Куточок Бахмутського краю на Гощанській землі: як Бахмутський центр профосвіти працює на Рівненщині

Микола Ситник 18:54, 12 Жовтня 2023
Бахмутський центр професійно-технічної освіти
Бахмутський центр професійно-технічної освіти / ілюстрація «Бахмут IN.UA»

Після початку повномасштабної війни росії проти України Бахмутський центр професійно-технічної освіти релокувався до Рівненської області. Наразі заклад продовжує роботу в селищі міського типу Гоща, і цьогоріч набрав рекордну кількість здобувачів освіти.

Директор Бахмутського центру професійно-технічної освіти Ігор Гаєвий розповів редакції «Бахмут IN.UA», як училище розпочало новий навчальний рік, про допомогу ЗСУ та життя в Гощі.

До слова, працівники закладу вивезли обладнання з Бахмута на суму близько двох мільйонів гривень. Ще стільки ж центр отримав на обладнання від різних організацій та місцевих підприємців.

Новий навчальний рік

Нагадаємо, урочисте відкриття Бахмутського центру профосвіти в Гощі відбулося 1 вересня. Тоді заклад відчинив свої двері для 310 першокурсників.

На сьогодні 560 осіб здобувають освіту в нашому закладі. Для порівняння, в Бахмуті у нас навчалося 436 осіб. Тобто в Бахмуті було менше. Порівняно з дітьми з Донбасу місцевих у нас навчається не дуже багато. Тобто основна частина здобувачів освіти це діти з Донецької області. Зрозуміло, що вони знаходяться по всій Україні.

Цього року було продовження набору для всіх закладів профтехосвіти до 1 жовтня. Вже розпочався новий навчальний рік. Діти навчаються в змішаній формі: як в режимі онлайн, так і офлайн.

Ігор Гаєвий // директор Бахмутського центру професійно-технічної освіти

Урочисте відкриття навчального року в Бахмутському центрі професійно-технічної освіти
Урочисте відкриття навчального року в Бахмутському центрі професійно-технічної освіти / фото надав герой

Допомога ЗСУ

Училище продовжує всіляко підтримувати Сили оборони України. Це і збори коштів, і шиття форми, сумок тощо.

«Ми допомагаємо українській армії постійно. Центр підтримує зв’язок з деякими нашими військовими підрозділами. Недавно ми збирали кошти на обладнання, які пішли розвідникам на передову.

Ми продовжуємо працювати з харків’янами-швачками. Форма, інші речі виконуються на нашому обладнанні за допомогою наших здобувачів освіти і майстрів. На День захисників і захисниць України ми організували збір коштів на придбання авто для хлопців на передову. Ми постійно підтримуємо ЗСУ», — наголосив Ігор Гаєвий.

День захисників та захисниць України в Гощі
Бахмутяни збирають кошти на авто ЗСУ. День захисників та захисниць України в Гощі / фото надав герой

Куточок Бахмутського краю на Рівненщині

Нещодавно директору навчального закладу вручили грамоту Міністерства освіти і науки України з підписом міністра та Знак Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти. Ігор Гаєвий говорить, що ці нагороди перш за все заслуга його колективу.

Нагороди Ігоря Гаєвого
Нагороди Ігоря Гаєвого / фото надав герой

Це не мої нагороди. Це нагороди мого колективу, всіх людей, котрі вклали свою душу в те, щоб наш заклад зберігся, щоб він існував. Ми, дійсно, існуємо не просто віртуально, як доводиться деяким закладам під час війни. Ми знаходимось у Гощі, на Рівненщині. У нас є свої приміщення, свої майстерні, ми працюємо. Всі люди, хто зі мною тут, допомагали в цьому. Ми робили все це самі «господарським способом». Допомагали нам і мешканці Гощанської громади, спонсори, матеріалами чи обладнанням. Ремонтні роботи ми робили самі.

У нас є облаштований гуртожиток, побутова техніка і все необхідне. Ми зробили куточок Бахмутського краю тут, на Гощанській землі. Сподіваємося і чекаємо, коли зможемо повернутися додому.

Ігор Гаєвий // директор Бахмутського центру професійно-технічної освіти

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро