Чи зберігають учнів бахмутські школи: яка ситуація у восьми працюючих закладах

Валентина Твердохліб 16:40, 29 Жовтня 2024
Бахмутська школа №11 до війни / фото Вікіпедія

У школах Бахмута триває дистанційне навчання. Діти продовжують навчатися онлайн у своїх класах з колишніми вчителями. Наразі продовжують працювати вісім бахмутських шкіл.

Як організоване навчання в бахмутських школах, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець.

Навчання у школах Бахмута

Цьогоріч навчання у школах Бахмута продовжилося в онлайн-форматі. Навчання йде за планом. Зараз бахмутські школярі перебувають на осінніх канікулах, які тривають з 28 жовтня до 3 листопада.

Цього навчального року з 12 бахмутських шкіл працюють 8. Це школи № 2, 5, 7, 10, 11, 12, 18 і 24. Ці навчальні заклади змогли набрати класи і зберегти учнів.

“У цьому навчальному році ми нормально укомплектували заклади освіти, в нас залишилося працювати вісім шкіл. Ті, які втратили контингент, призупинили освітню діяльність. Школи, що продовжують працювати, нормально укомплектовані, в них гарна середня наповнюваність, класи повноцінні. Відтоку учнів наразі немає. Всі, хто планував перехід до інших закладів освіти, зробили це ще до 1 вересня”, — розповідає Оксана Карпець.

Частково вдалося зберегти і персонал шкіл. Діти продовжують навчатися під керівництвом своїх колишніх викладачів.

Навчання для бахмутян у 2025 році

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО будуть навчатися очно у школах за місцем свого фактичного перебування. Таке рішення ухвалило Міністерство освіти і науки України. Якщо місць у школах за місцем проживання немає, то дитина може продовжити дистанційне навчання у своїй колишній школі. Однак, дистанційні класи працюватимуть лише за наявності певної кількості дітей.

За словами Оксани Карпець, бахмутські школи ще не готуються до цих нововведень. Причиною цього є те, що від Міносвіти ще немає нормативних документів.

“Коли будуть всі нормативні документи, то ми знатимемо, що і як треба робити далі, як працювати. Зараз Міносвіти створило й організувало безліч комісій, рад для вивчення громадської думки, планування всієї цієї роботи. Тобто, все це ще у процесі. Тому ми вважаємо, що піднімати це питання в колективах шкіл ще завчасно. Вже з початку 2025 року будемо розуміти на що нас націлить міністерство і будемо планувати роботу відповідно до цього”, — зазначила начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради.

Нагадаємо, що наразі в Донецькій області тільки розпочали опрацьовувати питання дистанційної роботи шкіл з 1 вересня 2025 року. Поки що сказати точно, яка школа продовжить роботу, а яка призупинить, неможливо. У Департаменті освіти і науки Донецької ОВА припускають, що у другій половині цього навчального року вже стане зрозуміло які школи залишаться на дистанційному форматі, а які призупинять свою роботу. Це питання опрацьовуватимуть спільно з територіальними громадами і колективами шкіл.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни намагаються прорватися до українських позицій у Торецьку через каналізацію

Валентина Твердохліб 09:50, 4 Квітня 2025
торецька
Торецький напрямок на мапі DeepState / скриншот

Торецький напрямок є одним з основних для рф. Окупанти активізували тут наступальні дії, залучивши нові сили і резерви. Щоб обійти українську оборону в Торецьку, ворог почав використовувати водопровідні і каналізаційні труби.

Про ситуацію на Торецькому напрямку розповідає Бахмут IN.UA.

Ситуація в Торецьку

Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що російські війська просунулись на вулицю Михайла Грушевського в центрі Торецька. Однак, це просування не є нещодавнім. Ймовірно, воно відбулося в середині березня, але підтвердити його змогли тільки зараз.

Наразі росіяни активізували наступальні дії в Торецьку. ISW з посиланням на командира українського батальйону, який діє на Торецькому напрямку, повідомляє, що російські війська атакують різними засобами: невеликими групами піхоти, мотоциклами, квадроциклами. Іноді атаки проводять великі штурмові загони за підтримки бронетехніки.

Також окупанти намагаються обійти українські позиції. Для цього вони використовують каналізаційні та водопровідні труби. Їх окупанти вишукують з допомоги викрадених українських інженерних карт.

За даними ОСУВ “Хортиця”, минулої доби, 3 квітня, окупанти провели 16 штурмів на Торецькому напрямку. Атаки фіксували в районах Дачного, Дружби, Диліївки, Торецька та Леонідівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

торецька

Росіяни намагаються прорватися до українських позицій у Торецьку через каналізацію

Торецький напрямок є одним з основних для рф. Окупанти активізували тут наступальні дії, залучивши нові сили і резерви. Щоб обійти українську оборону в Торецьку, ворог […]

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які […]

Продуктові набори у Києві для краматорців: названо 6 категорій, які можуть її отримати

У Києві працює хаб для мешканців міста Краматорськ, які евакуювалися до столиці. Отримати допомогу тут можуть деякі категорії ВПО, зокрема учасники бойових дій та люди […]

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро