Main menu

З квітня рецептурні ліки можна буде придбати за е-рецептом: що потрібно знати донеччанам

eretsept 820x360 b0d9eЗ квітня 2023 року українці зможуть купити рецептурні ліки став за електронним рецептом. Отримати його можна буде навіть у дистанційному режимі зв'язавшись зі своїм лікарем, однак є певні умови.

Про це повідомляє Донецька ОДА.

Як наголошує ОДА такий цифровий інструмент дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках. 

Рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю використання паперових рецептурних бланків. Пацієнт зможе самостійно обрати, за яким рецептом він бажає придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.

Електронний рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря, та які пацієнт купує за власні кошти. Водночас МОЗ не розширює та не змінює перелік рецептурних ліків. 

“Всі ті ліки, що і раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, відтепер можна буде придбати зокрема і за е-рецептом. Саме тому важливо завчасно перевірити інструкцію лікарських засобів, які ви вживаєте, та якщо вони рецептурні – подбати про отримання відповідного рецепта у свого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно та правомірно придбати ліки за рецептом в аптеці”, — пишуть на сторінці Донецькій ОДА.

Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.  Під час огляду лікар сформує електронне призначення, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

Якщо пацієнт має гостре чи хронічне захворювання або потребує продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря.

Втім, для цього в системі попередньо обовʼязково має бути зафіксований діагноз та призначення від лікуючого лікаря. Так призначення ліків завжди будуть доступні у вашому смартфоні. Якщо пацієнт не має мобільного телефону, лікар зможе зробити призначення на паперовому бланку.  Нагадаємо, що в Києві та Кривому Розі планують відкрити філії «Центру первинної медичної допомоги м.Бахмута».

Зазначимо, що у Донецькій області було виписано понад 2,6 тис. електронних рецептів на антибіотики та ще понад 100 – на наркотичні (психотропні) лікарські засоби.

Фото: ОДА

Читайте також: У Броварах працює Бахмутська лікарня, яка надає послуги для дітей з неврологічними захворюваннями

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!