Легкоатлетки з Донеччини вибороли “золото” та “бронзу” на міжнародних змаганнях у Польщі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:15, 29 Липня 2024
Збірна України U23 у Польщі / Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

На міжнародних змаганнях U23 у Польщі легкоатлетки з Донеччини здобули “золото” та “бронзу”.

Про це повідомили представники Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.  

Спорт у Донецькій області

Міжнародні змагання з легкої атлетики серед молоді до 23 років провели 20 липня в польському Кракові. У складі збірної України виступили одразу декілька представників Донецької області, а саме Вікторія Баранівська, Марія Ларіна та Руслан Наумов. 

Вікторія Баранівська виборола перемогу з потрійного стрибка. Легкоатлетка у цій дисципліні показала результат 13,97 метра, чим гарантувала собі отримання золотої медалі.

Іншою призеркою стала Марія Ларін. Вона отримала “бронзу” у штовхані ядра, показавши результат у 13,34 метра.

Загалом же, за підсумками змагань у скарбничці команди України виявилося 26 медалей: 8 золотих, 8 срібних та 10 бронзових.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: МОЗ переобладнає єдину дитячу лікарню в Краматорську на військовий шпиталь

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 29 Липня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

Російські Telegram-канали поширюють інформацію, що МОЗ України начебто видало наказ про переобладнання єдиної дитячої лікарні в Краматорську у шпиталь для військових. До “новини” додають фото нібито відповідного рішення Міністерства оборони.

Утім, це — фейк, МОЗ не видавав такого наказу.

Новий фотофейк від пропагандистів рф

23 липня ворожі Telegram-канали “медведь”, “шейх тамир”, “новости и сводки днр” та інші, опублікували фото нібито нового наказу Міністерства охорони здоров’я України. Згідно з ним, дитяча лікарня буде перетворена на госпіталь для військових. Відповідне рішення щодо переобладнання надійшло буцімто від Міністерства оборони України, а відповідальним за контроль виконання наказу у “документі” вказаний  заступник міністра МОЗ Ігор Копач.

Однак в документі допущено ряд помилок, які вказують на фейковість документа:

  • у пункті першому, замість скорочення слова “місто” — “м”, було використано літеру “г”. Таке спрощення вживається в російській мові від слова “город”;
  • у цьому ж пункті помилково написано «переформатувати дитячу лікарню… до військового шпиталю». У той час, як коректним є варіант «переформатувати дитячу лікарню… у військовий шпиталь».
  • на оригінальних наказах «Міністерство охорони здоров’я України» виділено жирним шрифтом, а дата та номер написано без додаткових підкреслень.
  • адреса дитячої лікарні вказана неправильно. Єдина державна дитяча лікарня в Краматорську розташована за адресою вул. Героїв України, будинок під номером 20, а не 17, як вказано у підробному документі. Під номером 17 знаходиться міська лікарня №3.
  • оригінальний наказ повинен містити відведене місце для підпису уповноваженої особи внизу документа. Натомість на фейковому наказі воно відсутнє.

Також, на офіційних сайтах Міністерства охорони здоров’я та Міністерства оборони України не існує таких наказів за 4 липня 2024 року. У коментарі для Центру протидії дезінформації (ЦПД) міністерство повідомило, що інформація не відповідає дійсності, документ є фейковим. Більше того, МОЗ не має повноважень видавати подібні накази, а саме оформлення липового документа не відповідає українським нормам.

Фейковий наказ МОЗ / фотографія

Створення такого фейку на фоні обстрілу дитячої лікарні «Охматдит» у Києві має на меті знизити довіру до влади, створивши враження, що уряд, мовляв, не розуміє потреб цивільного населення й не здатен забезпечити належні умови для лікування дітей в країні. Важливо завжди перевіряти існування подібних наказів та рішень на офіційних сайтах міністерств. Також помилки у назвах вулиць, номерів та слів вказують на те, що документ є підроблений.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: лікаря з “Охматдиту” облили кров’ю, щоб створити постановку

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 09:25, 28 Липня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Пропагандистські медіа поширюють відео, на якому нібито київський поліцейський обливає кров’ю Олега Голубченка, лікаря “Охматдиту”. РосЗМІ поширюють тезу, що це було зроблено спеціально для українських та міжнародних ЗМІ. За словами пропагандистів, лікар є crisis actor — людиною, яка виступає у ролі жертви, постраждалого. А фото, які тиражувалися у світових медіа начебто є постановочними. 

