В Києві розпочала роботу амбулаторія для бахмутян: адреса та графік

Семаковська Тетяна 13:30, 6 Квітня 2023

339098265 914489909597114 5096745035142562246 n 4ad7f15 березня стало відомо, що в Києві та Кривому Розі планують відкрити філії «Центру первинної медичної допомоги м.Бахмута». Станом на 6 квітня в столиці вже працює медзаклад. Який графік роботи, адреса та номер лікарні для бахмутян?

Як дістатися до амбулаторії

Для зв’язку з амбулаторією “Центру первинної медичної допомоги м.Бахмута”, яка розташована за адресою: м. Києв, Дарницький район, вулиця Здолбунівська 3Б,  можна звертатися за номером телефону: +380506379420.

Амбулаторія працює щоденно з понеділка по неділю включно, з 8:00 по 20:00.

Дістатися до закладу можна:

  • від ст. метро «Поздняки» маршрутним таксі № 475 зупинка «Завод Буревісник»
  • від ст. метро «Лівобережна» маршрутним таксі № 178 зупинка «Завод Буревісник».

Орієнтир магазин «Сільпо» напроти зупинки.

Для вирішення загальних медичних питань телефонуйте до Call-центру за номером: 095 409 32 41.

Як планували відкриття амбулаторії?

337872017 934190961038091 8160299028821445625 n 0f6ab

Ліки та уколи на столі. Фото: Фейсбук

За словами пані Світлани (ред. коментар був наданий редакції задовго до початку роботи філії в Києві) відкриття центру у столиці, за успішного результату письмових переговорів, планують вже наприкінці поточного місяця. Заклад буде розташований в Дарницькому районі міста Києва, вулиця Здолбунівська.

“Після підписання угоди ми маємо внести зміни в свій наказ по мережі, його повинно затвердити Управління охорони здоров’я, далі ми вносимо зміни в ліцензію і в договір Національної служби здоров’я України й почнемо приймати наших бахмутян”, — пояснює етапи відкриття філії головна лікарка  Світлана Шабаліна.

У центрі працюватимуть близько семи лікарів, зокрема сімейний лікар, лікар-терапевт та педіатри. Крім цих фахівців, планують взяти на роботу додаткового сімейного лікаря, який раніше проходив інтернатуру на базі Бахмутської лікарні. 

Попередньо, амбулаторія буде працювати без вихідних, тобто 7 днів на тиждень, з понеділка по неділю. Графік роботи з 8:00 по 20:00, вести прийом планують змінами. Також буде електронна черга для зручності пацієнтів.

“Електронну чергу робимо, щоб наші бахмутяни, які знаходяться, наприклад, в іншому районі, мали змогу прийти й записатися на прийом, отримати весь пакет первинної медичної допомоги”, — каже пані Світлана.

Послуги для бахмутян

У центрі буде можливість зробити вакцинацію, кардіограму та лабораторні послуги. Медзаклад уклав договір з лабораторією “Сінево”, пацієнти за направленням сімейного лікаря отримують код й можуть в залежності від місцеперебування, отримати лабораторне обстеження.

“Все, що ми мали з послуг в Бахмуті плануємо робити й в Києві. Також плануємо розширити діагностику туберкульозу. Хочемо продіагностувати наш мобільний флюорограф, оскільки там було осколкове ураження кабіни. Зараз ми маємо з’ясувати чи не несе вона небезпеку. Сам апарат не пошкоджений, але щоб не був порушений запис, ми проводимо спеціалізованій організації аудит. Таким чином спробуємо усунути те, що у нас було пошкоджено, щоб розгорнути тут флюорографію”, — пояснює головна лікарка КНП «Центр первинної медичної допомоги м.Бахмута».

the doctor cardiologist looks at the printout of the cardiogram 7b8abКардіограма. Фото: ілюстративне, Фейсбук

Крім цього, каже Світлана Шабаліна, планують розгорнути мобільно-паліативну допомогу:

“Річ у тому, що багато наших бахмутян мають вікові захворювання, які не дозволяють їм нормально лікуватися, або інші фізичні захворювання, які обмежують життєдіяльність наших бахмутян”.

Філія в Кривому Розі

Крім Києва, філію Бахмутської лікарні планують відкрити й в Кривому Розі, раніше ми писали, що тут також буде осередок для бахмутян. Наразі йдуть перемовини з міською радою. 

