Наша артилерія точніша, — військовий розповів про ситуацію на Бахмутському напрямку

Микола Ситник 10:30, 7 Вересня 2023
Юрій Федоренко

На Бахмутському напрямку окупанти намагаються за всяку ціну повернути втрачені позиції. Під час штурмових дій війська рф втрачають особовий склад ударно-штурмових груп та техніку, яка прикриває піхоту. Водночас Сили оборони продовжують тиснути та рухатись вперед під Бахмутом.

Про це командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ої ОШБр ЗСУ Юрій Федоренко розповів в інтерв’ю «24 Каналу».

За його словами, Бахмутський напрямок продовжує залишатись для загарбників одним із пріоритетних. Окупанти зберігають перевагу в кількості засобів вогневого ураження, проте українські воїни перевершують їх в точності та ювелірності роботи.

Ворог розуміє, що на пріоритетних напрямках (ред. як Бахмутський) має бути багато артилерії, тому що це основний інструмент. До того ж, більшість поранень воїни зазнають саме в результаті артилерійського вогню. Що стосується ювелірності роботи — тут перевага за нами. Інколи в нас одна гармата може змусити замовчати три ворожі. 

Юрій Федоренко // командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ої ОШБр

Військовий додав, що зараз до вогневого впливу Сил оборони додалися ударні типи БпЛА, які допомагають ліквідовувати окупантів.

З їхньою допомогою наш підрозділ знищив самохідну гармату противника «2С3», і це тільки один підрозділ на короткому відтинку. Завдяки об’єднаному вогневому впливу артилерії й засобів БпЛА українські військові завдають противнику потужного ураження. Їм вдається знищувати ворожі гармати або пошкоджувати їх, щоб виграти час.

Робота триває і я дякую всім українцям, які підтримують Сили оборони. Завдяки вам у підрозділах з’являються засоби, які допомагають нам ліквідовувати ворога й змушувати їхні вогневі засоби мовчати.

Юрій Федоренко // командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ої ОШБр

Обстановка на фронті на Бахмутському напрямку
Обстановка на фронті на Бахмутському напрямку. Фото: DeepStateMapLive

Читайте також: Армія рф готується взяти реванш та перехопити оперативну ініціативу на Сході, — Сирський

Нагадаємо, ЗСУ взяли під контроль ділянку дороги в західній частині Кліщіївки. Тим часом окупанти марно наступають на Авдіївському, Мар’їнському, Лиманському та Бахмутському напрямках.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Instagram

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]