Утім, це фейк. Відео, яке публікують пропагандисти є інсценуванням.

Пропагандистський допис / колаж Бахмут IN.UA

Лікаря облили кров’ю: відео постановочне

8 липня 2024 року російські війська завдали ракетного удару по дитячій лікарні “Охматдит”. Під час атаки в медичному закладі перебувало 627 дітей. ДСНС, рятувальники, правоохоронці та волонтери майже одразу почали розбирати завали та допомагати постраждалим. Ігор Клименко, міністр внутрішніх справ України, в етері телемарафону заявив, що було залучено понад 500 осіб правопорядку.

Відео почали тиражувати пропагандистські медіа, як тільки його зробили. Згідно з метаданими, відеоматеріал зробили 19 липня 2024 року о 12:53 за київським часом і майже одразу почали поширювати у мережі інші російські медіа. 

Метадані відеозапису / Бахмут IN.UA

РосЗМІ вказували, що відео опублікували саме українські Telegram-канали, однак не вказали першоджерело. Нам також не вдалось знайти оригінальне відео в українських медіа, яке було б опубліковане раніше, ніж його почали поширювати росіяни. За зворотнім пошуком нам вдалось дізнатись, що відео активно просували саме російські медіа та маловідомі іншомовні акаунти у X (Twitter). 

Олега Голубченка облили кров’ю: фейк

Ми проаналізували детально відео, а саме: одяг учасників відеозапису та обставини, за яких відбувалась зйомка. РосЗМІ звернули увагу, що образ Олега Голубченка був підготовлений заради нібито імітації трагедії: його облив буцімто кров’ю поліцейський. Утім, це не так. 

По-перше, ідентифікувати, що на відео був саме Олег Голубченко, лікар з “Охматдиту”, неможливо — він стоїть спиною до камери, теж саме і з начебто поліцейським, який також не дивиться у бік зйомки. 

По-друге, форма лікаря Голубченка та одяг актора не відповідають одне одному: 

  • на відео у псевдолікаря форма пом’ята;
  • на спині немає горизонтального шва;
  • на правій штанині позаду відсутня кишеня;
  • коли на відео нібито поліцейський обливав кров’ю, залишив декілька плям на лівій штанині. У Голубченка штани на всіх фото були чисті.
Аналіз Бахмут IN.UA
Аналіз Бахмут IN.UA

Зовнішній вигляд начебто поліцейського також привернув увагу — його форма не відповідає однострою. У кадр потрапив лише один шеврон — нарукавний знак “Поліція”. Згідно з правилами розміщення однострою поліцейських, нарукавний знак “Поліція” має знаходитись на лівому рукаві. На відео він знаходиться на правому рукаві.

Аналіз Бахмут IN.UA

Також фейковий поліцейський був одягнений у черевики з високими берцями, які не входять до літнього спеціального однострою темно-синього кольору — поліцейські забезпечуються у літній період черевиками чорного кольору. На фотографіях, які були зроблені біля руйнувань “Охматдиту” видно, що поліцейські одягнуті у звичайні черевики. До того, берці мають носитися під брюками, на відео вони одягнуті поверх. 

Поліцейські під час розбору завалів були в легких черевиках / аналіз Бахмут IN.UA

Згідно з правилами носіння однострою поліцейських, у псевдополіцейського також відсутнє поясне спорядження (для розміщення зброї, спеціальних засобів та засобів зв’язку). 

Відео відзняли для пропаганди

Деякі пропагандисти коментуючи відео зауважили, що це відбувалось у той час, коли нібито вже стався приліт ракети по лікарні. Натомість зі слів росЗМІ, підготовка до “постановки” відбувалась неподалік, зі зворотнього боку будівлі. На відео окрім звуків вітру більше нічого не чутно, а саме: звуків сирен поліції, швидкої допомоги, звуків руйнувань лікарні, криків постраждалих, розбору завалів тощо. Та ідентифікувати місцевість, що це була стіна нібито біля лікарні, нам не вдалося. 

Росіяни визнають та вихваляють власні воєнні злочини. Пропагандисти не приховують того, що потрібно далі вчиняти терористичні дії та вбивати мирне населення. Однак при всьому вони всіляко намагаються перекласти відповідальність на Україну, тому роблять такі недолугі фейки. Радимо не вестись на російську пропаганду та перевіряти інформацію у першоджерелах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]