Маляр розповіла завдяки кому звільнили Кліщіївку та Андріївку

Семаковська Тетяна 09:36, 18 Вересня 2023

На Бахмутському напрямку росіяни втратили Кліщіївку та Андріївку. ЗСУ повернули під контроль ці населені пункти у ході довготривалих й виснажливих бойових дій. Але росіяни не полишають спроб прорвати нашу оборону в районах Оріхово-Василівки, Богданівки, Кліщіївки, Курдюмівки Донецької області.

Про це повідомляє заступниця Міністра Оборони Ганна Маляр

ЗСУ звільнили Кліщіївку та Андріївку

За минулий тиждень ЗСУ на Бахмутському напрямку звільнили Андріївку та Кліщіївку.  Попри те росіяни все ще намагаються повернути втрачені позиції, стверджує Ганна Маляр.

Вона додає, що Збройні Сили вже закріплюються на досягнутих рубежах, звільнення та подальший наступ на Бахмутському напрямку здійснюють без залучення додаткових ресурсів. Командує процесом звільнення територій ОСУВ Хортиця.

Довідка: ОСУВ Хортиця – це об’єднання Сил оборони України, створене під час відбиття російської збройної агресії у 2022 році. Підрозділи Хортиці відповідають за східну ділянку лінії бойового зіткнення:

  • Харківський;
  • Ізюмський;
  • Лиманський;
  • Лисичанський;
  • Курахівський;
  • Куп’янський;
  • Бахмутський;
  • Авдіївський;
  • та Вугледарський напрямки.

Командуючий ОСУВ — генерал-полковник Олександр Сирський.

Наші бійці стримують атаки ворога та закріплюються на досягнутих рубежах.

Наступ на Бахмутському напрямку здійснюється силами, якими ми обороняємось. Тобто без створення наступального угруповання, без застосування додаткових ресурсів та матеріальних засобів. Це можливо лише завдяки майстерності Командувача ОСУВ Хортиця, Штабу – який працює 24/7, та мужності наших бійців.

Ганна Маляр // заступниця Міністра Оборони

За тиждень на Бахмутському напрямку звільнено 2 кВ.км. Загалом звільнена під Бахмутом площа складає 51 кВ.км, додала Ганна Маляр.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Скільки коштів заклали на заходи Програми економічного і соціального розвитку Бахмутської громади на 2026 рік

Валентина Твердохліб 13:00, 26 Грудня 2025
бахмутська громада

Бахмутська МВА оприлюднила дані щодо фінансового забезпечення Програми економічного і соціального розвитку Бахмутської громади на 2026 рік. Загальний обсяг фінансування становить 206,7 мільйонів гривень. Найбільше коштів спрямують на заходи з соціального захисту населення.

Звідки братимуть фінансування і які заходи потребують найбільше затрат, розповідає Бахмут IN.UA з посиланням на Програму.

Програма економічного і соціального розвитку Бахмутської громади на 2026 рік, фінансування

На реалізацію Програми економічного і соціального розвитку Бахмутської громади на 2026 рік всього заклали 206,7 мільйонів гривень. Основним джерелом фінансування є бюджет Бахмутської громади та районний бюджет — 204 мільйони гривень.

Також передбачено:

  • 935 тисяч гривень з державного бюджету;
  • 511,3 тисяч гривень з обласного бюджету;
  • 449,5 тисяч гривень коштів підприємств;
  • 786 тисяч гривень з інших джерел.

На які заходи спрямують кошти

Загалом Програма економічного і соціального розвитку Бахмутської громади на 2026 рік передбачає 130 заходів, спрямованих на соціальну підтримку мешканців громади, забезпечення базових потреб в умовах воєнного стану та роботу в евакуації.

Найбільше коштів — 106,5 мільйонів гривень — закладено на соціальний захист населення. Зокрема, підтримку ВПО, ветеранів війни, членів їхніх сімей та сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

На заходи, пов’язані з наслідками збройної агресії рф, передбачено 76,6 мільйонів гривень. Вони стосуються підтримки мешканців громади, які перемістилися до безпечніших регіонів України.

