Бахмутська зірочка: як 8-річна Катерина підкорює головні музичні сцени України

Семаковська Тетяна 16:31, 3 Січня 2023

322406316 1879926969027464 7786574525640522905 n 8790eКатерина Акулова — маленька бахмутянка, яка у свої вісім років вже виступила на декількох провідних сценах України. Мама дівчинки, пані Альона, розповіла нам як навчається юна зірка з Бахмута та прочинила залаштунки робочого процесу.

Онлайн-навчання

Ще з раннього дитинства Катерина любила музику, пригадує пані Альона. За словами жінки, дівчинка постійно повертала голову на звук пісень чи мелодій. Відтак, Катруся почала займатися музикою ще у трирічному віці. Дівчинка творча, в родині співала також й бабуся, каже мама Катрусі.

Катруся відвідувала місцеву Мистецьку школу в Бахмуті, на жаль сьогодні вона зруйнована російськими окупантами. Через повномасштабне російське вторгнення родина дівчинки евакуювалася до Дніпра, тож зараз навчання відбувається онлайн. Цей процес дуже складний, ділиться пані Альона. Водночас наголошує, що завдяки педагогині Ользі Богдановій, яка зараз у Кременчуці, дитині цікаво вчитися.

«… Звісно, це зовсім не живе навчання, тому що інтернет зникає, хтось когось не дочув, не добачив, але вчителька дає домашнє завдання. Співаємо, вчимося», — з усмішкою розповідає жінка.

Турне українськими містами

Катруся, попри свій юний вік, взяла участь у великому турне, в межах якого дівчинка з мамою відвідала Київ, Львів, Рівне та Хмельницький. За короткий час дівчинка встигла виступити на сцені Жовтневого палацу, Драмтеатру в Рівному, Національній опері у Львові, та в Хмельницькій філармонії. До слова, бахмутянка була наймолодшою учасницею.

«До Києва ми доїхали на потягу, а далі ми з оркестром Liatoshynskyi Capella Національного Будинку Музики їхали автобусом. Дуже важко звісно, але коли ми доїжджали до наступної точки й треба було знову одягати гарну сукню, брати мікрофон до рук — то в Катрусі вся втома проходила», — розповідає пані Альона.

Вже коли дівчинка приїхала додому то відчула втому, добу юна співачка спала та набиралася сил. Дівчинці сподобалося турне, найбільше сцена захопила її у Львові. До душі припала споруда Львівської опери, адже тут виступали метри своєї справи. Водночас публіка тут вибаглива, каже пані Альона, тож Катруся дуже старалася.

Найболючішим моментом під час турне стало те, що в цей час росіяни вцілили в Мистецьку школу в Бахмуті, туди дівчинка ходила три роки, каже пані Альона.

Друзі в Дніпрі

Зараз окрім занять онлайн Катруся займається ще й в Дніпропетровському театрі опери та балету. З вересня дівчинка ходить туди й співає в дитячому хорі. Зараз окрім дівчинки, там є ще близько 30 дітей. Катруся активно бере участь у культурному житті міста, наприклад вчора дівчинка виступала у виставі “Снігова королева”.

Мама юної співачки розповідає, що донька вже знайшла багато друзів з інших міста, зокрема зі Слов’янська. З друзями спілкуються через соцмережі, підтримує контакти Катруся й з товаришами з Бахмута, з якими разом ходили до музичної школи. В планах поки вивчати новий репертуар і досягати нових вершин, каже мама Катрусі.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Волонтерка з красивим голосом: як бахмутянка Ганна Голубцова розпочала волонтерську діяльність

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро