“Можуть мріяти”: військовий розповів про плани рф вийти на трасу “Констаха-Покровськ”

Семаковська Тетяна 09:34, 7 Червня 2024
Український оборонець / фото Генштаб

Російська армія 5 разів намагалася штурмувати наші позиції на Краматорському напрямку. Чотири атаки зафіксували у районах Іванівського, Кліщіївки та Калинівки, важка ситуація на Покровському напрямку, де за минулу добу бойові зіткнення були 28 разів. Втім про вихід на трасу “Констаха-Покровськ” росіяни не можуть сподіватися.

Про це зазначає Станіслав Бунятов, доброволець 24 ОШБ “Айдар”.

Ситуація на Донеччині

За словами військового, на напрямку Очеретине лінія фронту перейшла в стадію оборони з обох сторін, подекуди трапляються штурми малих груп, аналогічна ситуація у напрямку Тоненького.

“Про вихід на трасу Констаха – Покровськ п*дар*м можна не мріяти, максимум вогневий контроль. Але якщо ми зробимо гарний протитанковий рів вздовж дороги, таким чином утворивши насип закриваючий південну обочину зі сторони полів, то жоден ПТУР в авто влучити не зможе + захист від осколків арти та мінометів на 40%”, — пише Станіслав Бунятов.

За даними Генштабу, найбільшу активність ворог проявив саме на Покровському напрямку. Росіяни 28 разів намагалися штурмувати нашу оборону в районах Новоселівки Першої, Сокола, Євгенівки, Калинового, Новоолександрівки, Яснобродівки, Новопокровського та Прогресу. 22 атаки ворога відбито, шість боєзіткнень тривають.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Всі потопельники у водах Тиси мають на тілах ознаки насильницької смерті

Лідія Гук Гук Лідія 11:00, 31 Травня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

25 травня колишній прем’єр-міністр України часів януковича микола азаров на своїй сторінці у Telegram заявив, що практично всі чоловіки, яких знайдено мертвими у Тисі, були вбиті українськими прикордонниками. До цієї новини колаборант додав дві фотографії потопельників, які нібито підтверджують інформацію.

Однак — це брехня. Немає жодних підтверджень, що тіла на фото з допису азарова мають сліди насильницької смерті.

Експрем’єр азаров поширює брехню

Тезу про масовий розстріл українськими прикордонниками чоловіків, які намагались переплисти Тису, микола азаров не підкріпив жодним джерелом. Його найсильніший аргумент — єдиний випадок, коли прикордонник застрелив цивільного при спробі незаконно перетнути кордон. 

Окрім цього, колишній топпосадовець України у своєму дописі просуває російські тези про “київський режим” та “карателів на службі держави”.

Допис миколи азарова на Telegram-каналі / скриншот

За допомогою зворотного пошуку зображень через Google ми знайшли джерело фотографій, які розмістив азаров на своєму Telegram-каналі. Першочергово ці світлини поширювала Державна прикордонна служба України з повідомленням про знайдені тіла. У тексті вказано лише про факт виявлення тіл та з’ясування обставин за яких потопельник вирішив переплисти Тису. Втім, немає жодної інформації про те, що на тілах присутні ознаки насильницької смерті.

Політолог Костянтин Бондаренко та російська пропаганда

Інформацію щодо розстрілу українськими прикордонниками чоловіків, що намагались перетнути Тису з метою уникнення мобілізації, в мережі поширювали ще раніше. 9 травня пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» опублікував запис свого інтерв’ю з українським політологом Костянтином Бондаренком, в якому вони, зокрема, обговорювали тему уникнення мобілізації в Україні. У відео Костянтин Бондаренко без джерел, посилаючись лише на силу впевненості власної думки, стверджує, що серед потопельників є жертви обстрілів українськими прикордонниками. Бондаренко вже не вперше намагається видати свої домисли за факти. 

Журналісти незалежного видання Texty.org занесли чоловіка до бази псевдосоціологів та прихованих піарників, згідно з якою Бондаренко просуває інтереси колишніх регіоналів — Сергія Тігіпка, Олександра Вілкула, Василя Горбаля, Наталії Королевської та інших. Також Бондаренко піарив депутатів забороненої проросійської партії «Опозиційний блок». Окрім цього, чоловік дописує для пропагандистського російського видання «Украина.ру», а з початку повномасштабного вторгнення просуває антидержавні наративи.

На думку засновника Telegram-каналу «Шейх Тамир» — проросійського журналіста олександра шелеста, метою нібито умисного вбивства чоловіків при спробі перетнути кордон є крадіжка грошей, які з собою мали потопельники. Цю тезу російський журналіст, ексведучий медведчуківського «NewsOne», не підкріпив жодним джерелом, яке б підтверджувало сказану інформацію.

