Квиток до краснодару: росіяни опублікували відеофейк з Дружківки

Семаковська Тетяна 14:30, 25 Березня 2024
Дружківка
Дружківка / фото mista.ua

У мережі поширюється відео, на якому начебто український військовий питає у хлопчика, навіщо той миє автівки та на що накопичує гроші. Дитина відповідає, що вони начебто з мамою шукають гроші на квитки до краснодару. Як запевнив нібито військовий, відео було знято у Дружківці Донецької області, що неподалік лінії фронту. Вкінці ролику так званий “представник ЗСУ” облаяв хлопчика з мамою, що вони є буцімто колаборантами.

Росіяни поширили діпфейк хлопчика та військового

Кадри з фейкового відео / колаж Bahmut IN.UA
Кадри з фейкового відео / колаж Bahmut IN.UA

Відео, яке поширюють росЗМІ є діпфейком. OSINT-аналітики з YouTube-каналу Телебачення Торонто (ТТ) проаналізували відео та виявили, що ні хлопчика, ні військового не існує. Фахівці змогли дізнатись, звідки були взяті нібито обличчя хлопчика та військового. Наша редакція також проаналізувала відеофейк та відтворила шлях розвінчання фейку аналітиків з ТТ. 

Спершу, за допомогою зворотнього пошуку ми знайшли фотографії людей, які використовували під час створення діпфейку. За допомогою різних ресурсів нам вдалось виявити, що оригінальне фото хлопчика використовували як аватарки задля створення фейкових сторінок у заборонених соціальних мережах вконтакте та однокласники. Ще це фото ми помітили у декількох блогах про перукарське мистецтво, його використовували як приклад зачіски. 

Стрижки для дітей
Фото хлопчика є на сайті про зачіски / скриншот

Фото чоловіка ми також розпізнали за допомогою зворотнього пошуку. В декілька етапів ми спочатку виявили обличчя з фото, а потім – знайшли оригінал. Матеріал був взятий з сайту з навчальними матеріалами по роботі в Photoshop. На сторінці сайту розповідали, як у програмі додати щетину чоловіку на обличчя. 

Оригінальне фото нібито військового є на сторінці сайту про фотошоп / скриншот

Оригінальне фото нібито військового є на сторінці сайту про фотошоп / скриншот

Нам не вдалось знайти відеоматеріали, за допомогою яких росіяни зробили відеофейк, однак, є ознаки, чому матеріал є підробним:

  • слова та міміка не співпадають;
  • м’язи на обличчі не скорочуються, незважаючи на прояв емоцій;
  • на відео, де розмовляє хлопчик, видно по краях обличчя “контур” – це ознака, що обличчя було накладено неякісно;

Ще одна ознака, що відео є антиукраїнською інформаційною кампанією це те, що його поширювали виключно проросійські ресурси. У новинних матеріалах пропагандистів не вказують на першоджерело, а лише зазначають, що “відео стало вірусним”. До цієї кампанії доєднувались і російські посадовці, щоб створити резонанс навколо цього нібито інциденту. Відео також ми не знайшли на українських, або у якісних іноземних ЗМІ.

Російська пропаганда продовжує розхитувати ситуацію зсередини України. Поширення подібних відеороликів нібито інформаційно легалізує окупацію територій, а читачам — створюється уявлення, що у прифронтових областях чекають на росіян. Закликаємо не вестись на російську пропаганду та перевіряти інформацію у першоджерелах!

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро