовго, однак “ненадовго” розтягнулося на десять місяців. Бахмутянка не могла сидіти склавши руки й почала допомагати армії, спочатку імпровізувала невеликий гумштаб у себе вдома, а згодом на власній кухні розпочала виробництво окопних свічок.

Волонтерські організації без лиця

Screenshot 332 46b44

Свічки воготовлені волонтеркою. Фото: особистий архів героїні

Ця історія почалася ще давно, батько Катерини військовий, який з 2019 року захищає Україну від окупантів на Донецькому фронті. Героїня в цей час жила в Бахмуті, з початком повномасштабної фази війни жінка була змушена евакуюватися разом з сином до Дніпра, щоб зберегти життя рідних. Спочатку думали поїхати на два тижні, але згодом цей відрізок часу почав рости в геометричній прогресії. Жінка розповідає, що тривалий час займала себе роботою, щоб прогнати погані думки, а згодом вирішила присвятити себе волонтерству. Був час, коли жінка допомогу, яку надавали їй, разом з друзями віддавали на потреби військових.

Доля звела Катерину з людьми, які працювали у різних волонтерських центрах, саме вони надихнули героїню своєю працею. Стимулом стало ще й те, що в Катерину було багато знайомих, які хотіли б допомогти, але хвилювалися, щоб їхні кошти пішли в правильне русло:

«Зараз дуже багато волонтерських організацій без обличчя. Ти допомагаєш, відправляєш донат, але не розумієш кому саме. Один мій знайомий під час розмови розповів, що він б допомагав, але хотів б, щоб його гроші не потрапили в кишеню шахрая. Я тоді опублікувала пост, де написала, що було б класно, якби ми (ред. близьке оточення Катерини) зібрали якусь певну суму для допомоги».

Читайте також: «Ми привозимо хліб і люди його цілують»: як Людмила Біла допомагає ЗСУ та дітям в Бахмуті

Запит на українську тушонку та спальні мішки

Screenshot 333 82bc8

Допомога, яку разом з друзями Катерина відправила на фронт. Фото: особистий архів героїні

Спочатку жінка збирала різнопланову допомогу, загадує пані Катерина й про запити від військових. Жінка розповідає, що захисники часто просили саме української тушонки, бо вона смачніша. Літом 2022 року допомогою небайдужих Катерина зібрала 10 тисяч гривень, на ці кошти закупили засоби гігієни та провізію для військових. Також передали спальні мішки, за це, пані Катерина, дуже вдячна знайомим, які безплатно віддали 20 спальників.

Однак, тоді постала інша проблема — логістика, потрібно було довезти допомогу «на нуль».

«Просто дивом з’явилися волонтери, які возили допомогу на передову. Як зараз пам’ятаю ми були в Дніпрі, друга година ночі, комендантська година якраз, в під’їзді темно — а ми виносимо з друзями коробки з квартири із зібраною допомогою для ЗСУ. Ми думали, що сусіди подумають, що ми виносимо квартиру всю… Звісно, це не дрони, але по відчуттях було таке враження, що ми наближаємо повернення додому і Перемогу», — пригадує пані Катерина з посмішкою.

Затишшя перед світлом

Screenshot 330 ebafe

Пані Катерина з сином готують матеріал для свічок. Фото: особистий архів героїні

Після цього був період затишшя, каже пані Катерина. Однак, довго він не тривав, в оточенні людей, які щось роблять, важко всидіти на місці.

«Всі щось роблять, а ти нічого не робиш, значить Перемоги не буде. Ми з татом якось говорили і він мене спитав: “А у тебе є хтось знайомий, хто робить окопні свічки?”. Це був листопад місяць. Я через знайомого волонтера дізналася про свічки, він сказав, що може привезти, але запити в нього були більші зазвичай. Я знову опублікувала допис, мовляв, друзі, шукаємо свічки», — розповідає пані Катерина.

На цей пост відгукнулася давня знайома Катерини, ще з часів навчання в музучилищі. Жінка з чоловіком теж опинилися в Дніпрі, товаришка Катерина запропонувала разом робити свічки.

