Норвезька рада у справах біженців (NRC) оновила процес верифікації для учасників майбутніх реєстрацій на отримання грошової допомоги. Нові умови стосуються необхідного переліку документів.
Про це повідомили представники NRC на власній сторінці в Facebook.
Грошова допомога від NRC
Норвезька рада у справах біженців оновила перелік документів, необхідних для отримання грошової допомоги. Його використовуватимуть для усіх майбутніх реєстрацій.
Так, для проходження успішної верифікації в NRC тепер потрібні два типи документів: основні та додаткові.
До першого типу належать:
паспорт громадянина України або ID-картка, рекомендується використовувати документ, який видали після 2016 року, адже його дані набагато легше зчитуються комп’ютером;
довідка ВПО;
свідоцтво про народження дітей.
До другого типу документів належать:
реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН);
номер актуального банківського рахунку в форматі IBAN (UA+27 символів), соціальні, пенсійні рахунки або “єПідтримка” не підходять для верифікації;
Зазначається, що усі документи подаються в форматі фотографій. Усі вони мають бути чіткими, горизонтальними та кольоровими. Також можна використовувати скриншоти з екрана застосунку “Дія”. В такому випадку, знімок повинен містити усю необхідну інформацію для верифікації.
Глінтвейн — ароматний напій, який вважається невіддільною частиною холодної пори року через свої зігріваючі властивості. В основному, для його приготування використовують вишукане червоне вино. Утім, його можна легко замінити на сік, що дозволить насолоджуватися глінтвейном навіть дітям.
Редакція Бахмут IN.UA зібрала добірку з трьох цікавих рецептів домашнього безалкогольного глінтвейну, який зможе приготувати кожен.
Користь глінтвейну
Келих смачного глінтвейну добре зігріває морозного дня. І на цьому користь солодкого напою не завершується, адже він дозволяє отримати величезну кількість вітамінів та мікроелементів зі всіх складників: соку, прянощів та фруктів. До того ж глінтвейн підтримує імунітет завдяки антиоксидантній дії, цілюще впливає на нервову систему та навіть стає профілактикою простудних захворювань у зимову пору.
Більш конкретна користь гарячого напою залежить від обраних інгредієнтів, особливо спецій, фруктів та ягід. Наприклад:
кориця містить коричні альдегіди, які підтримують серцево-судинну систему;
в апельсинах і лимонах, які додають до глінтвейну, є вітамін С — хороший антиоксидант;
імбир, який діє як блокатор кальцію, розслабляє судини та розширює їх;
гвоздика містить евгенол, що запобігає утворенню ракових клітин.
Безалкогольний глінтвейн на виноградному соку з апельсином, лимоном та журавлиною
Смачний та корисний напій на основі виноградного соку — основи для створення вина. Його можна вживати як дорослим, так і дітям.
Для приготування глінтвейну за цим рецептом потрібно:
1 літр червоного виноградного соку;
1 апельсин;
1 шматочок імбиру;
1 паличка кориці;
1 зірочка бадьяна;
6 бутончиків гвоздики;
2 кружечки лимона;
жменю свіжих або заморожених журавлин;
1 столова ложка меду або 1/2 столової ложки цукру.
Приготування потрібно розпочати з вливання виноградного соку в невелику каструлю. Апельсин і очищений імбир наріжте кружальцями, після чого додавайте до соку.
Наступним кроком стане додавання до суміші кориці, бадьяна, гвоздики, лимона, журавлини та меду чи цукру. Якщо використовуєте мед, кладіть його в готовий глінтвейн або в келихи з розлитим напоєм.
Суміш потрібно далі поставити на повільний вогонь та довести до кипіння, після чого зняти з плити та дати настоятися під кришкою 30 хвилин. Для того, щоб температура напою не знижувалася, можна додатково закутати каструлю чимось теплим.
Готовий глінтвейн треба процідити через сито та подавати гарячим.
Безалкогольний глінтвейн на журавлинному, апельсиновому, та яблучному соку
Вишуканий та солодкий напій з терпким смаком, в основі якого журавлинний апельсиновий, та яблучний сік, стане ідеальним доповненням до столу. Для його приготування потрібні:
600 мілілітри журавлинного соку;
250 мілілітри яблучного соку;
150 мілілітри апельсинового соку;
50 грамів цукру;
10 бутончиків гвоздики;
5 коробочок кардамону;
2–3 кружечки апельсина;
2 палички кориці;
2 зірочки бадьяна;
2 сушених лаврових листків;
2 чайні ложки меду;
трохи дрібно натертої апельсинової цедри;
мелений імбир та щіпка меленого мускатного горіха — до свого смаку.
У невеликій каструлі змішайте апельсиновий сік та цукор. Цю суміш потрібно варити на повільному вогні поки суміш не стане сиропом та не загусне. При цьому її потрібно помішувати.
Далі потрібно влити журавлинний та яблучний сік. До них додайте апельсин, корицю, бадьян, гвоздику, лаврові листки, імбир, цедру, мускатний горіх та кардамон. Доведіть напій до кипіння.
