Пані Альбіна — бахмутянка. Через повномасштабне вторгнення жінка разом з мамою та донькою були змушені евакуюватися з Бахмута, а далі й з України. Наразі родина живе в Німеччині, де Альбіна допомагає біженцям з України адаптуватися до нового життя. Мама героїні в минулому була онкохвора, її лікували в Краматорську, втім вже в Німеччині жінці стало погано, як з’ясувалося відбувся рецидив.
Про те як виглядає та працює медична система в Німеччині, які методи застосовують для лікування хворих та який досвід потрібно перейняти Україні — читайте в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.
Лікування українців в Німеччині
Альбіна разом з мамою вже не вперше проходить шлях лікування. Чотири роки тому, мама бахмутянки дізналася про рак. Жінка лікувалась в Краматорську, їй допомогли й хвороба перебувала в стані ремісії.
Після госпіталізації мама Альбіни опинилася в незнайому середовищі. Жінка не розуміла де вона, й що з нею коїться. На щастя у медзакладі були працівники, які володіли мовою й змогли заспокоїти пацієнта. Перевагою медичної клініки є те, що персонал велику увагу приділяє не лише пацієнту, але і його родичам. Людям за потреби надають навіть психологічну підтримку.
Незвичний сервіс та курці-онкохворі
В Німеччині, розповідає пані Альбіна, її вразила технологічність медзакладу:
Мама пані Альбіни під час лікування / фото з особистого архіву героїні
Хіміотерапія, яку проходила мама Альбіни є дороговартісною, але родина отримала її безплатно, як й всі громадяни країни. Під час хіміотерапії, мама Альбіни навіть могла їсти.
Наразі, мама Альбіни приймає ліки, які отримують ще десять людей в відділені. Це вже не хіміотерапія, зауважує героїня, це інноваційна генетична терапія на відновлення клітин, переродження з поганих в корисні.
В Німеччині родина живе у квартирі, а за потреби сім’я може звертатися за допомогою до волонтерів.
Досвід, який може перейняти Україна
За час лікування в Німеччині, пані Альбіна, побачила чимало нового для себе. На думку жінки, Україна після війни може перейняти подібний досвід, за умови, що лікарні будуть фінансуватися на належному рівні.
Окремої уваги заслуговують й ліфти, вони дуже великі й доступні. В лікарні є туалет, душ, виклик медсестри, загалом все необхідне.
Пані Альбіна зауважує, що в Німеччині дуже делікатно ставляться до хірургічного втручання, навіть до уколів. Відтак, важливо, щоб кров у пацієнта брали, коли той у спокійному стані.
Крім того, вражають й методи здачі крові, наприклад, у матері Альбіни кров для аналізів брали не з вени, а з мочки вуха. Також пацієнтам за необхідності надають морфій, адже процедури дуже болючі, а морфій допомагає пацієнту легше перенести лікування.
Для пацієнтів, які проходять курс хіміотерапії препарат колять не внутрішньовенно, а вшивають під ключицю спеціальний порт, який нагадує невелику коробочку десь половина сірникової.
Альбіна також розповіла й про те, що її шокувало найбільше. Мова йде те, що курці-онкохворі в лікарні можуть спокійно виходити на перекур.
Загалом же бахмутянка щиро вірить, що медицина в Україні теж зможе вийти на подібний рівень, а онкохворі пацієнти зможуть комфортно лікуватися, адже в нас багато першокласних фахівців. Допоможе відбудовувати країну й персональний досвід кожного біженця, який докладеться до загальної справи, вважає пані Альбіна.
Читайте також:
- БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися
- Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід
- Бахмутський краєзнавець написав книгу про Бахмут: як отримати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!