Переселенець з Бахмута Юрій Махник розпочав власну справу на Дніпропетровщині. У Солонянській громаді він відкрив пасіку, де виготовляє мед. Відкрити власну справу чоловікові допомогли грантові програми. А зараз він готовий надати допомогу іншим ВПО, які теж хочуть спробувати себе у бджільництві.
Про відкриття власної справи Юрій Махник розповів редакції “Бахмут IN.UA”.
Відкриття власної справи, бджільництво
Юрій Махник родом із Бахмута. Там чоловік займався підприємництвом — мав магазин із продажу техніки та кілька турагенцій.
У 2022 році чоловік разом з родиною виїхав з Бахмута. Але деякий час продовжував допомагати землякам — вивозив їх з міста на власному авто.
Спочатку Юрій Махник оселився в Києві. Там жив чотири місяці, а потім працевлаштувався на Кіровоградщині. Оскільки в чоловіка був досвід роботи з бджолами, його взяв на роботу місцевий фермер. Там Юрій працював бджолярем допоки не отримав травму. Чоловік зламав ногу і після лікування втратив роботу.
Після цього бахмутянин вирішив відкрити свою пасіку. Кошти на власну справу він отримав завдяки грантовим програмам.
“Я сидів у Києві і постійно писав гранти. Спочатку були відмови одна за одною, а згодом мою заявку одобрили в USAID. Я захистив свою грантову заявку по Zoom і мені надали перший грант. Завдяки ньому я розмістив свою пасіку в Солонянській громаді Дніпропетровської області. Тут місцевий фермер взяв мене, щоб я слідкував за його пасікою, і неподалік я поставив свою. Потім я отримав ще один грант і поставив вже велику пасіку, закупив необхідне обладнання і почав брати людей на роботу”, — розповів Юрій Махник.
Ваучери на навчання, допомога у бджільництві
Наразі пасіка бахмутянина Юрія Махника налічує понад 150 вуликів. Чоловік виготовляє мед на продаж.
Разом із цим бахмутянин готовий допомагати іншим людям, зокрема переселенцям, в опануванні бджолярської справи. Він радить тим, хто втратив роботу, звертатися в центр зайнятості за ваучерами на перенавчання.
“Я готовий допомогти людям, які хочуть опанувати професію бджоляра. Можу провести екскурсію власною пасікою, поділитися своїми напрацюваннями і підказати як отримати грант на розвиток власної справи. А взагалі дуже раджу переселенцям звертатися в центр зайнятості за ваучерами на навчання. Наприклад, я знаю, що бджільництву навчають у Гадяцькому вищому професійному аграрному училищі. За ваучером навчання безоплатне і на заочній формі. Навіть якщо людина не захоче відкрити власну справу, то вона може піти працювати на якусь із пасік, як моя. І це плюс як для переселенця, так і для роботодавця. Адже переселенець матиме роботу, а роботодавець матиме відшкодування від держави за працевлаштування ВПО”, — радить Юрій Махник.
Отримати ваучер на навчання бджільництву можна у будь-якому центрі зайнятості. Якщо ви проживаєте на Дніпропетровщині, звертайтеся за адресою: місто Дніпро, вулиця Авіаційна, 41.
Бджоляр Юрій Махник теж може надати консультацію щодо отримання професії бджоляра. Телефонуйте йому за номером: +380 (50) 646 1036.
Читайте також:
- Історія турботи: як перукар із Бахмута підтримує жінок у складні часи
- “З цієї сукні все почалося знову”: як бахмутянка повернула справу життя
- Сумки з бахмутською душею: як бахмутянин запустив швейне виробництво
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!