Публікація частини інтерв’ю на Telegram-каналі «Шейх Тамир» / скриншот

Російські пропагандисти використовують інформацію, як от єдиний випадок ненавмисного вбивства на кордоні, для викривлення фактів та поширення антидержавних наративів. Так вони прагнуть викликати паніку в суспільстві, вкотре дискредитувати процес мобілізації в Україні та посилити недовіру до правоохоронних органів.

Псевдосоціолог Бондаренко ж своєю діяльністю “підтримує на плаву” проросійських політиків в українському та російському інформаційних просторах, симпатизуючи колишнім “регіоналам”. Окрім цього, даючи інтерв’ю російським та проросійським “ЗМІ”, він просуває скептичні тези щодо поточного стану справ в Україні, її внутрішньої політики. При чому робить це не на основі реальних кейсів, а використовуючи надумані приводи, як от “розстріл прикордонниками” чоловіків, які перепливають Тису.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обережно, легкі гроші: безкоштовна крипто-гра у Telegram має російський слід

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 15:04, 28 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

В Україні набирає популярності гра Hamster Kombat, яка обіцяє легкий пасивний дохід. Втім, вона може бути небезпечною одразу з кількох причин. “Бахмут IN.UA” в рамках проєкту з підвищення медіаграмотності розповідає звідки ростуть ноги у гри та про загрози від цієї, на перший погляд, безневинної забавки.

Що таке Hamster Kombat

Якщо простими словами, то це бот у месенджері Telegram, що оперує внутрішньоігровою валютою та обіцяє дохід “без вкладень”. Після реєстрації в боті, гравець отримує посилання на гру, в якій він грає хом’яком. Цим персонажем він клікає всередині гри та виконує завдання, що й дає теоретичну змогу отримати реальний дохід. У роликах в Інтернеті обіцяють змогу отримувати 1 тисячу доларів за день (~29,5 тисяч гривень).

Hamster Kombat створили росіяни?

З вірогідністю у 99% — так. Розповідаємо.

У проєкту є офіційний сайт. Він, хоч і має домен верхнього рівня для Британських територій в Індійському океані .io, втім закінчується на /ru, й іншої мовної версії сайту немає. Інформація про розробників відсутня як на сайті, так і в офіційних соцмережах проєкту: Х (колишній Twitter) та YouTube. До речі, останній має 1,53 млн підписників. Всі соцмережі ведуться англійською мовою, нею ж зроблені пояснювальні відео на YouTube.

Ми перевірили офіційний сайт Hamster Kombat за допомогою сервісу перевірки доменів та знайшли жирний слід росіян.

Скриншот з сервісу Who Is

З пунктами “Registrant Country” та “Registrant State/Province” все має бути зрозуміло без пояснень: RU та москва. Російський номер телефону у якості контактного також залишаємо без коментарів.

А ось пункт “Registrar URL” відповідає за те, кому саме належать сервери, на яких є сайт. Як бачимо зі скриншоту, це nic.ru, який в Україні не відкривається без VPN. Використовуючи останній, ми дізнаємося, що nic.ru — це “один из крупнейших в России регистраторов доменных имен и хостинг-провайдеров”. Має офіс у столиці росії — москві.

Скриншот з сайту nic.ru

Пробивши через сервіс перевірки доменів компанію nic.ru, ми дізналися, що вона зареєстрована на Кіпрі, втім всі контактні дані — російські. Окрім цього, у розділі “Registrant Organization” побачили назву Arenum Ltd. Шукаємо далі.

З’ясувалося, що Arenum — це кіберспортивний майданчик, сайт якого має закінчення /ru. У Вконтакте сторінка ведеться російською мовою, у 2021 році адміністратори вітали підписників із “днем росії”. Сторінка ж у Facebook прямо повідомляє нам: “Arenum — a mobile eSports platform from Russia”.

До речі, звернімо увагу на адміністратора сторінки у ВК — євгєнія ігнатєнка. В описі його профілю вказана назва іншої фірми — Stream theatr.ru. На порталі habr бачимо інформацію про те, що “Стрім театр” займалися розробкою Arenum, а також розробкою “власного експериментального” проєкту Expulsum — гри для месенджера Telegram. Дуже цікавий збіг, адже Hamster Kombat — теж гра у цьому месенджері.

Скриншот сторінки Arenum з ВКонтактє

Раніше українські OSINT-ери Molfar розповідали про експрацівника Stream Theatr — росіянина романа вайнберга. У 2022 році він, у складі збірної команди з кількох міст росії SR Data-Искандер, брав участь у хакатоні “ЧВК Вагнер Центру”. Команда посіла 2 місце та отримала сертифікат на 0,3 млн рублів (~137 тисяч гривень). 

