“Намагаємося врятувати, поки ще є можливість”: як волонтер із Часового Яру евакуюює людей і цінності

Валентина Твердохліб 13:30, 2 Вересня 2024
Волонтер Євген Ткачов / фото фейсбук Євгена Ткачова

У місті Часів Яр на Донеччині складна ситуація. Ворог щоденно обстрілює місто і не відкидає спроб його захопити. З евакуацією місцевих жителів допомагає волонтер Євген Ткачов. А днями він ще й провів евакуацію матеріальних цінностей — старовинних ікон Свято-Миколаївського храму.

Як і куди вивозили ікони та як зараз проходить евакуація людей з Часового Яру — Євген Ткачов розповів “Бахмут IN.UA”.

Евакуація ікон з Часового Яру

Євген Ткачов регулярно їздить у Часів Яр. Там він допомагає людям з евакуацією. Проїжджаючи повз місцевий Свято-Миколаївський храм, волонтер бачив, що до святині починають долітати ворожі снаряди і вона під загрозою знищення. Розуміючи, що в храмі є багато цінних ікон, Євген Ткачов вирішив їх врятувати.

“Декілька разів я проїжджав повз храм і бачив, що прильоти все ближче і ближче до нього. Потім одного разу я туди заїхав і побачив, що вже були зруйновані і спалені господарчі приміщення. Сам же храм стояв, хоч і з побитими вікнами. Тому я вирішив врятувати те, що вважав цінним для мешканців Часового Яру. Загалом я вивіз близько 20 найстаріших ікон та церковні хоругви”, — розповідає волонтер.

Євген Ткачов виносить ікони з храму / фото фейсбук Євгена Ткачова

Вивозив ікони Євген Ткачов самотужки.

“Це була суто моя ініціатива, тому я цим займався самостійно. Єдине, в чому мені допомогли — журналіст “Радіо Свобода” Сергій Горбатенко відволікав ворожі дрони, поки я працював у церкві”, — розповів Євген Ткачов.

Всі старовинні ікони з Часового Яру наразі знаходяться у Краматорську.

“Настоятель Свято-Миколаївського храму виїхав кудись у Горлівську єпархію, тобто перейшов на російську сторону. Тому згоду і допомогу в евакуації ікон мені надав Олег Кручинін. Це настоятель парафії Святих мучеників Бориса та Гліба в Часову Яру. Він хоч і не несе відповідальності за Свято-Миколаївський храм, але він був зацікалений у збереженні ікон. Тому від нього я отримав “добро” на вивезення образів, неодноразово зідзвонювався з ним і перевіз ікони до Краматорська — у храм, в якому він зараз служить. Таким чином цінні для Часового Яру ікони будуть збережені”, — зазначив волонтер.

Вивезені ікони / фото фейсбук Євгена Ткачова

У якому стані храм зараз невідомо. Востаннє Євген Ткачов бачив його три дні тому. На той час у церкві були вибиті вікна і двері та пробитий дах.

Часів Яр: евакуація людей

Євген Ткачов продовжує працювати в Часовому Яру, попри загострення ситуації. Наразі він допомагає евакуюватися людям.

“Зараз я тільки проводжу евакуацію. Розвозити гуманітарку там зараз небезпечно, тому я більше цим не займаюся. Тим більше, Сергій Чаус регулярно організовує підвоз гуманітарки в райони. А щоб людей вивезти я ще готовий ризикувати. Якщо їду кудись на евакуацію, то заїжджаю на склад Часовоярської МВА, беру харчі і воду, і передаю людям, які живуть у районі, куди прямую”, — каже волонтер.

Евакуація людей / фото фейсбук Євгена Ткачова

За словами Євгена Ткачова, бажаючих евакуюватися стало більше. Це він пов’язує з погіршенням ситуації в місті.