«Ось такі випадкові слова, які виявилися доленосними. В цей же вечір ми публікуємо допис, у якому оголошуємо про збір. Ми збирали залишки свічок, банки, картон і донати. Першу партію ми відправили згодом, 8 пачок, люди відправляли з Києва, з Сум», — пригадує бахмутянка.

Далі почали відбуватися дивовижні речі, люди допомагали, надходила допомога з різних куточків України. З Черкас, дівчата з волонтерського центру надіслали 25 кілограмів парафінових  свічок, це не прості свічки, вони ароматичні, різних кольорів, каже героїня. З особливим теплом згадує, пані Катерина, про пораненого військового, який разом з дітьми зробив свічки, юні українці також дали малюнки на фронт. Партію відправили Новою Поштою. Зараз окопні свічки Катерина відправляє на фронті із Дніпра, друга локація з виробництвом знаходитися у Харкові, де виробляє свічки тесть знайомої.

Читайте також: Шиють розпашонки для немовлят: як жінки популяризують українську культуру

Схема роботи

Screenshot 331 6c040

Свічки, які перетоплюють для окопних свічок. Фото: особистий архів героїні

На зібрані кошти жінки закупляли парафін і віск для виготовлення свічок. Ці складники далеко не бюджетні, відтак, щоб купити 50 кілограмів парафіну потрібно 6 500 гривень. Також потрібно врахувати доставку — це 120 грн/кг.

Катерина виготовляє свічки вдома. В чайнику плавить парафін та віск, допомагає їй в цьому мама та син. В новорічну ніч Катерина з родиною не мали настрою святкувати, але вирішили зробити свічки. 

Що потрібно захисникам зараз?

Потреба у свічках буде мінімум до квітня, каже Катерина, тому закликає всіх небайдужих доєднатися і спільними зусиллями допомогти захисника пройти цю зиму. Щоб допомогти Катерині, наші читачі, можуть задонатити кошти за реквізитами:

Отримувач: Катерина Чернова

Номер картки: 5375414137740311

Окрім цього, потрібні банки від тушонки, важливо, щоб баночка була чиста. Зараз захисникам також потрібен мед, також теплі шкарпетки. Якщо Ви хочете допомогти ЗСУ із цим — пишіть Катерині, щоб дізнатися деталі відправки на Нову Пошту.

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: «Вишиванка пасує навіть краще, ніж маленька чорна сукня»: краматорчанка про евакуацію, колекцію вишиванок та «лапки» для ЗСУ

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

У Дніпрі відбудеться виставка “Bahmut Before”: дата та адреса

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 11 Квітня 2025
Паркова зона та будинки в довоєнному Бахмуті / фото Олександр Сотніков

У місті Дніпро відбудеться виставка спогадів “Bakhmut Before”, де організатори покажуть фотографії, присвячені довоєнному місту Бахмут

Про це повідомляють організатори заходу на офіційній сторінці в Instagram.

Виставка у Дніпрі, присвячена Бахмуту

Фотовиставка спогадів “Bakhmut Before” — це подія, під час якої буде представлено близько 100 світлин довоєнного Бахмута. Крім того, під час виставки будуть розповідати про життя та долі бахмутян. Ініціатором заходу є бахмутянин Олексій Халтурін, волонтер громадської організації “ОСА”.

Виставка пройде 12 та 13 квітня 2025 року з 12:00 до 19:00 у просторі Fabrica L за адресою: місто Дніпро, вул. Генерала Пушкіна, 1.

Вхід на подію Bakhmut Before — платний. Вартість квитка для однієї особи становить 200 гривень.

Зазначимо, що цього року виставка є частиною більшого заходу під назвою Dniprospective — благодійного попап-івенту, на якому відвідувачі зможуть познайомитися з українськими брендами та стати учасниками культурного життя міста.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Граємо по-українськи: добірка з п’яти ігор від вітчизняних розробників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 11 Квітня 2025
Сталкер / фото GSC Game World

Українська спільнота розробників ігор дедалі частіше виходить на міжнародний рівень, надаючи гравцям унікальні історії, атмосферні світи і якісний ігровий досвід. Ми презентуємо добірку з п’яти  українських відеоігор, які варто спробувати любителям комп’ютерних розваг. Особливе місце в ній займають довгоочікувана S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl та загадкова The Sinking City із містичним сюжетом у стилі Лавкрафта. Від незалежних проєктів до релізів світового масштабу — все це сучасний світ українських ігор.