Окремо відзначимо, що станом на 27 травня, інформація про російський слід Hamster Kombat була підчищена, втім скриншоти не горять.

Скриншот з сервісу Who Is

Окрім цього, Hamster Kombat співпрацює із крипто-біржами, що не перестали співпрацювати із росією. Назви цих бірж числяться офіційними партнерами на сайті “хом’яка” — Bybit та OKX. Перша біржа все ще скорочує діяльність на території рф, OKX же — залишається працювати та навіть наростила кількість відвідувачів з росії.

У чому небезпечність Hamster Kombat

Гру активно рекламують у нашій країні. До прикладу, на порталі “Друкарня” є детальна інструкція, яка розповідає як користуватися грою та як заробити грошей. Автор колонки pixelpilot зазначає, що він цілком довіряє даному проєкту:

“[…] складно сказати, що це шахрайство, це дуже схоже на реальний проєкт, який отримав великий рекламний ефект. Я думаю, ви розумієте, скільки вкладено в розробку, і оскільки для користувачів це безкоштовно, то прибуток розробники отримають лише у разі лістингу, тому я довіряю даному проєкту!”, — написав pixelpilot.

Зазначимо, що тільки за один день на “Друкарні” вийшло 6 статей про цю гру. YouTube вже також наповнений інформацією про “хом’яка” — від українців, росіян та іноземців. РуЗМІ також публікують гайди з приводу Hamster Kombat.

Інтерфейс гри простий та симпатичний, а головні герої-хом’яки можуть бути привабливими для дітей. Маючи доступ до особистих даних користувачів, автори цієї крипто-забавки можуть скористатися ними у власних цілях. Російський слід, що прямує за “хом’яком”, також не додає “плюсів” цій історії з відкриттям особистих даних українцями.

Окрім цього, існують інші ризики, пов’язані з легким заробітком в Інтернеті. Ось деякі з них:

  • кіберзлочинці можуть використовувати фішингові атаки або методи соціальної інженерії для крадіжки ваших логінів, паролів або ключів до криптовалютних гаманців;
  • ви можете витратити значну кількість часу і зусиль на нереальні можливості, які не приносять очікуваного доходу. Це може відволікати від справжніх можливостей кар’єрного зростання та розвитку;
  • багато новачків не мають достатнього розуміння ринку та механізмів торгівлі. Це може призвести до прийняття погано обдуманих рішень і втрати грошей.

Що робити, аби убезпечити себе та свої фінанси:

  • проведіть власний аналіз майданчика, який пов’язаний із фінансами;
  • забезпечте безпеку своїх акаунтів за допомогою двофакторної аутентифікації та інших заходів безпеки;
  • вдосконалюйте свої знання про крипторинки та стратегії торгівлі;
  • якщо у вас є діти, цікавтеся їхнім дозвіллям. Втім, робити це варто обережно та не влізати в особистий простір дитини;
  • завжди пам’ятайте: легких грошей не існує.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дітям ВПО в Одесі отримати подарунок від Святого Миколая

ГО “Південь разом” та представники дитячого проєкту “Моя мрія” оголосили про проведення акції для дітей ВПО. В його межах їм надаватимуть подарунки від Святого Миколая. […]

17:00, 14.10.2024 Скопіч Дмитро

Як ВПО на Дніпропетровщині отримати грошову допомогу від “Карітас”: деталі

Благодійна організація “Карітас-Спес” продовжує надавати грошову допомогу для ВПО. Вони можуть отримати 10 800 гривень на одну особу. Про це повідомили представники “Карітас-Спес” у місті […]

16:15, 14.10.2024 Скопіч Дмитро

Штучний інтелект створює графічний контент для соцмереж: як розпізнати зображення, створене ШІ

Соціальні мережі заполонили картинки, які “малює” AI — Artificial Intelligence, що перекладається як штучний інтелект. У деяких випадках ці зображення створюються спеціально для того, аби […]

Росіяни показали, як виглядає Бахмут в жовтні 2024 року: нові світлини

В пропагандистських пабліках опублікували нові фотографії з міста Бахмут. Окупанти показали те, як виглядає центр, а також житлові райони. Редакція публікує вибрані кадри. Бахмут в […]

14:25, 14.10.2024 Скопіч Дмитро

Зроблять автоматично: дані чоловіків від 16 до 25 років, які оформлюватимуть паспорт, будуть вносити до реєстру “Оберіг”

Кабінет міністрів України ухвалив нову постанову, яка дозволяє автоматично перевіряти та оновлювати дані про призовників, військовозобов’язаних і резервістів за допомогою реєстра “Оберіг”. В першу чергу, […]

13:20, 14.10.2024 Скопіч Дмитро