Потім зніміть глінтвейн з вогню та залиште під кришкою на 30 хвилин або довше. Можна додатково укутати каструлю чимось теплим. Перш ніж подавати, процідити через сито.
До готового напою можна додати мед або вже в самі келихи з гарячим напоєм, що вже розлитий.
Безалкогольний глінтвейн на гранатовому чи вишневому соку з яблуком, апельсином та лимоном
Ароматний безалкогольний глінтвейн, в основі якого яскраві гранатові чи вишневі нотки, зданий закріпити приємну зимову атмосферу в колі друзів чи сім’ї. Для його приготування потрібні:
800 мілілітри гранатового чи вишневого соку;
200 мілілітри води;
3 бутончики гвоздики;
2 палички кориці;
1 яблуко;
½ апельсина;
½ чайної ложки меленого мускатного горіха;
½ лимона;
невеликий шматочок імбиру;
мед — до свого смаку.
Наріжте очищений імбир кружальцями, а апельсин напівкруглими скибочками. З яблука видаліть серцевину і наріжте.
У невеликій каструлі закип’ятіть воду та викладіть туди корицю, гвоздику, імбир та мускатний горіх. Прокип’ятіть хвилину. Додайте яблуко, апельсин і вичавлений з лимона сік. Перемішайте та влийте гранатовий або вишневий нектар.
Грійте напій, не доводячи до кипіння. Вимкніть вогонь та залиште під кришкою мінімум на пів години. Напій можна укутати чимось теплим, щоб зберегти високу температуру.
Готовий глінтвейн процідіть через сито та подавайте гарячим, додавши мед.
З 1 грудня 2024 року в Україні продовжать виплачувати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які потребують державної підтримки. Проте, деяким переселенцям доведеться додатково відвідати ЦНАПи, щоб подати заявку про продовження виплат.
Детальніше про те, як змінилися виплати для ВПО з 1 грудня 2024 року, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Виплати ВПО з 1 грудня 2024 року
У серпні 2024 року для багатьох ВПО сплив термін державної допомоги на проживання. Утім, в Кабінеті міністрів оперативно продовжили підтримку громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, до лютого 2025 року. Мова йде про:
пенсіонерів, чий розмір пенсії не перевищує 9 444 гривень;
людей з інвалідністю I чи II груп;
діти з інвалідністю віком до 18 років та тяжкохворі діти;
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 23 років, а також батьки-вихователі та прийомні батьки.
Нагадаємо, що розмір державної допомоги для переселенців залишається без змін. Він становить:
для дітей та осіб з інвалідністю — 3 000 гривень;
для усіх інших категорій — 2 000 гривень.
Кошти надходять на картку голові домогосподарства 15 та 28 числа кожного місяця.
Кому потрібно звертатися для продовження виплат
Виплати ВПО також отримуватимуть громадяни, які відповідають певним категоріям та подали відповідну заявку. Йдеться про:
сім’ї з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій, чи в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змогу вчитися офлайн;
сім’ї, де один з членів сім’ї доглядає за особою, які має інвалідністю I групи, або за дитиною з інвалідністю віком до 18 років чи тяжкохворою дитиною;
дітей до 14 років, які прибули без супроводу батьків, при цьому заяву повинна писати особа, яка має родинні стосунки з дитиною;
вагітні жінки, але не раніше 30 тижня вагітності.
Виплати дітям ВПО взимку 2024 року
В грудні 2024 року в Україні запустили програму “Зимова підтримка”, яка передбачає одноразову виплату в розмірі 6 500 гривень на дитину з родин внутрішньо переміщених осіб, а також малозабезпечених верств населення. Аналогічну допомогу надаватимуть й особам з інвалідністю І групи з-поміж ВПО.
Додатково звертатися за призначенням допомоги не потрібно. Всі кошти автоматично надходитимуть картковий рахунок отримувача, який знаходиться в державних реєстрах.
Зазначається, що допомога не вноситиметься до середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Це означає, що вона не вплине на оформлення чи призначення різноманітних видів допомоги, зокрема, житлових субсидій. Детальніше про те, як подати заявку на її отримання, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.
Читайте також:
Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій
У Донецькій області триває евакуація. В населених пунктах, де спостерігається найбільш важка ситуація, оголошено примусову евакуацію дітей. Сьогодні в перелік громад, де діє примусова евакуація, […]
У Дніпрі відбудеться пасторська різдвяна ялинка для дітей-ВПО. Для відвідувачів свята приготували концертну програму, виставу й подарунки. Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у […]
Працівники захопленого окупантами заводу “Донецькгірмаш” скаржаться на окупаційну владу. Люди зазначають, що нове керівництво роками не виплачує їм зарплати і постійно порушує так зване “трудове […]
18 грудня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
ЗСУ боронять Торецьк від російських окупантів. Наразі в самому тривають важкі бої. Через активні бойові дії наразі неможливо точно сказати, де в Торецьку проходить лінія […]