Чи зберігають учнів бахмутські школи: яка ситуація у восьми працюючих закладах

Валентина Твердохліб 16:40, 29 Жовтня 2024
Бахмутська школа №11 до війни / фото Вікіпедія

У школах Бахмута триває дистанційне навчання. Діти продовжують навчатися онлайн у своїх класах з колишніми вчителями. Наразі продовжують працювати вісім бахмутських шкіл.

Як організоване навчання в бахмутських школах, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець.

Навчання у школах Бахмута

Цьогоріч навчання у школах Бахмута продовжилося в онлайн-форматі. Навчання йде за планом. Зараз бахмутські школярі перебувають на осінніх канікулах, які тривають з 28 жовтня до 3 листопада.

Цього навчального року з 12 бахмутських шкіл працюють 8. Це школи № 2, 5, 7, 10, 11, 12, 18 і 24. Ці навчальні заклади змогли набрати класи і зберегти учнів.

“У цьому навчальному році ми нормально укомплектували заклади освіти, в нас залишилося працювати вісім шкіл. Ті, які втратили контингент, призупинили освітню діяльність. Школи, що продовжують працювати, нормально укомплектовані, в них гарна середня наповнюваність, класи повноцінні. Відтоку учнів наразі немає. Всі, хто планував перехід до інших закладів освіти, зробили це ще до 1 вересня”, — розповідає Оксана Карпець.

Частково вдалося зберегти і персонал шкіл. Діти продовжують навчатися під керівництвом своїх колишніх викладачів.

Навчання для бахмутян у 2025 році

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО будуть навчатися очно у школах за місцем свого фактичного перебування. Таке рішення ухвалило Міністерство освіти і науки України. Якщо місць у школах за місцем проживання немає, то дитина може продовжити дистанційне навчання у своїй колишній школі. Однак, дистанційні класи працюватимуть лише за наявності певної кількості дітей.

За словами Оксани Карпець, бахмутські школи ще не готуються до цих нововведень. Причиною цього є те, що від Міносвіти ще немає нормативних документів.

“Коли будуть всі нормативні документи, то ми знатимемо, що і як треба робити далі, як працювати. Зараз Міносвіти створило й організувало безліч комісій, рад для вивчення громадської думки, планування всієї цієї роботи. Тобто, все це ще у процесі. Тому ми вважаємо, що піднімати це питання в колективах шкіл ще завчасно. Вже з початку 2025 року будемо розуміти на що нас націлить міністерство і будемо планувати роботу відповідно до цього”, — зазначила начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради.

Нагадаємо, що наразі в Донецькій області тільки розпочали опрацьовувати питання дистанційної роботи шкіл з 1 вересня 2025 року. Поки що сказати точно, яка школа продовжить роботу, а яка призупинить, неможливо. У Департаменті освіти і науки Донецької ОВА припускають, що у другій половині цього навчального року вже стане зрозуміло які школи залишаться на дистанційному форматі, а які призупинять свою роботу. Це питання опрацьовуватимуть спільно з територіальними громадами і колективами шкіл.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Авдіївка сьогодні: як виглядає окуповане росіянами місто

Семаковська Тетяна 14:10, 26 Листопада 2024
Авдіївка, осінь, 2024 рік / фото росджерела

Російська армія окупувала Авдіївку в лютому 2024 року. З того часу місто перебуває під контролем росіян. Попри обіцянки відновити зруйновану військами рф інфраструктуру — місто все ще зруйноване. Ремонтувати вцілілі будинки окупаційна влада не поспішає.

Як виглядає Авдіївка сьогодні — дивіться в матеріалі.

Авдіївка сьогодні в окупації

Активні бої за Авдіївку розпочалися наприкінці 2023 року та на початку 2024-го. У цей період російські війська посилили атаки, зокрема штурми на місто. Артилерійські обстріли окупантів зруйнували значну частину житлових будинків, тож на момент окупації більша частина Авдіївки вже лежала в руїнах.

Авдіївка, розтрощені приміщення / фото росджерела

Попри те, окупанти робили заяви, що відбудують Авдіївку.

“Мин нет”, надпис на вортах приватного будинку / фото росджерела

Про інтенсивність обстрілів Авдіївки росіянами свідчила й 3-ОШБр, яка тримала оборону Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ). Росіяни вдень та вночі обстрілювали завод з артилерії та РСЗВ, а за добу скидали по 60 авіаційних бомб. Армія рф застосовувала фосфорні снаряди. Артилерією росіяни також обстрілювали саме місто.