Детальніше про ігри від українських розробників, які варто спробувати — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Ігри від українських розробників: добірка

У сучасному світі ігри важливі як спосіб втекти від повсякденного стресу — вони допомагають відволіктися від проблем, емоційно перезавантажитися та поринути в інші світи, де кожен може стати героєм, дослідником або творцем власної реальності. Допомогти у цьому можуть й ті проєкти, які були створені українцями.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Ігровий процес гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl / скриншот

Довгоочікуваний реліз від українців з GSC Game World, який повертає гравців у загадковий світ Чорнобильської зони.

В основі гри лежать фантастичні події, які відбуваються на території ЧАЕС, де через радіацію почали з’являтися різноманітні аномалії та цінні артефакти. Цей факт змусив багатьох авантюристів вирушити туди та знайти себе. 

В грі можна знайти небезпечних мутантів, жадібних вояк, невидимі радіаційні пастки та навіть коштовні артефакти, за якими й прибуває головний герой на ім’я Скіф.

Для запуску гри S.T.A.L.K.E.R. 2: HEART of CHORNOBYL в мінімумі потрібен комп’ютер з наступними характеристиками:

  • процесор: AMD Ryzen 5 1600X або Intel Core i5-7600K;
  • оперативна пам’ять: 8 GB;
  • відеокарта: AMD Radeon RX 580 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB;
  • місце на диску: 150 GB.

Рекомендованими системними параметрами вважаються наступні характеристики:

  • процесор: AMD Ryzen 7 3700X або Intel Core i7-9700K;
  • оперативна пам’ять: 16 GB ОЗП;
  • відеокарта: AMD Radeon RX 5700 XT 8GB, або NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB або NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB;
  • місце на диску: 150 GB.

Купити її можна в декількох цифрових магазинах, серед яких Steam і Microsoft Store. Ціни в обох магазинах однакові:

  • Ціна стандартного — 1399 гривень;
  • Deluxe Edition — 1899 гривень;
  • Ultimate Edition — 2549 гривень.

Corepunk

Один з героїв гри Corepunk / фото Artificial Core

Незвичайна онлайн-гра Corepunk — це ще один проєкт, який створили українці. Це ізометрична онлайн-гра з відкритим світом, яка поєднує ігрові механіки та елементи різних жанрів.

В основі сюжету знаходиться незвичайний фентезі світ, в який запровадили передові світлові технології для захисту процвітаючого королівства від різних монстрів з Долини гріхів.

У грі Corepunk представлено безліч класів з глибокими деревами навичок, що дозволяє кожному гравцеві виділитися та створити власного неповторного героя. В ній також є боси, які здатні кинути виклик навіть найвибагливішим гравцям. 

Corepunk розповсюджується поки що лише з сайту самої гри й планує дотримуватися моделі Buy-to-Play (Купи та грай), але у грі буде і магазин косметичних предметів. Базова версія Corepunk: Light Bless the King Standard коштує 1 515 гривень, максимальна версія Corepunk: Light Bless the King Ultimate Plus — 2 892 гривень.

Sand

Космічна пригода на металевому гіганті / фото Hologryph

SAND — це велика гра з відкритим світом від українських розробників зі Львова, у якому гравець чи група будуть досліджувати закинуту планету Софія. Робити це потрібно за допомогою величезних роботів, які працюють на брухті.

Сюжет гри має власний колорит, який базується на альтернативній історії України. В ньому Австро-Угорська Імперія відкрила міжпланетні подорожі напередодні Першої світової війни. Її представники активно розпочали колонізацію, але не витримали викликів інших світів.