“Ми сподіваємося, що філії відкриються. Ми вже скучили й за роботою, й за нашими клієнтами. Отримали безцінний досвід, як побудоване надання первинної допомоги  в різних куточках країни, але зараз розуміємо, що й в нашому Бахмуті все було непогано організовано. Будемо повертатися й все відновлювати”, — каже пані Світлана.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Як лікують рак в Німеччині: досвід бахмутянки

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Семаковська Тетяна 17:00, 23 Квітня 2024
Комунальні послуги / фото ілюстративне

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни були змушені покидати домівку. Через прильоти росіян у місті поступово зникали світло, вода та газ. Будинки також знищувалися один за одним. Втім попри те, що будинків та комунікацій могло не бути — бахмутяни повідомляли про те, що їм надходять борги за комуналку.

Редакція Бахмут.IN.UA поспілкувалася з директором КП “Бахмутської житлової управляючої компанії” Олександром Бондарєвим щодо цього питання.

Неіснуючі борги за комуналку

Олександр Бондарєв каже, що споживачі зазвичай розуміють під терміном “комуналка” — всі послуги, які вони отримують, використовуючи свої приміщення як житлові. Це тепло, вода, газ, світло, квартплата та вивезення сміття. 

Основним законом, який регулює взаємовідносини споживачів та виконавців таких послуг є Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Цей закон надає таку класифікацію послуг (стаття 5):

  • житлова послуга — послуга з управління багатоквартирним будинком;
  • комунальні послуги — послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Саме так правильно називаються зараз ці послуги, які мешканці називають комуналкою. Я наголошую на цьому, тому що по різним видам послуг відрізняються порядки нарахування та перерахунку за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Що змінилося з початку повномасштабної війни питаннях несплати та заборгованості за послуги

Торгова-промислова палата України засвідчила форс-мажорною обставиною військову агресію РФ проти України, це стало підставою введення воєнного стану 24 лютого 2022 року. 

Це означає, що війна – форс-мажор – обставина непереборної сили, яка звільняє особу від відповідальності у випадку несплати чи несвоєчасної сплати за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Він додає, що в умовах воєнного стану Кабмін постановою від 5 березня 2022 року забороняє:

  • нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річні, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
  • припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Коли споживач має право на неоплату житлово-комунальних послуг

Споживач має право “на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) в період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг”.

Громадяни, які скористаються цим правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату спишуть або буде переплата. 

До слова, Сергій Логвінов директор ТОВ “БАХМУТ-ЕНЕРГІЯ” також у коментарі редакції підтвердив, що якщо особі продовжують нараховуватися борги за комунальні послуги слід звернутися до постачальника послуг.

Як оформити послугу

Для оформлення списання або переплати за комунальні послуги потрібно звернутися із заявою до постачальника і надати довідку про відсутність у своїй оселі. 

Такою довідкою може бути:  

  • довідка внутрішньо переміщеної особи; 
  • довідка про проходження лікування; 
  • довідка про проходження військової служби.

Законом не визначено порядок несплати за постачання теплової енергії та за житлову послугу — послугу з управління багатоквартирним будинком.

Що відбулося в Бахмуті з комунальними послугами

З 24 лютого 2024 року у Бахмуті по кожному виду житлово-комунальних послуг було декілька етапів: 

  • надання послуги у повному обсязі;
  • надання послуги у неповному обсязі;
  • ненадання послуг. 

Через постійні обстріли поступово у місті припинялись послуги газопостачання, електропостачання, водопостачання та вивезення побутових відходів.

Відповідно, постачальники послуг повинні були виконати перерахунки споживачам з дати відсутності відповідної послуги.

Що стосується нашого підприємства. Комунальне підприємство “Бахмутська житлова управляюча компанія” надавало житлову послугу мешканцям половини багатоквартирних будинків міста. Другою половиною багатоквартирних будинків управляли інші управителі або ОСББ. По будинках, що знаходились в нашому управлінні, виконано перерахунок за період з березня по серпень 2022 року. З 1 вересня 2022 року нарахування за житлову послугу зупинене наказом по підприємству по усім будинкам, що знаходились в управлінні КП “Бахмутська ЖУК”,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Микола Ситник 13:00, 23 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 24 квітня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

  • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

desktop WN6F 0011 subsydiya komunalka gaz groshi gryvni taryfy stanchak 1 4781e

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

13:00, 23.04.2024 Микола Ситник
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія
IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго

Вже згодом в Україні починається сезон ягід. Саме в цей період з травня по вересень чимало господинь почнуть готувати варення на зиму з полуниці, малини, […]