На Дніпропетровщині проводять безоплатні гуртки для дітей-ВПО: як доєднатися

Валентина Твердохліб 15:05, 17 Жовтня 2024
гуртки
Діти відвідують гуртки в кімнаті дозвілля / фото Торецька МВА

У селі Великоолександрівка працює кімната дозвілля для дітей-ВПО. Її відкрили за сприяння Торецької МВА. На цій локації працюють безоплатні творчі гуртки для дітей-ВПО з Донеччини.

Як працює кімната дозвілля та як до занять можуть долучитися діти-ВПО, розповіла фахівчиня Будинку народних традицій смт Щербинівка Торецької громади Світлана Комлач.

Гуртки для дітей-ВПО

Світлана Комлач у 2022 році евакуювалася з Торецької громади в село Великоолександрівка на Дніпропетровщині. З березня 2023 року вона проводить у селі творчі заняття для дітей. Вони проходять у кімнаті дозвілля, яку у Великоолександрівці відкрили за сприяння Торецької МВА.

Для дітей тут пропонують різноманітні заняття.

“Це і гурток “Барвистий світ”, у межах якого проходять уроки малювання, і гурток поробок. Також є заняття зі співів і танців. Окрім цього, ми співпрацюємо з бібліотекою, і я проводжу для дітей годину інтерактивних ігор з книжками, де ми читаємо казки і спілкуємося про книжки. Обов’язково раз у місяць у нас проходять тематичні виставки, де ми збираємо роботи дітей. Наприклад, у суботу представимо виставку “Осінь”. Це підсумкова виставка робіт, які ми разом з дітьми зробили за літо. Також на нашій локації проводяться тематичні святкові заходи, наприклад до Дня Святого Миколая”, — розповіла Світлана Комлач.

Діти з малюнками / фото Торецька МВА

До занять у гуртках долучають не лише переселенців з Торецької громади, а й з інших громад Донеччини. Наприклад, зараз до Великоолександрівки переїхали багато людей з Мирнограда і Вугледарського напрямку. Новоприбулих до громади дітей активно запрошують на гуртки.

“До нас можуть ходити всі, ми нікому не відмовляємо. Якщо я знаю, що до нас евакуювалися нові переселенці, то я особисто приходжу до них, спілкуюся, лишаю номер телефону і запрошую на наші заходи. Постійний зв’язок я підтримую і з нашими торецькими ВПО: пишу їм, запрошую на різні заходи. Діти завжди із задоволенням беруть участь у заходах, які проводяться за сприяння Торецької міської військової адміністрації. Звісно, ми нікого не примушуємо на них ходити, але бажання в дітей є завжди. Адже для них це соціалізація, спілкування і позитивні емоції”, — зазначає Світлана Комлач.

Дітям прищеплюють любов до читання / фото Торецька МВА

Кімната дозвілля для дітей-ВПО: як відвідати

Кімната дозвілля для дітей-ВПО працює за адресою: село Великоолександрівка, вул. Центральна, 32.

Заняття для дітей на цій локації повністю безоплатні. Всі розхідні матеріали для творчості їм видають на місці.

“Ми співпрацюємо з благодійними фондами, які присилають нам для занять всі необхідні матеріали: картон, фарби тощо. Це для того, щоб батьки не витрачали свої зайві кошти. Все, що потрібно дітям для малювання чи поробок, ми видаємо”, — розповідає Світлана Комлач.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки шкіл Донеччини призупинили роботу з початку повномасштабної війни: статистика

Валентина Твердохліб 18:00, 17 Жовтня 2024
шкіл
Школа №18 у Бахмуті до війни / фото Донецька ОДА

У зв’язку з повномасштабною війною, в Донецькій області навчання дітей проходить у дистанційному форматі. Внаслідок переміщення родин з дітьми в інші регіони кількість учнів у школах Донеччини щороку зменшується.

