Main menu

Яке покарання загрожує українцям, які публічно підтримують росію? Пояснення від СБУ

sud 2aae4Українці, які виїхали на підконтрольну росію територію та публічно розповсюджують російську пропаганду, яка дискредитує ЗСУ або виправдовує дії країни-агресорки, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Чого саме чекати зрадникам?

Про це у відповідь на запит редакції «Бахмут. IN.UA» повідомила СБУ

Яке покарання очікує зрадників?

Публічна підтримка дій росії та заклики до повалення конституційного ладу України кваліфікуються слідчими Головного управління за ст.ст. 111-1, 436-2 кримінального кодексу України. Мова йде про виправдовування агресії рф та колабораціонізм. Зрадникам загрожує від 5 до 10 років тюремного строку. 

Саме за цими статтями слідчі слідчого відділу фіксують та документують діяльність мешканців Бахмутської та Світлодарської громад. Вже зараз розслідують понад 360 кримінальних проваджень вказаної категорії.

Що роблять із відеороликами, на яких публічно дискредитують ЗСУ?

Такі відеоролики фіксуються та вивчаються співробітниками ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях, потім проводять перевірку та надають правову оцінку таким діям. Якщо СБУ виявить ознаки правопорушення, то потім слідує кримінальне провадження.

Однак, якщо особа, яка знаходить на підконтрольній території росії, не здійснює публічних закликів, не співпрацює з ворогом та не скоює інших злочинних дій проти України, нести кримінальну відповідальність вона не буде. 

Куди можна передавати інформацію про зрадників?

Інформацію щодо осіб, які публічно підтримують ворога можна передавати на офіційні чат-боти STOP Russian War та Traitor_Search_bot

Також працюють телефони довіри, куди можна звертатися із подібними запитами:

Читайте також: Зрадники з Бахмута й Соледара: про що брешуть українці на стороні росії?

  • +380 800 501 482;
  • +380 668 468 331 (Донецька область, тільки для месенджерів);
  • +380 668 468 154 (Луганська область, тільки для месенджерів). 

Вся надана інформація буде перевірена, а у разі її підтвердження органи приймуть рішення щодо порушення кримінального провадження.

Які кримінальні провадження вже відкрили? Приклад мешканців-колоборантів Світлодарської громади

СБУ повідомила про підозру мешканці окупованого Світлодарська, яка добровільно погодилась співпрацювати з ворогом. 

Жінка погодилася та обійняла посаду «и.о. начальника общего отдела администрации города Светлодарска донецкой народной республики».

Слідство встановила, що вона  підтримала окупацію міста й залишилась на посаді, яку займала й при Україні. Наразі мешканка окупованого Світлодарська координує роботу із реєстрації документообігу, прийняття звернень громадян та погодження розпоряджень керівника окупаційної адміністрації.

Слідчі зафіксували дії фігурантки та заочно повідомили їй про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Тепер їй загрожує позбавлення волі від 5 до 10 років.

Також повідомили про підозру виконуючій обов’язки директора однієї зі шкіл тимчасово окупованого Світлодарська. Жінка добровільно погодилась розмістити в школі окупантів. Також на території гімназії відкрили соціальну їдальню, в якій періодично харчуються озброєні бойовики. Колаборантці загрожує обмеження волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років. Схожа доля спіткала й інших мешканців Світлодарська, які перейшли на сторону окупантів та співпрацюють з ними.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!