Будинок в Авдіївці / фото росджерела

У листопаді 2024 року росіяни заявили про те, що нібито готуються до відбудови Авдіївки. За словами віцепрем’єра рф марата хуснулліна, спочатку в Авдіївці відновлять один житловий квартал. Далі за його прикладом, нібито, буде відновлено все місто. Однак, ні чітких планів, ні термінів окупанти не назвали.

“Авдіївка – росія”, пишуть окупанти на зруйнованом ними ж будинку / фото росджерела
Багатоповерхівка в Авдіївці / фото росджерела
Житловий квартал міста / фото росджерела

Авдіївка перебуває в окупації вже понад 9 місяців, за цей час окупанти не змогли ні забезпечити “обіцяне відновлення”, ні допомогти людям, які на момент окупації залишилися в місті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога на оренду житла для ВПО у Полтаві: деталі програми від “Карітас”

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:45, 26 Листопада 2024
Анонс реєстрації / ілюстрація “Карітас Полтава”

Благодійна організація “Карітас Україна” у Полтаві розпочала нову реєстрацію для ВПО для надання їм фінансової допомоги на оренду житла терміном на 6 місяців. Скористатися можливістю можуть новоприбулі переселенці.

Про це повідомили представники “Карітас Полтава”.

Грошова допомога ВПО в Полтаві

Грошова допомога на оренду житла для ВПО строком на 6 місяців надаватиметься тим, хто нещодавно став переселенцем (менше за 30 днів) та мешкає в місті Полтава чи в населених пунктах однієї з наступних громад:

  • Полтавська;
  • Миргородська;
  • Коломацька;
  • Кременчуцька;
  • Кобеляцька.

Обов’язковими умовами для надання допомоги є середній місячний дохід на особу в сім’ї, який становить не більше 6 318 гривень, та відповідність до однієї з категорій вразливостей:

  • особа з інвалідністю;
  • особа з важким захворюванням;
  • самотня особа старшого віку (60+) або домогосподарство, яке складається з одного чи двох літніх людей, які не мають підтримки рідних;
  • самотні матері/батьки або опікуни неповнолітніх дітей;
  • багатодітні родини (троє або більше неповнолітніх дітей);
  • вагітні жінки або матері з дітьми до 3-х років.

Зазначається, що грошова допомога надаватиметься тим, хто раніше не отримував аналогічну підтримку від інших організацій.

Як ВПО отримати допомогу

Для того, щоб ВПО могли отримати грошову допомогу на оренду житла, потрібно звернутися до офісу “Карітас Полтава” за адресою: місто Полтава, вулиця Пилипа Орлика 20/1.

При собі мати наступні документи:

  • паспорт (оригінал);
  • ідентифікаційний код;
  • довідка ВПО видана у 2024 році, але не більше за 30 днів;
  • рахунок ІBAN;
  • документи, що підтверджують відповідність до критеріїв вразливості.
  • довідка ОК-5 або ОК-7.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Авдіївка сьогодні: як виглядає окуповане росіянами місто

Російська армія окупувала Авдіївку в лютому 2024 року. З того часу місто перебуває під контролем росіян. Попри обіцянки відновити зруйновану військами рф інфраструктуру — місто […]

Грошова допомога на оренду житла для ВПО у Полтаві: деталі програми від “Карітас”

Благодійна організація “Карітас Україна” у Полтаві розпочала нову реєстрацію для ВПО для надання їм фінансової допомоги на оренду житла терміном на 6 місяців. Скористатися можливістю […]

13:45, 26.11.2024 Скопіч Дмитро
навчання

Освіта для всіх: як школярам долучитися до безкоштовних уроків від “Навчай для України”

Громадська організація “Навчай для України” проводить безоплатне онлайн-навчання для школярів 5-11 класів. Мета цих занять — допомогти дітям покращити знання зі шкільних предметів. Пройти навчання […]

Як переселенцям в Ірпені отримати кошти від ООН: гід

Переселенці/ки зі статусом внутрішньо переміщеної особи (ВПО), які проживають в Ірпені, зможуть зареєструватися на отримання грошової допомоги від УВКБ ООН. Загальна сума на кожного члена […]

11:50, 26.11.2024 Скопіч Дмитро
маріуполі

У Маріуполі окупанти відключають комунальні послуги в будинках, де живуть люди

У Маріуполі під час опалювального сезону окупаційна влада почала відключати комунальні послуги в багатоповерхівках, де живуть люди. Це робиться для того, щоб визнати будинки аварійними […]