Main menu

unnamed 1 9a973Державна програма “Доступні ліки” працює з 2017 року, до неї підключилося  більш ніж 8300 українських аптек. Реєстр безкоштовних медпрепаратів постійно оновлюється та поповнюється, зараз вже є 264 найменувань. Із початком цього року в Бахмуті виписано понад 50 тисяч Е-рецептів. Як можна отримати Е-рецепт та в яких аптеках Бахмута можна знайти безкоштовні ліки - читайте та дивиться далі у матеріалі.

“У мене постійні  перепади тиску, кожні три місяці мій лікар виписує електронний рецепт, призначає бісопролол. В аптеках він завжди є, і доплачую я всього 10 гривень. Раніше я не знала про таку програму і ліки покупала сама, приємно, що лікар турбується і розказав про таку можливість”, - говорить Тетяна, що має серцево-судинні захворювання.  

Як отримати Е-рецепт та придбати безкоштовні  ліки - дивиться в анімаційному ролику

У серпні опубліковано оновлений Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Він містить 264 позиції лікарських засобів, 85 з яких - повністю безоплатні для пацієнтів.

гвощ 37e9e

У програму входять ліки як українських виробників – зараз їх 60%, так і іноземних – їх 40%. Зокрема, це виробники з таких країн як Угорщина, Німеччина, Румунія, Польща, Швейцарія, Франція, Ізраїль, Індія.

Найдорожчий безоплатний лікарський засіб  Будесонід - це  суспензія, яку використовують хворі на бронхіальну астму, вона коштує 584 грн. Тобто лікарський засіб вартістю в майже 600 грн для людини, яка має бронхіальну астму, є безоплатним. 

“Астма - це хронічне захворювання, неприємне, тяжко переноситься, але я пристосувався і живу з цим. Звісно ж без препаратів - нікуди! Сімейний лікар мені постійно корегує дози медпрепаратів, і що приємно, дорогі ліки придбаваю майже безкоштовно чи з невеликою доплатою. Програма “Доступні ліки” стала якраз у нагоді, це відчутна допомога в сімейному бюджеті, бо раніше придбавав самотужки”, - говорить Олексій.

За умовами програми безоплатно чи з доплатою можна отримати лише монопрепарати – ліки, які містять лише одну діючу речовину. Препарати можна придбати в аптеках, що уклали договори з Національною службою здоров'я України. 

Станом на сьогодні в Бахмуті за державною програмою “Доступні ліки” працює 16-ть аптек. 

Електронна карта аптек-учасниць України програми “Доступні ліки” тут

Перелік аптек, які працюють саме в місті Бахмут можна подивиться тут.

Бахмут на 18.08.2020 карта місць відпуску ЛЗ за е рецептом ДЛ 415d0

Лідером  кількості відпущених Е-рецептів є аптека “Арніка”, що розташована по вулиці Миру,40

Не дарма, що в програму входять медпрепарати для лікування серцево-судинних захворювань, бо інфаркти та інсульти - це розповсюджені неінфекційні захворювання серед населення.

Читайте також: “Інфаркт та інсульт: чи є в пацієнтів бахмутської лікарні шанс повернутися до повноцінного життя?

инсульт 2f6f5

Кількість людей, що захворіли на інсульт чи інфаркт по Бахмуту

“Загалом неінфекційна захворюваність осіб працездатного віку підвищується через причину соціологічних та поведінкових факторів (нездорове харчування, недостатня фізична активність, споживання тютюну та алкоголю). Одним із позитивних впливів на зниження захворюваності на інсульт серед працездатного населення є реалізація Урядової Програми «Доступні ліки» для осіб з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, бронхіальною астмою”, - говорить Ольга Литвин заступниця головного лікаря КНП «Центр первинної медичної допомоги м.Бахмута»

 

Олена Сологуб заступниця головної лікарки ЦПМД міста Бахмута також вважає, що програма “Доступні ліки” протягом своєї дії показала позитивні результати і соціально незахищені люди отримують підтримку від держави у вигляді компенсації вартості медпрепаратів.

Бахмут 18.08.2020 кількість отримавших ліків 407ba

Кількість отриманих Е-рецептів в Бахмуті

Проект “Висвітлення медичної реформи у Бахмуті, Краматорську та Костянтинівці» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Висновки й точки зору, що висловлені в публікації, є виключно поглядами ГО «Бахмутська Фортеця» і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Internews.

дисклаймер f0c52 0af0a