“Намагаються зайти російські ДРГ”: яка ситуація на Покровському напрямку на 4 жовтня

Валентина Твердохліб 10:00, 4 Жовтня 2024
Воїни ЗСУ
Українські захисники на фронті / фото 22-га ОМБр

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 142 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими.

Про ситуацію на Покровському і Курахівському напрямках станом на 4 жовтня розповідає “Бахмут IN.UA”.

Покровський напрямок: ситуація на 4 жовтня

За даними Інституту вивчення війни (ISW), російська армія нещодавно просунулася на схід і південний схід від Покровська. Зокрема, біля Новоторецького і до східної околиці Лисівки. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 3 жовтня, показують, що росіяни просунулися ще й на захід і південний захід від Новогродівки.

Також в ISW спростовують російські заяви про “успіхи” на Покровському напрямку. Росджерела стверджували, що окупаційна армія захопила східну частину Цукуриного і просунулася до центру міста. Також один з воєнкорів стверджував, що росіяни просунулися на захід вздовж траси Донецьк – Покровськ та біля Селидового. Проте в ISW не знайшли підтвердження цих заяв.

Дані від ISW

За інформацією військового з позивним “Бахмутський Балу”, російські диверсійно-розвідувальні групи намагаються зайти в населені пункти Покровського району. Атакують росіяни невеликими групами.

“Покровський напрямок (н.п. Гірник, Желане Друге) — ворог намагається завести в населені пункти групи ДРГ. Також, щоб відволікти увагу, вдень і вночі атакує невеликими групами. Застосовує мотоцикли і автомобілі. Наша артилерія працює, цілодобово наносить враження ворогу. Піхота, як завжди, мужньо тримає позиції”, — розповів військовий.

Курахівський напрямок: ситуація на 4 жовтня

Суттєвих змін на Курахівському напрямку за останню добу не було. Російські військові продовжують штурми поблизу Георгіївки та Курахового. Успіхів тут вони не мають.

Після захоплення Вугледара у планах росіян — захоплення Курахового. Першими цілями на цьому напрямку можуть стати села Максимільянівка та Дальне.

“У першу чергу п*д*ри будуть намагатися окупувати Максимільянівку, після чого всіма силами лізти до села Дальнє. Штурмувати місто (Курахове — ред.) “в лоб” важко, особливо коли там стоїть один з найпотужніших підрозділів ударних БпЛА. В теорії, підкоривши це село, звідти їм буде зручно тиснути на фланг Курахове та розвивати наступ в напрямку Богоявленки, щоб поставити під загрозу оточення ряд сіл, змусивши нас вийти з “кишені”, — прогнозує військовий “Айдару” Станіслав Бунятов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Києві показують збережену реліквію з Маріуполя

Валентина Твердохліб 14:00, 5 Жовтня 2024
маріуполя
Відвідувачам виставки показують збережену реліквію з Маріуполя / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

У Києві відкрилася виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя”. На цій виставці можна дізнатися історію греків Приазов’я і побачити унікальну реліквію з Маріуполя.

Про це повідомляє Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”.

Київ: виставка про історію Маріуполя

Виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя” працює на площі біля Трапезного храму Києво-Печерської лаври. Її приурочили до Дня Маріуполя, який відзначали 29 вересня.

Виставка на площі біля Трапезного храму / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

Виставка розповідає про одну з найболючіших сторінок в історії українських греків, яких у XVIII столітті примусово переселили до Приазов’я. Цей історичний досвід перегукується з долею сучасних маріупольців, які через війну також були змушені залишити свої оселі.

Експозиція виставки руйнує радянські та російські міфи й акцентує на примусовому переселенні греків-християн з Криму до Приазов’я у 1778-1780 роках. Відвідувачі можуть ознайомитися з фактами депортацій, руйнацій та боротьби за збереження ідентичності, які супроводжували грецьку громаду впродовж століть.

Відвідувачі знайомляться з історичними фактами про Маріуполь / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

Серед ключових експонатів виставки — унікальна плащаниця XVIII століття. Її перевезли греки з Криму в Маріуполь під час переселення. Завдяки реставрації, яку провели київські майстри, цей артефакт вдалося зберегти, на відміну від багатьох інших реліквій Маріупольського краєзнавчого музею.

Збережена плащаниця з Маріуполя / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

Виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя” працюватиме до 27 жовтня. Відвідати її можна за вхідним квитком до Києво-Печерської лаври.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Житло в іпотеку “єОселя” стане доступнішим для переселенців: що зміниться

Валентина Твердохліб 13:00, 5 Жовтня 2024
житло,оренду, єоселя
Житло в багатоповерховому будинку / фото Unsplash

Уряд розширив можливості для переселенців у межах програми “єОселя”. Тепер вони зможуть купувати житло, здане в експлуатацію до десяти років.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

“єОселя” для ВПО: зміни

Уряд розширив можливості для переселенців за програмою “єОселя”. Тепер вони зможуть купувати квартири або будинки, здані в експлуатацію до десяти років. Раніше ж вік житла для ВПО за “єОселею” був обмежений до трьох років.

Оновлені правила “єОселі” передбачають можливість придбати житло за програмою:

  • віком до десяти років: ВПО і членам їхніх родин за умови, що ті беруть іпотеку в інтересах ВПО — у всіх регіонах;
  • віком до десяти років: військовослужбовцям та правоохоронцям, медикам, педагогам, науковцям, ветеранам та членам їхніх сімей — у Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій та Херсонській областях;
  • віком до трьох років: військовослужбовцям та правоохоронцям, медикам, педагогам, науковцям, ветеранам та членам сімей у решті регіонів.

Взяти участь у програмі “єОселя” не зможуть ВПО, якщо вони або члени їхніх родини вже отримали пільгову іпотеку коштом гранту Кредитної установи для відбудови (KfW).

Оновлені норми щодо житла, яке беруть в іпотеку в інтересах ВПО, почнуть діяти з 18 грудня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Києві показують збережену реліквію з Маріуполя

У Києві відкрилася виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя”. На цій виставці можна дізнатися історію греків Приазов’я і побачити унікальну реліквію з Маріуполя. […]

житло,оренду

Житло в іпотеку “єОселя” стане доступнішим для переселенців: що зміниться

Уряд розширив можливості для переселенців у межах програми “єОселя”. Тепер вони зможуть купувати житло, здане в експлуатацію до десяти років. Про це повідомляє Міністерство економіки […]

Виплати ВПО

Ветерани можуть отримати до 20 тисяч гривень на відшкодування витрат для бізнесу

Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. У межах програми ветеранські бізнеси можуть отримати до 20 тисяч гривень на відшкодування витрат. […]

Евакуаційний потяг

Де в Україні зареєстрована найбільша кількість переселенців: статистика

Станом на жовтень 2024 року в Україні зареєстровано 4,6 мільйонів переселенців. Переважна більшість із них — це діти. Про це йдеться у статистиці, що наводить […]

Техніка ЗСУ

Росіяни обходять Селидове і штурмують Цукурине: яка ситуація на Покровському напрямку на 5 жовтня

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 159 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках, які наразі є найгарячішими. Про ситуацію на […]