На Донеччині затримали комбата, який “обклав даниною” бійців. Вимагав по 40 тисяч з бойових

Семаковська Тетяна 16:18, 5 Травня 2025
Затриманий комбат / фото СБУ

На Донеччині СБУ та ДБР затримали командира одного з батальйонів Збройних Сил України. Чоловік організував підлеглим фіктивні виплати за нібито перебування на передовій, а потім вимагав частину бойових надбавок, зокрема із виплат в 100 тисяч військових змушували віддавати близько 40 тисяч гривень.

Про це повідомляє СБУ.

За даними слідства, командир організував фіктивне нарахування бойових надбавок нібито за перебування підлеглих на передовій упродовж усього місяця. Виплати сягали 100 тисяч гривень. Але після отримання коштів військові були змушені віддавати командиру по 40 тисяч гривень, інакше їм погрожували реальною відправкою на “нуль”.

Лише за березень командир отримав 920 тисяч гривень готівкою. За квітень сподівався ще на таку ж суму, однак був затриманий під час отримання чергового “відкату”.

Йому повідомлено про підозру – одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням. Суд обрав запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави у 49 мільйонів гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим за поранення: актуальні дані на 2025 рік від Міноборони

Семаковська Тетяна 14:25, 18 Січня 2024
Військовослужбовці можуть отримати виплати за поранення / фото ілюстративне, Pexel

Військовослужбовці, які отримали поранення під час виконання бойового завдання, можуть отримати одноразову грошову допомогу від держави, а також низку інших доплат. Йдеться про суми від 100 тисяч гривень до понад 1 мільйону гривень. В 2025 році ці норми продовжують діяти, важливо мати змогу підтвердити, що поранення особа отримала саме під час виконання бойового завдання.

Більше про виплати за поранення військовим у 2025 році, читайте в матеріалі.

Скільки отримує військовий після поранення

Військовослужбовець чи військовослужбовиця, який/яка отримали поранення під час виконання бойового завдання, мають можливість отримати кілька виплат:

  • виплата додаткової винагороди (100 тисяч гривень);
  • одноразова грошова допомога від держави (індивідуально вираховується);
  • грошове забезпечення військового (індивідуально вираховується).

Як отримати 100 тисяч гривень за поранення

Порядок призначення виплати у 100 тис грн / скриншот

Як повідомляє Департамент соцзахисту Міноборони, військовому, який отримав поранення в 2025 році, передбачена додаткова винагорода у розмірі до 100 000 гривень. Виплата може бути у зв’язку з пораненнями такими як:

  • контузією;
  • травмою;
  • каліцтвом отриманим після введення воєнного стану та пов’язаним із захистом Батьківщини.

Також виплату у 100 тисяч гривень можуть отримати військові, які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я, навіть якщо ці заклади закордоном, включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого.

Так само додаткова грошова виплати передбачена тим військовим, які перебувають у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) у зв’язку з отриманням тяжкого поранення за висновком лікарсько-експертної, медичної комісії, – за весь час (періоди) перебування на такому лікуванні або у відпустці.

У правозахисній організації “Принцип” пояснюють, що обовʼязковою умовою для отримання виплати під час перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення є привʼязка вашого поранення до категорії “тяжке”.

Допомога після поранення

Військовий 0de4a
Грошове забезпечення після 4 місяців також доступне для військових у окремих випадках / фото Pexel

Грошове забезпечення військового на лікування можливе після чотирьох місяців (але не більше ніж за дванадцять місяців поспіль) безперервного перебування на лікуванні виплачується на підставі висновку (постанови) експертної комісії про продовження тривалого лікування.

Такий висновок про потребу у тривалому лікуванні є підставою для продовження часу перебування військовослужбовця на лікуванні після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні, а отже і для виплати грошового забезпечення за цей період (але не більше ніж за дванадцять місяців поспіль).

Зверніть увагу, що у разі безперервного перебування військовослужбовця на лікуванні понад чотири місяці (але не більше ніж 12 місяців поспіль), виплата грошового забезпечення здійснюється на підставі відповідного наказу командира військової частини. Такий наказ готується підрозділом, який відповідає за облік особового складу.