“Коли росіяни почали кидати КАБи на місто, люди стали набагато активніше виїздити, ніж місяць-два тому. Місто постійно руйнується і люди бачать, що в такій ситуації вони можуть просто не вижити. Наприклад, якщо від артилерійського снаряда чи дрона вони зможуть врятуватися у підвалі, то коли падає КАБ — руйнується весь будинок разом з підвалом. Люди це розуміють і не хочуть втрачати життя. Та все ж є певна кількість людей, які продовжують нехтувати проханнями про евакуацію і не збираються покидати місто”, — підсумував Євген Ткачов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обмін полоненими 1000 на 1000 — Україна готується до операції

Семаковська Тетяна 18:40, 17 Травня 2025
полонених
Полонені, яких повернули додому / фото Telegram-канал Володимира Зеленського

Служба безпеки України розпочала активну підготовку до масштабного обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”, згідно з домовленостями, досягнутими між Україною та росією 16 травня 2025 року в Стамбулі.

Про це повідомили в СБУ.

Обмін полоненими 1000 на 1000

СБУ анонсувала підготовку обміну 1000 на 1000. Об’єднаний центр з координації пошуку та звільнення полонених формує список російських військовослужбовців, які перебувають у полоні в Україні та можуть бути передані російській стороні в межах майбутнього обміну.

Паралельно СБУ, спільно з Міністерством охорони здоров’я та іншими державними структурами, готується до зустрічі українських військових, які повернуться з ворожого полону.

Для цього організовують інфраструктуру, підбирають локації, медичний персонал, а також засоби для супроводу та реабілітації бійців.

До теми:

Обмін полоненими 6 травня: хто повернувся додому з російського полону – офіційний список

Обмін полоненими 19 квітня 2025: імена всіх 277 звільнених українських військових

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Укрзалізниця запускає додатковий поїзд “Київ — Дніпро”: розклад та ціна

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 17 Травня 2025
Потяг / фото “Укрзалізниця”

Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд №220/219, який курсуватиме між Києвом та Дніпром. Він здійснить рейси 18, 25 травня та 1 червня.

Про це повідомила пресслужба національного перевізника.

Поїзд “Київ — Дніпро”: розклад від “Укрзалізниця”

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд №220/219. Він курсуватиме:

  • з Києва — 18, 25 травня та 1 червня, відправлення о 13:25, прибуття до Дніпра — о 20:36;
  • з Дніпра — 18, 25 травня та 1 червня, відправлення о 08:15, прибуття до Києва — о 16:17.

Поїзд робитиме зупинки на станції Кам’янське в обох напрямках, а у напрямку Києва — також на станції імені Тараса Шевченка, що у місті Сміла.

У складі поїзда передбачено купейні вагони з місцями для сидіння, а також вагони класу СВ (першого класу) зі спальними місцями.

Укрзалізниця звертає увагу пасажирів, які обирають купейні вагони з місцями для сидіння: непарні місця розташовані біля вікна, а парні — біля дверей купе (проходу).

Як купити квиток на поїзд “Київ — Дніпро”

Придбати квитки на поїзд “Київ — Дніпро” можна у:

  • мобільному застосунку “Укрзалізниця”,
  • на офіційному сайті,
  • або в касах вокзалів.

Вартість квитків — від 703 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

полонених

Обмін полоненими 1000 на 1000 — Україна готується до операції

Служба безпеки України розпочала активну підготовку до масштабного обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”, згідно з домовленостями, досягнутими між Україною та росією 16 травня […]

Укрзалізниця запускає додатковий поїзд “Київ — Дніпро”: розклад та ціна

“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд №220/219, який курсуватиме між Києвом та Дніпром. Він здійснить рейси 18, 25 травня та 1 червня. Про це повідомила пресслужба національного […]

12:00, 17.05.2025 Скопіч Дмитро

Історія села Історія Білокузьминівки у фактах і фото: від давніх стоянок до крейдяних скель

Білокузьминівка — одне з найцікавіших сіл Донеччини, розташоване за 12 кілометрів від міста Краматорськ. Його історія сягає глибокої давнини, адже саме на околицях села була […]

11:00, 17.05.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

10 фотографій з Бахмута, які хочеться зберегти назавжди

У цій добірці ми зібрали 10 теплих архівних світлин Бахмута — з різних районів, вулиць, площ і дворів. Це фото мирного міста: ще до обстрілів, […]

Ремонтна бригада ДТЕК потрапила під обстріл у Донецькій області

Ремонтна бригада ДТЕК знову потрапила під обстріл у Донецькій області. Про це повідомили у ДТЕК. Росіяни обстріляли машину ДТЕК Сьогодні в Донецькій області ремонтна бригада […]