“Марш Жінок” анонсувала допомогу для мешканок прифронтових територій

Семаковська Тетяна 13:20, 8 Квітня 2024
Допомога жінкам / фото ілюстративне

Громадська ініціатива “Марш Жінок” сьогодні, 8 квітня, відкриває форму на реєстрацію для мешканок прифронтових територій. Жінки, які проживають у Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях зможуть отримати гуманітарну допомогу.

Про відкриття форми на реєстрацію ініціатива “Марш Жінок” повідомила у Instagram.

Заявка на отримання допомоги Марш Жінок

“Марш Жінок” відриває форму для отримання допомоги о 14:00, заявки прийматимуть до 14:30. Форма за посиланням. Пріоритет на отримання мають:

  • багатодітні мами та жінки з малими дітьми
  • вагітні жінки
  • жінки з інвалідністю
  • жінки третього (пенсійного) віку.

Аби отримати допомогу ви повинні відповідати 3 умовам:

  • проживати в одній із зазначених областей: Донецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Харківська (гуманітарну допомогу відправляють за умови, що відділення пошти працюють);
  • проживання в населених пунктах з цифрою населення до 100 тисяч людей;
  • ваші обставини мають кризовий характер: статус ВПО або інші обставини, через які немає можливості купити необхідні речі (втрата роботи тощо).

У гуманітарну допомогу включають харчові продукти, гігієну, медикаменти за наявності, також ви можете вказувати, що саме вам потрібно. За можливості ці речі нададуть. Ви можете заповнити форму одночасно на дві родини, наприклад для своєї сім’ї та сусідки чи бабусі. Після отримання допомоги вам потрібно буде надіслати фотозвіт.

Примітка. Марш Жінок — це громадська ініціатива, створена у 2018 році жінками для допомоги та захисту прав жінок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Релокувати заклади немає можливості”: як працюють дитячі садочки Бахмута

Валентина Твердохліб 14:00, 3 Грудня 2024
Заняття з дошкільнятами / фото Управління освіти Бахмутської міськради

Дошкільні заклади освіти Бахмута продовжують працювати. З вихованцями займаються онлайн, а також проводять для них очні заходи в осередках підтримки бахмутян. Відвідувати бахмутські дитсадки продовжують і діти, які наразі проживають за кордоном.

Як організована робота бахмутських дитячих садків, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла заступниця начальника Управління освіти Бахмутської міської ради Анна Артюхіна.

Дитячі садки Бахмута, як працюють

Дошкільні заклади освіти Бахмута частково продовжують свою роботу. Наразі із 20 дитячих садочків працюють 10. Вихователі навчають дітей за сімейною формою з використанням дистанційних технологій.

“Складається розклад синхронних і асинхронних занять. Для цього проводиться опитування батьків, щоб розробити зручний для них розклад, адже батьки теж присутні на заняттях. Потім призначаються заняття на платформі, якою дітям зручно користуватися, здебільшого це Google Meet. Всі заняття проводяться в дистанційному форматі. А у дні, коли в дітей асинхронне навчання, виставляються консультації, цікаві ігри, пізнавальний матеріал відповідно до їхнього віку”, — зазначає Анна Артюхіна.

На сьогодні в бахмутських дошкільних закладах освіти навчаються 861 вихованець. Близько 190 з них — діти, які наразі проживають за кордоном.

Бахмутські дитячі садки продовжуватимуть працювати в дистанційному форматі. Адже релокувати заклади для організації очного або змішаного формату роботи неможливо.

“На жаль, для закладів загально-середньої та дошкільної освіти немає умов, щоб ми могли релокуватися. Тому що нам потрібна будівля з укриттям, щоб ми могли працювати в очному або змішаному форматі. Наразі, наскільки я знаю, не лише в Бахмутській громаді, а й по Донецькій області немає релокованих закладів загально-середньої чи дошкільної освіти”, — повідомила заступниця начальника Управління освіти Анна Артюхіна.

Заходи для дошкільнят з Бахмута

Для дітей також проводять офлайн-зустрічі. Вони відбуваються в центрах підтримки “З Бахмутом у серці” у семи містах:

  • Дніпро;
  • Київ;
  • Жовті Води;
  • Кривий Ріг;
  • Полтава;
  • Одеса;
  • Харків.
Діти займаються творчістю на офлайн-зустрічах в осередках підтримки бахмутян / фото Управління освіти Бахмутської міськради

Заняття для школярів і дошкільнят на цих освітніх локаціях проводять щомісячно.