Герої гри — це сміттярі, які розшукують цінні знахідки на поверхні однієї з колонізованих планет. На своєму шляху вони зустрічатимуться з не тільки небезпечними потворами Софії, але з іншими гравцями, які посягають на видобуток. Допомагати в боротьбі будуть траплери — пересувні механічні гіганти, які виконуватимуть функцію бази.

Наразі гра в активній розробці та вже скоро вийде на платформі Steam у ранній доступ. Вже заявлено, що мінімальні системні параметри будуть наступними:

  • процесор:  Intel Core i7-9700 або AMD Ryzen 5 3600;
  • оперативна пам’ять: 24 GB ОЗП;
  • відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti (6GB), AMD Radeon RX 5700 (8GB), Intel Arc A750 (8GB);
  • місце на диску: 10 GB.

Timeloop: Sink Again Beach

Анонс гри / фото Fang’s Lab, Flatcoon

Timeloop: Sink Again Beach — нелінійний пригодницький екшен-квест від першої особи про піратів і подорожі в часі, від українських розробників FangsLab. Гравцю потрібно буде переміщуватися в часі, щоб дізнатися таємницю загадкового острова та знайти спосіб вибратися з нього.

Гра невелика та розрахована на швидке проходження. Хронологія усіх подій при цьому залежить лише від гравця.

Гру можна купити на платформу Steam за 265 гривень. Системні вимоги наступні:

  • процесор: Intel Q9450 або AMD Phenom II X6;
  • оперативна пам’ять: 4 GB ОЗП;
  • відеокарта: Nvidia GeForce GTX 650 (1GB) or AMD Radeon 7750 (1 GB);
  • місце на диску: 5 GB.

The Sinking City

The Sinking City / фото Frogwares

Українська студія Frogwares, відома власними іграми про детектива Шерлока Холмса, випустили власний експеримент, який отримав назву The Sinking City.

Сюжет гри базується на романах і оповіданнях Лавкрафта. Гравець бере на себе детектива та ветерана Першої світової війни Чарльза В. Ріда. Чоловік страждає від дивних снів, в яких він бачить загадкових істот. Згодом він отримує запрошення розслідувати одну справу в Окмонті, прибувши куди зустрічається з невідомою надприродною силою.

Гру можна купити на платформі Steam за 899 гривень. Системні характеристики для запуску гри наступні:

  • процесор:  Intel Core i3-4350 або AMD Phenom X6;
  • оперативна пам’ять: 6 GB ОЗП;
  • відеокарта: NVIDIA GeForce 760 GTX (2GB), ATI R9 380X (2GB);
  • місце на диску: 20 GB.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Дніпрі відбудеться виставка “Bahmut Before”: дата та адреса

У місті Дніпро відбудеться виставка спогадів “Bakhmut Before”, де організатори покажуть фотографії, присвячені довоєнному місту Бахмут Про це повідомляють організатори заходу на офіційній сторінці в […]

17:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро

Граємо по-українськи: добірка з п’яти ігор від вітчизняних розробників

Українська спільнота розробників ігор дедалі частіше виходить на міжнародний рівень, надаючи гравцям унікальні історії, атмосферні світи і якісний ігровий досвід. Ми презентуємо добірку з п’яти  […]

16:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро

Як переселенцям на Сумщині отримати фінансову допомогу від УВКБ ООН

Благодійна організація “Право на захист” повідомила анонсувала початок реєстрації на грошову допомогу для переселенців у місті Кролевець, що знаходиться в Сумській області. Сума виплат становитиме […]

15:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро

Як перейти з Київстару на lifecell зі збереженням номера: деталі

Все більше українців та українок змінюють мобільного оператора, особливо на lifecell, не втрачаючи власного номера. Така процедура стала можливою завдяки Mobile Number Portability (MNP) — […]

14:00, 11.04.2025 Скопіч Дмитро
впо

“Хочу, щоб ВПО відчували підтримку”: як бахмутянка Анна Яхонтова змінює життя переселенців на Закарпатті

Анна Яхонтова — бахмутянка, яка у 2022 році евакуювалась на Закарпаття разом з мамою і маленькою донькою. Після переїзду Анна не лише інтегрувалась у нову […]