Скільки шкіл зараз працюють і скільки призупинили роботу, на брифінгу розповіла директорка Департаменту освіти і науки Донецької ОВА Тетяна Сідашева.

Скільки шкіл працюють у Донецькій області

На початку 2022 року в Донецькій області працювали 491 школа, в яких навчалися 168 тисяч учнів. З початком повномасштабної війни ці цифри зменшуються.

Вже на 1 вересня 2022 року на Донеччині нараховували 105 тисяч учнів і 293 працюючі школи. У 2023 році кількість учнів склала 92 тисячі, а на сьогодні їх 76,3 тисячі. Кількість учнів постійно зменшується, бо люди переїжджають до інших областей або країн.

Станом на 2024 рік призупинили роботу 19 закладів загальної середньої освіти Донецької області. Більшість із них — ті, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Орієнтовно 2 тисячі учнів цих шкіл були вимушені перейти в інші навчальні заклади.

Роботу призупинили школи з 11-ти громад області:

  • Бахмутської;
  • Мирноградської;
  • Курахівської;
  • Краматорської;
  • Вугледарської;
  • Дружківської;
  • Костянтинівської;
  • Новогродівської;
  • Сіверської;
  • Торецької;
  • Гродівської.

Також Департамент освіти і науки Донецької ОВА веде статистику щодо пошкоджених і зруйнованих закладів освіти. Через бойові дії, які тривають у регіоні, ці цифри зростають.

На сьогодні в Донецькій області пошкоджені 871 заклад дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, передвищої і вищої освіти. Повністю зруйновані 195 закладів освіти.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні збільшили мінімальну суму допомоги по безробіттю

Валентина Твердохліб 17:05, 17 Жовтня 2024
Виплати по безробіттю
Допомога по безробіттю / фото з відкритих джерел

В Україні збільшено мінімальний розмір допомоги безробітним. Нові суми виплат будуть нараховувати з 1 жовтня.

Про це йдеться у постанові №74 правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Допомога по безробіттю: скільки платять

З 1 жовтня 2024 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 3 600 гривень і 1 500 гривень.

3 600 гривень виплачуватимуть:

  • застрахованим та зареєстрованим у службі зайнятості як безробітні, незалежно від кількості місяців страхового стажу за останні 12 місяців, що передували зверненню;
  • ВПО, особам, що проживають на тимчасово окупованій території та території, де ведуться бойові дії, якщо вони не мають усіх необхідних документів та зареєстровані як безробітні за спрощеною процедурою;
  • працівники та гіг-спеціалісти юридичних осіб, що перебувають у статусі резидента Дія.Сіті.

Виплати в 1 500 гривень передбачені для:

  • молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому або вищому навчальному закладі, та людей, які звільнилися зі строкової військової служби і потребують сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
  • звільнених з останнього місця роботи з негативних причин, наприклад, через прогул.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

шкіл

Скільки шкіл Донеччини призупинили роботу з початку повномасштабної війни: статистика

У зв’язку з повномасштабною війною, в Донецькій області навчання дітей проходить у дистанційному форматі. Внаслідок переміщення родин з дітьми в інші регіони кількість учнів у […]

Виплати

В Україні збільшили мінімальну суму допомоги по безробіттю

В Україні збільшено мінімальний розмір допомоги безробітним. Нові суми виплат будуть нараховувати з 1 жовтня. Про це йдеться у постанові №74 правління Фонду загальнообов’язкового державного […]

реформа

Учні-ВПО мають вчитися за місцем проживання: як до цього готуються школи Донеччини

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО мають ходити у школи за місцем проживання. Дистанційно відвідувати колишні школи можна буде лише в особливих випадках. Як до […]

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф. Про це омбудсман […]

чат-бот мобільного

Гарячі лінії Донецької області: куди звертатися за допомогою

У Донецькій області працюють гарячі лінії, куди жителі регіону можуть звернутися за допомогою. Зокрема, звернувшись на гарячі лінії, можна отримати консультацію з питань евакуації, гуманітарної […]