Керівниця медичного центру в окупованому Маріуполі неправомірно нарахувала собі понад 3 мільйони гривень зарплати в березні 2022 року. Суд зобов’язав її повернути ці кошти державі.
Прокурори довели, що в березні 2022 року, скориставшись повномасштабним вторгненням російських військ в Україну, очільниця міської лікарні Маріуполя незаконно збільшила свою заробітну плату в 87 разів – з 34,6 тисячі гривень до понад 3 мільйонів гривень.
Матеріали кримінального провадження за фактом зловживання службовим становищем щодо жінки передано до Національного антикорупційного бюро України. Її банківські рахунки арештовано.
Згідно з рішенням суду, після набрання ним чинності, отримані кошти будуть стягнуті на користь держави завдяки втручанню прокуратури.
Читайте також:
Двом депутатам-колаборантам з Донеччини оголосили підозру: деталі справи
Що відомо про втрати чвк “вагнера” у “м’ясорубці” за Бахмут: розслідування
Мережею поширюється інформація, що в окупованій Авдіївці навпроти пам’ятника воїнам-землякам у вигляді воєнного вертольота, нібито встановили дорожній знак “До росії — 0 км”.
Утім, — це фотофейк, світлина містить ознаки редагування.
Фейк про Авдіївку: як розпізнати фотошоп
12 червня у проросійському Telegram-каналі «шейх тамир» були опубліковані світлини монумента воїнам-землякам в Авдіївці з нібито новим встановленим навпроти дорожнім знаком, де написано “До росії — 0 км”. Згодом цю начебто новину поширили інші пропагандистські медіаресурси, зокрема сторінки уВК, X (ред. — колишній Twitter), китайському сервісі мікроблогів SinaWeibo.
Для знаходження першоджерела фотофейку ми здійснилипошук двох опублікованих пропагандистами зображень через Google Lens. Результат показав, що ці світлини одночасно з’явились на згаданих проросійських медіаресурсах. Це може означати, що дані світлини могли бути розіслані, як пресреліз медіамайданчикам.
Також, за допомогою інструменту з цифрового аналізу FotoForensics, мивиявили, що світлини зазнали великої кількості редагування. Оригінальні фото повинні відображатись без яскраво виділених елементів, що різняться у порівнянні з іншими. Оскільки саме ці деталі є або додані, або видозмінені. Натомість інструмент з цифрового аналізу FotoForensics показав, що знак поміж інших об’єктів на зображеннях виокремлюється. Це свідчить про фотошоп.
Також показово, що знак з “нульовим кілометром” на фото розташований в одному ракурсі, хоч сам пам’ятник, своєю чергою, з різних.
Цей фотофейк створений на тлі дня росії, що відбувся 12 червня. кремль всіляко намагається показати, що окупована Авдіївка тепер нібито є частиною “вєлікой страни”. Однак, ці території в майбутньому будуть очищені від окупантів та тих, хто потурає створенню фейків, як цей.
В Instagram шириться таргетована реклама сторінки під назвою edynaplaneta. Автори стверджують, що нібито за результатами досліджень виявлено високий рівень канцерогенів у м’ясі, що призводить до виникнення раку. Також адміністратори звинуватили МОЗ України в тому, що воно не попередило українців про цю небезпеку.
Втім, це не неправда. Адже МОЗ України публікувало інформацію щодо шкоди деяких видів м’яса. ВООЗ також надавало інформацію з приводу “м’ясних” досліджень, а Оксфордський університет в принципі не проводив таких наукових праць. Подробиці розповідає команда “Бахмут IN.UA”.
Чи справді м’ясо може викликати рак?
Автори зазначили, що дослідження проводили ВООЗ (що у таргетованій рекламі підписана по-російськи: “ВОЗ”) та Оксфордський університет. Востаннє Всесвітня організація охорони здоров’я публікувала дослідження щодо м’яса та чи може воно викликати рак у 2015 році.
У документі вказано, що науковці досліджували не все м’ясо загалом, а:
червоне (яловичина, баранина, свинина, телятина й оленина);
оброблене м’ясо (ферментоване, засолене, зав’ялене тощо).
