На Донеччині протерміновані понад 1000 заяв на компенсацію зруйнованого житла: що це означає

Валентина Твердохліб 16:34, 26 Вересня 2024
Знищений будинок, компенсацію
Зруйнована багатоповерхівка / фото AFP

У Донецькій області працють комісії, які обстежують пошкоджене і зруйноване житло. Та іноді вчасно відреагувати на заяви людей не виходить, і ці заяви протерміновуються. На сьогодні в області вже понад тисячу протермінованих заяв на отримання компенсації за зруйноване житло.

Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької ОВА Лариса Гусева.

Компенсація за житло в Донецькій області

З 24 лютого 2022 року в населених пунктах Донецької області зруйновано або пошкоджено 40 976 житлових будинків. З них 4 184 багатоквартирних будинків та 36 792 приватних.

Щоб отримати копенсацію від держави за зруйноване житло, люди подають заяви. На сьогодні мешканці Донеччини подали 4 874 заяв про надання компенсації за знищене майно. Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації вже ухвалено 955 позитивних рішень на загальну суму 1,5 мільярдів гривень. З них сформовані сертифікати на суму 1 486 200 000 гривень та грошова компенсація на суму 20,4 мільйонів гривень по 12 заявах.

Однак є й протерміновані заяви, коли терміни обстеження житла затримуються.

“По зруйнованому житлу в нас вже протермінований розгляд 1 125 заяв. За останній місяць дуже багато протермінованих заяв. Це стається, бо люди подають заяви, а комісія не встигає обстежити житло. В деяких громадах і взагалі неможливо його обстежити через безпекову ситуацію”, — каже Лариса Гусева.

При цьому комісії з обстеження продовжують свою роботу.

“Згідно чинного законодавства, розгляд заяв може бути призупинений, але це не означає, що люди нічого не отримають. Він може бути призупинений до того періоду, коли комісія зможе обстежити це житло. І тоді вже ця інформація вноситься в реєстр. Комісії працюють на місцях, тому з цього приводу ми не бачимо проблем. Думаємо, що всі, хто потребує допомоги за зруйноване чи пошкоджене житло, її отримають від держави”, — зазначила Лариса Гусева.

Стосовно заяв про пошкоджене житло, то на сьогодні в Донецькій області їх подано 10 157. Вже ухвалено 6 586 позитивних рішень про надання компенсації на відновлення пошкодженого житла на загальну суму 532,8 мільйонів гривень. Людям вже нараховано 454 мільйонів гривень за 6 196 заявами.

239 заяв на компенсацію за покшоджене житло протерміновані.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати за зруйноване житло на ТОТ: Мінрозвитку готує пілотну програму компенсацій

Семаковська Тетяна 17:17, 16 Липня 2025
Бахмут, літо 2025. зруйнований житловий квартал / фото з росджерел

Внутрішньо переміщені особи, житло яких розташована на тимчасово окупованих територіях, зможуть претендувати на компенсацію.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства розвитку громад та територій, відповідаючи на запит редакції Бахмут IN.UA.

Компенсація за житло на ТОТ

Наразі готується окрема житлова програма компенсацій для переселенців та переселенок з ТОТ. Як пояснили у Міністерстві, робота над програмою триває, а одним із перших кроків став запит до Європейського банку реконструкції та розвитку щодо фінансування.

Під час Конференції з відновлення України URC2025 у Римі Міністерство звернулося до Європейського банку реконструкції та розвитку з ініціативою виділення 80 мільйонів євро на запуск пілотного проєкту цієї програми. Кошти мають бути спрямовані на виплати людям, які втратили житло ТОТ.

Паралельно Кабінет Міністрів 7 липня 2025 року ухвалив постанову №815, яка дозволяє дистанційне фіксування фактів знищення житла у районах активних бойових дій. Це дасть змогу призначати компенсації без виїзду комісій на місце, з міркувань безпеки.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Програма єВідновлення буде доступною для ВПО, чиє майно в окупації: деталі

Семаковська Тетяна 16:55, 7 Липня 2025
Бахмут, житло місцевих в окупації / фото з росджерел

Уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер українці, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій або окупації, зможуть претендувати на компенсацію навіть у випадках, коли фізичне обстеження пошкодженого об’єкта є неможливим.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

єВідновлення: розширення програми

За словами Дениса Шмигаля, уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, українці, чиє житло було зруйноване внаслідок бойових дій або розташоване на окупованій території, зможуть претендувати на державну компенсацію навіть у випадках, коли фізичне обстеження пошкодженого об’єкта є неможливим.

Натомість зазначається, що фіксація факту знищення житла відбуватиметься дистанційно — за допомогою фото- та відеоматеріалів. Наразі більше про деталі програми не відомо.

Прем’єр-міністр додав, що міністерствам доручено якнайшвидше забезпечити запуск оновленої послуги. Він також нагадав, що цього року на підтримку постраждалих родин ВПО виділено рекордні 15 мільярдів гривень. Програма вже працює, і тисячі родин змогли придбати нове житло завдяки отриманій компенсації.

Що передувало?

Нагадаємо, що наразі переселенці та переселенки, чиє майно розташоване на тимчасово окупованих територіях не можуть отримати компенсацію за нього. Оскільки передбачено, що комісія має фізично оцінити руйнування житла, що у випадку із тимчасово окупованими територіями, неможливо.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Виплати за зруйноване житло на ТОТ: Мінрозвитку готує пілотну програму компенсацій

Внутрішньо переміщені особи, житло яких розташована на тимчасово окупованих територіях, зможуть претендувати на компенсацію. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства розвитку громад та територій, відповідаючи […]

Важливо

Програма єВідновлення буде доступною для ВПО, чиє майно в окупації: деталі

Уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер українці, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій або окупації, зможуть претендувати на […]

центру бахмута

Компенсація за зруйноване майно: для чого працює Бахмутська комісія

Бахмутська комісія з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна провела вже понад десяток засідань. У більшості заяви, які подають мешканці Бахмута та […]

центру бахмута

Компенсація за зруйноване житло в Бахмуті: як окупанти “дбають” про містян на ТОТ

Мешканці тимчасово окупованого Бахмута, які наразі проживають на непідконтрольній Україні території, діляться процедурою “компенсації” за зруйноване росіянами житло. Люди скаржаться, що адміністрація в окупованому Шахтарську […]

законопроєкт №11161

Чому не підписують законопроєкт №11161: Олена Шуляк озвучила головну причину

У грудні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161. Цей закон передбачає право на компенсацію для переселенців і переселенок, які мають зруйноване житло на окупованих […]