На Донеччині ухвалили рішення щодо евакуації родин із дітьми з 5 населених пунктів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:30, 25 Червня 2024
Обов'язкова евакуація жителів Донеччини розпочалася | Українська правда
Евакуація / фото ілюстративне

На Донеччині планують провести примусову евакуацію родин із дітьми з п’яти населених пунктів, які близько розташовані до фронту. Йдеться про села Романівка, Дробишеве та інші.

Про це повідомив начальник ОВА Вадим Філашкін у Telegram.

Евакуація з Донецької області

Рішення про початок примусової евакуаціїя ухвалила регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Донецької області. Воно стосуватиметься селища Дробишеве, що знаходиться на території Лиманської територіальної громади.

Дробишеве / cкриншот

Також примусову евакуацію родин з дітьми планують провести у чотирьох селах Іллінівської громади. Мова йде про села Нова Полтавка, Новооленівка, Олександрополь та Романівка.

Села Іллінівської громади / скриншот

Рішення про початок евакуації вже направили на погодження органам військового командування на відповідній території та Координаційному штабові з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану.

Евакуація з Торецької громади

За словами голови Донецької ОВА, на засіданні  регіональної комісії розглянули й питання посилення евакуаційних заходів на території Торецької громади. Це пов’язано з тим, що в напрямку населеного пункту триває один із російських наступів, який супроводжується активним використанням авіаційних бомб та безпілотників з вибухівкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейки: більшість українців виїхала та 17% населення підтримують Зеленського

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 23 Червня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Одна з найбільших тем для створення та поширення фейків від рф — про Президента України Володимира Зеленського. Кремль не залишає потуг висвітлити його як нелегітимного очільника країни, що продовжує виконувати обов’язки глави держави незаконно. Цього разу пропагандисти роздувають тему втоми та відсутність підтримки українцями Зеленського.

Фейк: Зеленському довіряють лише 17% українців

Від 14 червня мережею поширюється відео, на якому німецький депутат Маттіас Мосдорф у своїй промові говорить про те, що нібито лише 17% українців довіряють Зеленському. За його словами, такий низький відсоток через продовження Україною бойових дій.

Однак,  це — фейк. Президенту України довіряє більша частина населення. Результати опитування від Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в кінці травня, показали: сімдесят відсотків українців вважають, що Володимир Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану. Не згодні з цим лише 22%. Відтак, переважна більшість українців підтримують Зеленського і вважають, що він повинен виконувати обов’язки глави держави до завершення війни.
Депутат Маттіас Мосдорф від опозиційної партії “Альтернативи для Німеччини” часто виступає з промовами на тему війни в Україні. У його словах завжди фігурують наративи про те, що фінансова підтримка Заходу була і є даремною, оскільки Україна нібито вже програла війну, а санкції проти рф треба скасувати.

Фейк: менша частина корінних українців зараз проживають на території України

19 червня колишній прем’єр-міністр України часів януковича микола азаров на своїй сторінці у Telegram заявив про нібито ще одну причину нелегітимності Володимира Зеленського, як глави держави. Без доказів та джерел інформацій він повідомив, що Зеленський не може представляти інтерес України, оскільки на виборах його обрали саме українці, кількість яких зараз у меншості через війну. 

Допис у Telegram-каналі миколи азарова / скриншот

Попри окупацію росією українських території, велика частина українців перебрались в інші міста під статусом ВПО. Через відсутність умов для достовірного підрахунку, неможливо точно сказати скільки корінних українців зараз перебуває в Україні. Останній такий підрахунок проводився ще у 2001 році.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: французька армія готується захопити Одесу

Чорнойван Аліна 12:04, 22 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал Донбасс решает поширив інформацію про висадку 60 французьких найманців у порту Одеси та зазначає, що це передує майбутній окупації Одеси французами.

Чому це не відповідає дійсності та чи достатньо у фейкометів «аргументів» щодо достовірності, пояснює редакція Бахмут.IN.UA.

Скриншот допису / Донбасс решает

Що може підтвердити слова про висадку французів у порту?

У пості інформація не підкріплена жодними фото/відеодоказами, немає посилань на надану інформацію. Вказано, що інформатором був так званий учасник проросійського спротиву. Так само без посилання на його заяву в інфопросторі. Відсутні будь-які дані щодо його особи, а також який саме проросійський спротив і хто його засновник.

Як і завжди, фейкомети не лише розповсюджують неправду, так ще й не залишають жодних доказів своїм словам. Відсутність фото/відео матеріалу, а також прямих посилань на інформатора підводять до того, що інформація вигадана, взята “з повітря”.

Історія повторюється?

Пропагандисти додали, що це нібито підготовка до другого вторгнення Франції в Одесу, як це було 106 років тому. Росіяни таким чином посилаються на події Першої світової війни, коли 18 грудня 1918 року французькі війська зайняли Одесу й оголосили, що беруть місто під свою протекцію. Це була частина кампанії з інтервенції військ Антанти та її союзників на теренах колишньої російської імперії для боротьби з більшовиками. Французи пробули в Одесі трохи понад сто днів — до початку квітня 1919 року.

У такий спосіб російські пропагандисти  намагаються відвернути увагу від своїх імперських амбіцій щодо Одеси, переклавши провину на Францію, яка взагалі не претендує на українські землі. Загалом ідея про “французських найманців” на території України вже деякий час не дає спокою росіянам. Франція раніше вже спростовувала заяви рф щодо цього. 

Окрім того, малоймовірною виглядає ситуація, в якій 60 французів в повному спорядженні, як стверджує автор пропагандистського допису, припливає в Україну на трьох катерах. Катер — це невеличке легке судно, яке використовують для переплиття відносно невеликих відстаней. 

Отже, як характерно росЗМІ, вони поширюють інформацію без прямих посилань, а  також без єдиного достовірного факту. Варто завжди перевіряти подібні тези та критично аналізувати.

Читайте також:

  • Фотофейк: в Авдіївці біля пам’ятника воїнам-землякам встановили знак “До росії — 0 км”
  • Росіяни поширюють відео, що компанія Зеленських нібито купила найкрупніше казино у Європі
  • БЕЗПІДСТАВНО: Україна планує обстріляти школи та мирне населення росії, якщо програватиме війну

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

добропілля

Окупанти обстріляли центр Добропілля: удар прийшовся по житловій забудові

Росіяни обстріляли Добропілля. Внаслідок удару по щільній житловій забудові семеро людей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора. Обстріл Добропілля 28 […]

Українки можуть безоплатно освоїти професію водійок будівельної техніки: деталі

В Україні стартує безоплатна програма Iron Women, що передбачає перекваліфікацію жінок, які хочуть здобути навички управління будівельною технікою. В межах навчання українки можуть освоїти професії […]

Підприємці з постраждалих від війни регіонів можуть отримати гранти на розвиток бізнесу

В Україні триває відбір заявок на участь у грантовій програмі від EU4Business. У межах програми мешканці постраждалих від війни регіонів можуть отримати до 5 тисяч […]

напрямках, покровськ

Генерал-майор ЗСУ розповів, чим для росіян важливі Покровськ і Курахове

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 180 бойових зіткнень. Основні сили окупантів кинуті на захоплення Донеччини. Найбільше боєзіткнень фіксують на Покровському і Курахівському напрямках. Чому […]

“Це був останній потяг з Покровська”: як проходить евакуація на Донеччині. Відеорепортаж

Евакуація з Покровська потягом більше не проводиться, тепер відправним пунктом став Павлоград. Як донеччани рятуються від війни евакуацією відзняв наш відеооператор Роман Потапенко. Покровськ, евакуація […]