У місті Часів Яр на Донеччині складна ситуація. Ворог щоденно обстрілює місто і не відкидає спроб його захопити. З евакуацією місцевих жителів допомагає волонтер Євген Ткачов. А днями він ще й провів евакуацію матеріальних цінностей — старовинних ікон Свято-Миколаївського храму.
Як і куди вивозили ікони та як зараз проходить евакуація людей з Часового Яру — Євген Ткачов розповів “Бахмут IN.UA”.
Евакуація ікон з Часового Яру
Євген Ткачов регулярно їздить у Часів Яр. Там він допомагає людям з евакуацією. Проїжджаючи повз місцевий Свято-Миколаївський храм, волонтер бачив, що до святині починають долітати ворожі снаряди і вона під загрозою знищення. Розуміючи, що в храмі є багато цінних ікон, Євген Ткачов вирішив їх врятувати.
“Декілька разів я проїжджав повз храм і бачив, що прильоти все ближче і ближче до нього. Потім одного разу я туди заїхав і побачив, що вже були зруйновані і спалені господарчі приміщення. Сам же храм стояв, хоч і з побитими вікнами. Тому я вирішив врятувати те, що вважав цінним для мешканців Часового Яру. Загалом я вивіз близько 20 найстаріших ікон та церковні хоругви”, — розповідає волонтер.
Вивозив ікони Євген Ткачов самотужки.
“Це була суто моя ініціатива, тому я цим займався самостійно. Єдине, в чому мені допомогли — журналіст “Радіо Свобода” Сергій Горбатенко відволікав ворожі дрони, поки я працював у церкві”, — розповів Євген Ткачов.
Всі старовинні ікони з Часового Яру наразі знаходяться у Краматорську.
“Настоятель Свято-Миколаївського храму виїхав кудись у Горлівську єпархію, тобто перейшов на російську сторону. Тому згоду і допомогу в евакуації ікон мені надав Олег Кручинін. Це настоятель парафії Святих мучеників Бориса та Гліба в Часову Яру. Він хоч і не несе відповідальності за Свято-Миколаївський храм, але він був зацікалений у збереженні ікон. Тому від нього я отримав “добро” на вивезення образів, неодноразово зідзвонювався з ним і перевіз ікони до Краматорська — у храм, в якому він зараз служить. Таким чином цінні для Часового Яру ікони будуть збережені”, — зазначив волонтер.
У якому стані храм зараз невідомо. Востаннє Євген Ткачов бачив його три дні тому. На той час у церкві були вибиті вікна і двері та пробитий дах.
Часів Яр: евакуація людей
Євген Ткачов продовжує працювати в Часовому Яру, попри загострення ситуації. Наразі він допомагає евакуюватися людям.
“Зараз я тільки проводжу евакуацію. Розвозити гуманітарку там зараз небезпечно, тому я більше цим не займаюся. Тим більше, Сергій Чаус регулярно організовує підвоз гуманітарки в райони. А щоб людей вивезти я ще готовий ризикувати. Якщо їду кудись на евакуацію, то заїжджаю на склад Часовоярської МВА, беру харчі і воду, і передаю людям, які живуть у районі, куди прямую”, — каже волонтер.
За словами Євгена Ткачова, бажаючих евакуюватися стало більше. Це він пов’язує з погіршенням ситуації в місті.
“Коли росіяни почали кидати КАБи на місто, люди стали набагато активніше виїздити, ніж місяць-два тому. Місто постійно руйнується і люди бачать, що в такій ситуації вони можуть просто не вижити. Наприклад, якщо від артилерійського снаряда чи дрона вони зможуть врятуватися у підвалі, то коли падає КАБ — руйнується весь будинок разом з підвалом. Люди це розуміють і не хочуть втрачати життя. Та все ж є певна кількість людей, які продовжують нехтувати проханнями про евакуацію і не збираються покидати місто”, — підсумував Євген Ткачов.
Читайте також:
- Як змінилася лінія фронту в Донецькій області: дані на 2 вересня
- Донецьк, Бахмут, СІЗО: бахмутянин Андрій Лоза розповів про життя та свою громадську діяльність (відеорепортаж)
- Допомагають бійцям з озброєнням, фортифікаціями і ремонтом авто: як працює волонтерський штаб “Бахмут Український”
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!