Для нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям, направленим на лікування, визначенням дати початку та завершення лікування вважається:

  • для тих, хто лікується за кордоном (з 5 жовтня 2023 року):
    Враховуються дати, зазначені у виписних епікризах іноземних медичних закладів або інших офіційних документах, які підтверджують періоди лікування. Також можуть враховуватись відмітки прикордонної служби про перетин державного кордону.
  • для тих, хто проходить лікування в Україні (з 4 травня 2024 року):
    Датами початку та закінчення лікування є ті, що вказані у виписних епікризах українських закладів охорони здоров’я.

Якщо військовослужбовці перебували на лікуванні до зазначених дат, обчислення строків здійснюється наступним чином:

  • за лікування за кордоном — з 5 жовтня 2023 року;
  • за лікування в межах України — з 4 травня 2024 року.

Як військовому отримати грошову допомогу на оздоровлення

Отримати грошову допомогу на оздоровлення на відповідний рік можна у розмірі місячного грошового забезпечення, але ця сума не може бути менш як 20 100 гривень на місяць. Така матеріальна допомога призначена для розв’язання соціально-побутових питань військовослужбовцям, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане із захистом Батьківщини.

Одноразова грошова допомога військовим

Одноразова грошова допомога військовослужбовцям призначається і виплачується у таких випадках:

  • встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) при виконанні обов’язків військової служби;
  • встановлення інвалідності, яка настала внаслідок захворювання або нещасного випадку при проходженні військової служби.

Розмір такої одноразової грошової допомоги залежить від встановленої групи інвалідності. Загалом він становить від 250 до 400-кратного прожиткового мінімуму — у разі виконання військового обов’язку та від 70 до 120-кратного прожиткового мінімуму при проходженні військової служби.

Нагадаємо, що прожитковий мінімум у 2025 році на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 2 920 гривень, а для:

  • працездатних осіб — 3 028 гривень;
  • осіб, які втратили працездатність, — 2361 гривня.

Тобто військовий, який отримав поранення та втратив працездатність, набувши групу інвалідності, може отримати від 600 тисяч гривень до понад 1 мільйона гривень.

Однак, за умови, що військовий отримав поранення під час виконання обов’язків військової служби та частково втратив працездатність, але йому не встановили групу інвалідності, то його розмір виплат буде рівний 50-кратному чи 70-кратному прожиткового мінімуму (до 200 тисяч гривень).

Грошове забезпечення військового

Калькулятор грошового забезпечення для військових

Грошове забезпечення військовослужбовця є індивідуальним, бо залежить від того, яку посаду ви обіймали. Його виплачують за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з:

  • хворобою;
  • перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах;
  • відпусткою для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я), але не більше чотирьох місяців із дня вибуття з військової частини.

Вирахувати своє грошове забезпечення можна у калькуляторі за посиланням. Цифри будуть орієнтовні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чому працівник “зникає” під час бронювання в “Дія”: пояснення Мінцифри

Деякі роботодавці стикаються з проблемою, коли під час бронювання через портал «Дія» працівник не відображається в системі. У такому випадку потрібно перевірити певні дані та […]

17:50, 05.05.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

“Носи пам’ять”: Редакція Бахмут IN.UA запускає мерч підтримки

Привіт! На зв’язку редакція Бахмут IN.UA. Ми команда тих, хто вірить у незалежну та сильну журналістику. Наша редакція запускає мерч підтримки, який відгукнеться кожному та […]

спортсмен

Спортсмен з Бахмута виборов бронзу на чемпіонаті Європи: розпитали у тренерки, як готувався

У Чехії відбувся чемпіонат Європи з паверліфтингу, на якому виступив спортсмен з Бахмута Іван Трунов. Він є вихованцем Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1. На змаганннях […]

впо

ВПО з трьох громад Донеччини можуть отримати допомогу продуктами в Києві — умови

У Києві та Київській області видаватимуть гуманітарну допомогу родинам переселенців із Селидівської, Вугледарської та Комарської громад. Наразі стартувала реєстрація на отримання допомоги. Про це повідомляє […]

Запис уже відкрито: як бахмутянам оформити дитині відпочинок за державний кошт

До 10 травня триває прийом заявок на оздоровлення для дітей від 7 до 18 років з Бахмутської територіальної громади. Подати заявку можуть батьки дітей, які […]