На що ще спрямують кошти:

  • житлове господарство та комунальна інфраструктура — 9 мільйонів гривень;
  • підтримка сім’ї, дітей та молоді, в тому числі захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування — 5,3 мільйонів гривень;
  • охорона здоров’я — 3,3 мільйони гривень;
  • інформаційна політика, цифровізація, електронне урядування та кіберзахист — 2,5 мільйонів гривень, з яких 781 тисяч гривень з інших джерел фінансування;
  • фізичне виховання і спорт — 1,1 мільйони гривень;
  • культура та збереження ідентичності — 870,7 тисяч гривень, у тому числі 449,5 тисяч гривень коштів підприємств;
  • освіта — 563,8 тисяч гривень;
  • розвиток громади — 350 тисяч гривень;
  • інвестиційно-інноваційна діяльність та розвиток міжнародного і міжрегіонального співробітництва — 290 тисяч гривень;
  • розвиток земельних відносин — 3 тисячі гривень.

Деякі заходи не передбачають фінансування. Зокрема, заходи із зайнятості населення, рівного доступу до базових соціальних, адміністративних та комунальних послуг будуть проведені без залучення коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

80 мільйонів гривень пропонують виділити з бюджету Бахмутської МТГ на житло для бахмутян в Гощі

Семаковська Тетяна 12:09, 26 Грудня 2025
Гоща з висоти / фото Юрій Ойцюсь

Муніципальне житло в оренду для бахмутян може з’явитися в Гощі, у 2026 році на це можуть виділити близько 80 мільйонів гривень.

Про це редакції повідомили у Бахмутській міській військовій адміністрації.

Муніципальне житло в оренду для бахмутян може з’явитися в Гощі

Бахмутська громада долучається до експериментального проєкту зі створення фонду муніципального орендного житла. Реалізувати проєкт пропонують у селищі Гоща Рівненської області. Орієнтовно планується створити 570 квартир.

На реалізацію проєкту планують спрямувати кошти з бюджету Бахмутської громади. У 2026 році пропонують виділити 80 мільйонів гривень. 

Що передувало?

Міністерство розвитку громад та територій оголосило прийом заявок на участь в експериментальному проєкті. Бахмутська громада вирішила долучитися, підготувала всі необхідні документи та 11 грудня 2025 року подала офіційне звернення до Агентства відновлення з проханням погодити участь і підписати меморандум з міністерством.

Громада підтвердила готовність виконати всі умови проєкту, зокрема співфінансування та підготовку документації. Станом на 24 грудня рішення щодо звернення не ухвалене, меморандум не підписано.

Нагадаємо, що в 2024 році стартував процес щодо створення в Гощі житлового кварталу для бахмутян. Була домовленість з місцевою владою на надання земельної ділянки під будівництво, презентація візії та візуалізації цього кварталу. Тривала робота з проведення презентації в селищі Гоща, обговорення з депутатами та громадою.

У 2025 році на сесії у Гощі ухвалили рішення про передачу земельну ділянку під будівництво житла. Загальна площа ділянки складає близько 6 гектарів. Тут будуватимуть багатоквартирні будинки для бахмутян.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Без води, проте зі сміттям”: як живуть українці в Донецьку

Війна росії проти України почалася задовго до 24 лютого 2022 року. Перша фаза фізичної окупації територій нашої держави у сучасній історії відбулася ще 2014 року. […]

«Коли побратими нас побачили, то були в шоці, думали ми загинули»: Історія з Бахмутського фронту

Благодійний Фонд «Взаємодопомога», який допомагає українській армії нещодавно почав новий проєкт, у якому військові розповідають свої історії з фронтових буднів. Один із бійців Фідель, який […]

командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський

Армія рф готується взяти реванш та перехопити оперативну ініціативу на Сході, — Сирський

Російські окупанти не полишають спроб вийти на кордони Донеччини та Луганщини. Водночас загарбники намагаються перехопити оперативну ініціативу на Східному фронті. Українське командування реагує на плани […]

11:11, 06.09.2023 Микола Ситник