“У цих семи містах працюють освітні локації на базі осередків підтримки бахмутян. Там і для дошкільнят, і для школярів проводяться заходи, консультації та зустрічі в очному форматі. Також у нас є такий формат як “День директора”, на якому збираються керівники закладів дошкільної освіти і проводять зустрічі з батьками — розповідають про роботу, роз’яснюють турбуючі питання, надають необхідні консультації. А загалом на цих освітніх локаціях щомісяця проводяться один, два, а то і три заходи для дітей, залежно від того, який місяць”, — каже Анна Артюхіна.

Раніше редакція “Бахмут IN.UA” розповідала як зараз працюють бахмутські школи. Цього навчального року з 12 бахмутських шкіл працюють 8. Як школи організували роботу, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Троянди та бензин: що купували для Бахмутської військової адміністрації восени 2024 року

Лященко Марія 13:00, 3 Грудня 2024
Будівля міськради / фото Бахмутська міська рада

Бензин, зарядні станції й троянди — аналізуємо найбільші закупівлі Бахмутської МВА за осінь 2024 року на порталі Прозорро. 

Закупівлі Бахмута

У вересні Бахмутська міська військова адміністрація придбала 2 400 літрів бензину загальною вартістю 145 тисяч гривень. 

Того ж місяця МВА закупила 2 зарядні станції Bluetti AC180P/1800 Вт/1440 Вт⋅год /LiFePO4, загальною вартістю у понад 99 тисяч гривень.

У жовтні вже Бахмутська міська рада закупила 5 зарядних станцій Ecoflow, це вартувало 223 тисячі гривень. 

Ecoflow /скриншот договору

У вересні Бахмутська міська рада також закупила 160 штук троянд, що вартувало майже 15 тисяч гривень. 

Наприкінці жовтня міськрада також придбала державну символіку — 541 штуку прапорців України. 

У листопаді міськрада придбала 400 сувенірів, а саме: блокноти, ручки та пакети з логотипом міста, це вартувало понад 20 тисяч гривень.

Сувеніри / скриншот договору

Управління освіти Бахмутської міської ради замовило у жовтні послуги з програмного забезпечення, саме — “Комплексну систему автоматизації підприємства (“IS — pro”), це вартувало майже 47 тисяч гривень.

Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради придбало 3 235 штук новорічних подарунків, це обійшлося у 650 тисяч гривень. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

дитсадки

“Релокувати заклади немає можливості”: як працюють дитячі садочки Бахмута

Дошкільні заклади освіти Бахмута продовжують працювати. З вихованцями займаються онлайн, а також проводять для них очні заходи в осередках підтримки бахмутян. Відвідувати бахмутські дитсадки продовжують […]

Троянди та бензин: що купували для Бахмутської військової адміністрації восени 2024 року

Бензин, зарядні станції й троянди — аналізуємо найбільші закупівлі Бахмутської МВА за осінь 2024 року на порталі Прозорро.  Закупівлі Бахмута У вересні Бахмутська міська військова […]

13:00, 03.12.2024 Лященко Марія

У Києві анонсували запуск безплатної ковзанки для ВПО: деталі

4 грудня 2024 року у Києві відкриється безплатна ковзанка для ВПО. Вона працюватиме на Льодовому стадіоні, що біля станції метро Іподром. Про це редакції Бахмут […]

12:25, 03.12.2024 Скопіч Дмитро
бахмута

Шампанське зі сховищ і вуличні дороговкази: росіяни продають крадені речі з Бахмута

Російські окупанти займаються мародерством на тимчасово окупованих територіях. Вони обкрадають частково вцілілі квартири місцевих мешканців, підприємства, адмінбудівлі тощо. Крадені речі з Бахмута можна знайти на […]

У 2 містах Черкаської області реєструватимуть ВПО на грошову допомогу

5 та 6 грудня 2024 року в Черкаській області, в місті Городище та Чигирин буде відбуватися реєстрація внутрішньо переміщених осіб на грошову допомогу. Про це […]