Дослідники ВООЗ у документі зазначають, що оброблене м’ясо дійсно віднесли до першої категорії канцерогенних продуктів. Але є “але”: у дослідженні вказано, що щоденне вживання 50 грамів обробленого м’яса підвищує ризик виникнення раку товстого кишківника збільшується на 18%. Дослідники виділяють наступні продукти, які можуть підвищити цю ймовірність: м’ясні консерви, шинка, хот-доги й т.д.
Дійсно, до списку канцерогенних продуктів входять й тютюнові вироби, але рівень вживання тютюну та обробленого м’яса не однаковий. Щодо встановлення типів раку, що виникають внаслідок вживання потенційно канцерогенних продуктів, потрібні більш детальні дослідження
Щодо червоного м’яса та раку, то, судячи з дослідження, науковці дійсно зафіксували деякий зв’язок між продуктом та захворюванням. Але дослідження проводилося на основі “обмежених” доказів, тож виникнення ракових пухлин саме від вживання червоного м’яса не підтверджене, і хвороба могла виникнути внаслідок інших чинників.
“Дослідження” Оксфордського університету
Ми здійснили пошуковий запит у Гугл стосовно цього та не знайшли жодного дослідження від Оксфорду. Тож скоріш за все його приписали університету для підсилення довіри аудиторії щодо інформації.
МОЗ України з приводу вживання м’яса
У дописі стверджується нібито МОЗ не попередило українців про небезпеку канцерогенів у м’ясі. Тому ми перевірили цю інформацію на офіційному сайті МОЗ України. Як виявилось, є стаття, опублікована 4 грудня 2018 року, у якій йдеться про ризики розвитку раку від зловживаннячервоного та процесованого м’яса.
Яка тематика сторінки та які ідеї вона просуває?
Сторінка позиціонує себе як екозахисний блог та порушує питання забруднення вод, шкоди від пластику і вихлопних газів, а також активно просуває ідею вегетаріанства. Ми переглянули зміст дописів: присутні гумористичний та інформаційний контент.
Однак зайшовши в коментарі, з’ясували, що адміністратори відповідають у доволі грубій формі та без будь-яких конструктивних аргументів на користь поданої ними інформації коментаторам, котрі не погоджуються з їхніми ствердженнями.
Також коментатор спитав чи є певні посилання на дослідження, щоб упевнитись у достовірності фактів про шкоду м’яса. Натомість він отримав відповідь, у стилі “тобі ніхто нічого не винен” та “тебе у гуглі забанили?”:
Цікаво, що і керівництво Інстаграм визнало контент сумнівним. Це може бути пов’язано з численною кількістю скарг на нього або як наслідок перевірки вмісту допису модераторами соцмережі.
Підсумовуючи, можна дійти висновку, що буквально кожен продукт може бути для когось потенційно небезпечним тією чи іншою мірою. Проте відмовитись у споживанні від усього неможливо. Не вся їжа є суто корисною, є безліч факторів, що впливають на її користь і якість.
Та припинити їсти м’ясні продукти або продукти тваринного походження має бути свідомим вибором кожної людини. Не варто нав’язувати ідеї в такий некоректний спосіб як образи та звинувачення. Блог edynaplaneta підірвав довіру до своїх висловлювань, оскільки спекулював статусом Оксфордського університету, який не проводив подібних досліджень, та маніпулює щодо теми з некомпетентністю МОЗ України.
Раніше Бахмут IN.UA писали про зарплати керівництва Бахмута й старостинських округів територіальної громади за пів року 2024. Детальніше про цьогорічні зарплати посадовців у матеріалі за […]
Дружківська міська військова адміністрація разом із представниками БФ “Янголи спасіння” видаватимуть гуманітарну допомогу для пільгових категорій населення, яку надали в межах Всесвітньої Продовольчої Програми ООН. […]
Російські окупанти зняли сюжет про Бахмут, в ролику кілька російських солдатів гуляють окупованим містом. Скаржаться, що Бахмут за майже два роки окупації сильно змінився. Також […]
В Україні бувають випадки, коли людям, які від держави, не приходять гроші в межах цієї програми. Це може бути пов’язано з великою кількістю проблемних питань, […]
Академія “Мама Шиє”, яка працює в місті Чернівці на базі БФ “Місто Добра”, оголосила набір на курси шиття для жінок з вразливих категорій населення. Навчання […]